Replika


Kazik_Wichura
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:58
Lokalizacja: dolnośląskie

#11

Post napisał: Kazik_Wichura » 22 lis 2010, 10:26

Witaj

też bawię się w ASG i wiem co, jak i z czym się je w tym temacie (jestem z Wrocławia) jednocześnie posiadam i zajmuje się maszynami CNC hobbystycznie. Zastanawiałem się sam nad budową repliki, ale możesz uwierzyć mi lub nie, ale cenowo to wychodzi masakra.
Po pierwsze projekt 3d - jeżeli replika ma być realistyczna to musi mieć zgodne wymiary, trzeba takie zdobyć lub obmierzyć oryginał - co jest raczej nie do zrobienia. Rysowanie na podstawie zdjęcia może nie dać oczekiwanych wyników
Po drugie - wpasowanie tam naszych elementów (lufa wewnętrzna, hop-up, gearbox, bateria, przełącznik na spuście - dodatkowe utrudnienie w projekcie 3d
Po trzecie materiał - w ASG jak wiadomo repliki muszą być tak samo wytrzymałe jak ostre, bawię się w milsimy i inne podobne i replik nie traktuje lekko (l85 i mini posiadam) - dobre Al, albo stal swoje kosztuje, do tego rura na lufę i inne takie
Po czwarte obróbka - dostęp do maszyn i innego sprzętu potrzebnego do obrobienia materiału + ludzie do obsługi (chyba że się wieczorami robi samemu)


wszystkie te składniki dają cenę repliki - która może być wyższa od ceny oryginału - mówię to w pełni poważnie.

pozdrawiam
Kazik




Autor tematu
Dawid007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2010, 12:44
Lokalizacja: Tarnów

#12

Post napisał: Dawid007 » 22 lis 2010, 18:16

no nie wiem w 6 ty się chyba zmieszczę z tym , no a właśnie tez chciałbym wykręcić to na 800 fps i na milslimy jeździć ... projekt 3D i obróbkę będę miał taniej bo się dowiedziałem że znajomy tym siedzi i mi to może zrobić dużo taniej


Kazik_Wichura
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:58
Lokalizacja: dolnośląskie

#13

Post napisał: Kazik_Wichura » 22 lis 2010, 20:51

800 fps, cóż ...
Mogę Ci życzyć tylko powodzenia i podziel się wynikami jak rozpoczniesz pracę nad repliką. Życzę wytrwałości i osiągnięcia sukcesu :)

pozdrawiam
Kazik


Autor tematu
Dawid007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2010, 12:44
Lokalizacja: Tarnów

#14

Post napisał: Dawid007 » 23 lis 2010, 14:33

hehe ;p aż takim narwańcem nie jestem, z tym chciałbym się zmieścić w 4000 max 5000 zł,

[ Dodano: 2010-11-27, 16:14 ]
Panowie jednak zrobię ta replikę w inny sposób, tnąc koszty, kupie arkusz blachy znal o grubości 2-3mm zbuduje z niego obudowę repliki, potem ją zmodernizuję pod podzespoły, jeśli chodzi o wykonanie będzie mi jedynie potrzebne zrobienie lufy ale juz mam kogoś kto mi to zrobi, to jest strona firmy niedaleko mnie która zajmuje się sprzedażą blach, jaki rodzaj blachy zamówić ? interesuje mnie stop znal
http://www.kbhakord.pl/pl/

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Modelarstwo”