Przygotowanie pliku dla frezarki CNC

Jak to zrobić?


Autor tematu
manveeru
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2019, 08:48

Przygotowanie pliku dla frezarki CNC

#1

Post napisał: manveeru » 02 sty 2019, 08:59

Witam serdecznie,

Mam takie pytanko bo nie mogę znaleźć instrukcji. Muszę przygotować plik do wycięcia w sklejce w której będą nie tylko kształty ale i różne głębokości. Dajmy na to np. wycięcie prostokątu w którym będą rowki o różnych głębokościach a sam prostokąt na krawędziach będzie wyfrezowany np pod kątem 45 stopni. Autocada ogarniam ale pierwszy raz muszę zrobić coś pod frezarkę. Czy robię normalny model 3D i potem eksportuję do dxf? Czy jakaś inna metoda?




zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Przygotowanie pliku dla frezarki CNC

#2

Post napisał: zibi » 02 sty 2019, 14:36

A w jakim camie będą przygotowywane ścieżki na frezarkę bo frezarka wczytuje pewnie g-kod? Z tego co piszesz wystarczy export do dxf i potem generowanie g-kodu w którym te głębokości to parametry regulowane w osi Z.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Przygotowanie pliku dla frezarki CNC

#3

Post napisał: ak47 » 02 sty 2019, 14:45

Wydaje się, że kolega nie wie nic na temat CAMa. W AutoCAD'zie narysujesz/zamodelujesz tylko to co chcesz wykonać ale do tego musisz mieć program(CAM) który wytłumaczy maszynie w jaki sposób ta ma to wykonać.

Ściągnij Fusion360, jest za darmoszkę i bez problemu zaimportuje plik z autocada. Ma on wbudowanego CAMa i da radę wygenerować g-kod dla maszynki o ile tylko maszyna nie potrzebuje jakiegoś skomplikowanego postprocesora


Autor tematu
manveeru
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2019, 08:48

Re: Przygotowanie pliku dla frezarki CNC

#4

Post napisał: manveeru » 02 sty 2019, 14:48

Przepraszam zapomniałem dodać że plik będzie generowany dla zewnętrznej firmy która posiada frezarkę CNC. Poproszono mnie o plik dxf a że pod frezarki nigdy niczego nie robiłem stąd moje pytanie:)


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4146
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przygotowanie pliku dla frezarki CNC

#5

Post napisał: Steryd » 02 sty 2019, 15:12

To ich się spytaj czego oczekują. Jak chcą DXFa, to pewnie i tak będą przy tym dłubać.
Można?
Morzna!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”