Regeneracja głowic

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających
Awatar użytkownika

Autor tematu
paweł.turczanik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2022, 20:17

Regeneracja głowic

#1

Post napisał: paweł.turczanik » 17 mar 2022, 20:32

Witam,

Chciałem zapytać czy ktoś kiedyś regenerował głowice z sandvika na okrągłe płytki.

Chodzi mi o głowice R300-035C3-12M

Jak to na produkcji czasami zdażą się , że pracownik zrobi coś nie tak i narzędzie się uszkodzi. Wysłałem kiedys jedną głowice do regeneracji ale nie nadawała się do pracy - dostałem odpowiedź, że głowice na okrągłe plytki są ciężkie do regeneracji. Znacie jakaś firmę, która by ogarnęła temat ?

Pozdrawiam




Arias2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 566
Rejestracja: 29 lip 2007, 10:49
Lokalizacja: wieluń-eslov

Re: Regeneracja głowic

#2

Post napisał: Arias2 » 17 mar 2022, 21:17

Zależy co jest do regenerowania.
Jeśli wywalone jest gniazdo przez niepoprawne ułożenie płytki i dokręcenie na maxa to regeneracja mija się z celem. Nigdy nie uzyskasz tej samej wysokości.
Jeśli podpora jest uwalona bo wykruszyło płytkę i zwyczajnie brakuje czyli płytka wystaje poza gniazdo to u nas takie rzeczy się naprawiało TIGiem.
Przykręcasz płytkę i nadlewasz spoiny, później wykręcasz płytkę i szlifujesz żeby pasowało do płytki. W rezultacie płytka ma pełna podporę i sporo zaoszczędzonej kasy.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Regeneracja głowic

#3

Post napisał: jasiu... » 18 mar 2022, 13:44

Najczęściej przyczyną są wygniecione gniazda. Tego naprawdę nie ma sensu napawać i frezować, bo taniej jest wyfrezować nową głowiczkę. I niektórzy tak robią, rysunki głowiczek można znaleźć. Problemem przy wygniecionych gniazdach jest równe podparcie płytek, tak, żeby był zachowany kąt. W przeciwnym wypadku to, co zaoszczędzisz na głowiczce, stracisz na płytkach, bo będą siadać dużo wcześniej.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Regeneracja głowic

#4

Post napisał: WZÓR » 18 mar 2022, 14:53

jasiu... pisze:
18 mar 2022, 13:44
Najczęściej przyczyną są wygniecione gniazda. Tego naprawdę nie ma sensu napawać i frezować, bo taniej jest wyfrezować nową głowiczkę. I niektórzy tak robią, rysunki głowiczek można znaleźć. Problemem przy wygniecionych gniazdach jest równe podparcie płytek, tak, żeby był zachowany kąt. W przeciwnym wypadku to, co zaoszczędzisz na głowiczce, stracisz na płytkach, bo będą siadać dużo wcześniej.
Swego czasu kupowałem w promocji :mrgreen: .... , głowice za 1 zł.
..... , potem przedstawiciele handlowi odbijali sobie przy kupnie płytek do tych głowic.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Regeneracja głowic

#5

Post napisał: orion32 » 18 mar 2022, 15:49

paweł.turczanik pisze:
17 mar 2022, 20:32
Znacie jakaś firmę, która by ogarnęła temat ?

Pozdrawiam
Czego nie rozumiecie z tego zdania?
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.


amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: Regeneracja głowic

#6

Post napisał: amator7 » 20 mar 2022, 20:40

Zabierając głos i nie udzielając odpowiedzi uważasz że sam zrozumiałeś je właściwie ?
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”