Renowacja pieca PSK-1B

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
ghul666
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 67
Rejestracja: 03 sty 2014, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Renowacja pieca PSK-1B

#1

Post napisał: ghul666 » 04 wrz 2020, 08:52

Jakiś czas temu drogą wymiany stałem się właścicielem pieca hartowniczego – jest to piec sylitowy PSK-1B.

Obrazek

Obecnie przystąpiłem do jego remontu, na początek poszła "buda" transformatora. Chciał bym spróbować przywrócić wszystko do pełnej sprawności w oparciu o oryginalne podzespoły. Jeśli się to nie uda pomyślę o modernizacji tj. przerobieniu starowania. Mam kilka pytań do posiadaczy tego typu pieca:

- jak widać ze zdjęcia u mnie brakuje elementu odpowiadającego za regulację temperatury.

Obrazek

Czy ktoś może podać oryginalne oznaczenia znajdującego się tam elementu. Analizują zdjęcia pieców tego typu zauważyłem że były tam stosowane dwa typy tych elementów - nie wiem który był oryginalny.

Obrazek

- czy ktoś może wskazać jak w/w element podłączyć. Zdjęcia tego typu pieca które posiadam nie pokazują dokładnie co z czym połączyć.

Obrazek

- czy ma ktoś DTR-kę tj. instrukcję obsługi do tego lub podobnego pieca. Wiem że istnieje takowa dla pieca PSK-1D. Jest to „Instrukcja instalowania i obsługi pieca sylitowego komorowego PSK-1D”

Z góry dziękuję za wszlką pomoc... :)



Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”