Przyłbica Sherman-profi V3a warto kupić ?

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
blasterpl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1863
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:49
Lokalizacja: jelenia gora

Przyłbica Sherman-profi V3a warto kupić ?

#1

Post napisał: blasterpl » 23 wrz 2014, 08:49

Musze kupić nowa przyłbicę , nie spawam po 8h na dzień , do użytku raczej okazjonalnego w warsztacie . Spawam TIG AC/DC , MIG/MAG i rzadko MMA , palę tez plazmą . Czy ta przyłbica to dobry wybór :?: http://allegro.pl/przylbica-maska-autom ... 06362.html . A może ta lepsza : http://allegro.pl/automatyczna-maska-pr ... 36689.html . Juz mam mętlik w głowie :neutral:



Tagi:


Autor tematu
blasterpl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1863
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:49
Lokalizacja: jelenia gora

#2

Post napisał: blasterpl » 24 wrz 2014, 09:47

Jako żem gość okrutnie niecierpliwy to nie doczekawszy się podpowiedzi dla zmylenia przeciwnika kupiłem DISCOVERY D718G :mrgreen:


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#3

Post napisał: lukadyop » 24 wrz 2014, 17:20

To masz czego żałować polecam dobre krople do oczu
.


Autor tematu
blasterpl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1863
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:49
Lokalizacja: jelenia gora

#4

Post napisał: blasterpl » 24 wrz 2014, 20:24

Moze kolega rozwinąć swą odpowiedz.


Autor tematu
blasterpl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1863
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:49
Lokalizacja: jelenia gora

#5

Post napisał: blasterpl » 04 paź 2014, 08:31

Tak wiec już nieco poużywałem DISCOVERY D718G i nie widzę żadnych minusów , krople nie potrzebne :wink: . Bardzo fajna rzeczą jest regulacja czułości na zewnątrz , można regulować bez zdejmowania przyłbicy z głowy . Przy szlifowaniu jest wystarczająco jasno i b.dobrze wszystko widać .

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#6

Post napisał: Zienek » 04 paź 2014, 10:45

Ja też w ostatni weekend mogłem ją poużywać i jestem bardzo zadowolony.

Fajnie się otwiera. Nawet w miarę się trzyma otwarta, jak się coś ustawia dopiero do "heftowania". Jasność jak i tryb "szlifowanie" można bardzo łatwo regulować o ile nie ma rękawic.

Początkowo jak była długo w kartonie to pierwsze próby mi nieco oczy prześwietliły, ale jak poleżała na świeżym powietrzu to kolejne podejścia bez żadnych problemów z oczami.

Jakość plastiku bardzo dobra.
Regulacja dość solidna.
Ja również polecam.


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#7

Post napisał: InzSpawalnik » 04 paź 2014, 20:53

blasterpl pisze:Tak wiec już nieco poużywałem DISCOVERY D718G i nie widzę żadnych minusów , krople nie potrzebne :wink: . Bardzo fajna rzeczą jest regulacja czułości na zewnątrz , można regulować bez zdejmowania przyłbicy z głowy . Przy szlifowaniu jest wystarczająco jasno i b.dobrze wszystko widać .
W zyciu spawacza zaczyna sie od minusow ... a pozniej juz niczego sie nie widzi ...
Najlepsze sa starodawne maski ze zciemnianymi szklami , maski automatyczne maja kilka milisekund opoznienia ... A nawet taki mikro-impuls z odleglosci 15 cm na szeroko otwarta zrenice .... Uuuuu niezdrowo

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#8

Post napisał: Alvar4 » 15 paź 2014, 22:47

Po kilku przygodach z automatycznymi maskami kupiłem sobie na przeżycie zwykłą przyłbicę Esaba z uchylną szybką i szklanym zwykłym filtrem. Z początku brakowało mi tej automatyki ale po tygodniu tak się przyzwyczaiłem że automata używam tylko do migomatu. Do spawania TIG-iem zakładam zwykłą przyłbicę.

A co do przygód z automatem to miałem takie dziwne zjawisko że mi się maska w trakcie spawania sama rozjaśniała. Żadne regulacje nie pomagały żebym nie wiem jak kręcił. Nawet zaklejałem część czujników w masce taśmą. Pojechałem do kumpla spawać i u niego to samo/ Ale działo się to tylko przy spawaniu TIG na DC. Na AC było w miarę dobrze choć czasami strzeliła w oko. Oddałem na gwarancje. Sprawdzili że działa, nawet sam usiadłem i u nich w serwisie ich spawartką na DC spawałem. I nic, żadnych zakłuceń nie było, nic się nie rozjaśniało. Jak tylko przyjechałem do domu to od razu usiadłem do spawania i od nowa miałem dyskotekę w oczach. Jak to jest możliwe że na dwóch spawarkach maska waliła po oczach a w serwisie działała? Nie wiem do dnia dzisiejszego. Podejrzewam że mogło na nią mieć wpływ pole magnetyczne od przewodów spawalniczych (albo jakieś zakłócenia chińskiej spawarki TIG). Oddałem maskę na gwarancję do producenta. Przyszła za dwa tygodnie spowrotem z notką , że jest w pełni sprawna i następne nieuzasadnione roszczenie gwarancyjne będzie mnie kosztować dwukrotną przesyłke kurierską. Dałem sobie spokój. Kupiłem zwykłą przyłbice i mam firmę ASS z Łodzi w głębokim poważaniu tak jak i serwis maski Sherman V3a. Dziękuje. Pozdrawiam.
Obrazek


McGali
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 26 gru 2011, 17:34
Lokalizacja: EZG

#9

Post napisał: McGali » 17 paź 2014, 13:42

Miałem problem podobny przy spawaniu TIG DC niskim prądem moja stara przyłbica się rozjaśniała. Po wymianie na D718G jest tak jak powinno. ASS w Łodzi też omijam szerokim łukiem.

Awatar użytkownika

sokon
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2011, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

#10

Post napisał: sokon » 18 paź 2014, 00:05

Alvar4 pisze:Nawet zaklejałem część czujników w masce taśmą.
Część jakich czujników? Tych w masce, odpowiedzialnych za zbieranie światła z łuku i zaciemnianie wizjera? To co się dziwisz, że Ci się rozjaśniała w czasie spawania ;-). Jak chcesz żeby była zaciemniona to raczej lampkę trzeba włączyć i skierować na czujniki a nie je taśmą zaklejać ;-).
Solidworks, SprutCam, HSMWorks,
Avia FNK40N, Heidenhain 310
Cincinnati Sabre 750, Acramatic 2100,
Elektrodrążarka wgłębna BP-95,
LinuxCNC, CamBam
Instagram @ndbjmachineworks
Formy wtryskowe - projektowanie i produkcja

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”