Przegląd popularnych maszyn pakujących wykorzystywanych w przemyśle chemicznym i spożywczym

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Przegląd popularnych maszyn pakujących wykorzystywanych w przemyśle chemicznym i spożywczym

#1

Post napisał: chaos » 23 wrz 2021, 10:04

Obrazek
Bez maszyn pakujących funkcjonowanie zakładów spożywczych i chemicznych nie byłoby możliwe. Dzięki nim proces pakowania towarów przebiega sprawnie i szybko – jest w pełni zautomatyzowany. Jakie wyróżnia się rodzaje maszyn pakujących i które z nich są najczęściej stosowane?

Wszystkie duże zakłady przemysłowe, a najbardziej spożywcze, potrzebują zautomatyzowanego systemu pakowania. Mogą go zapewnić jedynie profesjonalne maszyny pakujące. Dzięki nim możliwe jest pakowania różnych produktów – zarówno sypkich, kawałkowych, jak i płynnych. Na rynku maszyn przemysłowych dostępnych jest wiele rodzajów maszyn pakujących.

Oczywiście każda maszyna ma inne cechy i zastosowanie i dlatego tak ważne jest, aby wybrać urządzenie idealnie dopasowane do potrzeb danej firmy. Co wziąć pod uwagę przy zakupie maszyn przemysłowych, w tym maszyny pakującej? Przede wszystkim rodzaj opakowywanych produktów.


Rodzaje maszyn pakujących

Maszyny pakujące mogą pakować różne produkty. Łączy je pakowanie towarów do opakowań przez rozdzielanie na równe porcje w sposób zautomatyzowany.

Wyróżnia się dwa zasadnicze rodzaje maszyn pakujących: pionowe oraz poziome. Pionowe wykorzystuje się do pakowania produktów kawałkowych i pylistych. Łatwo się je obsługuje, są bardzo wydajne i niezawodne. Mogą posiadać dodatkowe funkcje takie jak dodawanie zamknięć strunowych czy uchwytów. Stosuje się je w przemyśle spożywczym, rolnym i chemicznym, najczęściej przy pakowaniu mrożonek, nasion, nawozów, węgla i pelletu.

Maszyny pakujące poziome pakują różne artykuły, nie tylko te spożywcze. Świetnie nadają się do pakowania płynów. Istnieje możliwość zmiany formatu opakowania. Działają bardzo szybko – w tempie ok. 180 opakowań na minutę. Mogą posiadać dodatkowe funkcje.
Wyróżnia się także: automaty pakujące, automatyczne linie pakujące, kartoniarki, dozowniki i owijarki. Szeroką ofertę sprzedaży używanych maszyn przemysłowych do pakowania i sprzętu procesowego, znajdziesz w sekcji maszyny pakujące w serwisie Foeth

Popularne maszyny do pakowania i ich zastosowanie


Do najczęściej wykorzystywanych maszyn pakujących zalicza się: kartoniarki, owijarki, dozowniki i automaty pakujące, a także maszyny pakujące poziome typu Flow-pack. Tych ostatnich używa się w branży spożywczej – m.in. do pakowania mięsa, wędlin i ryb w atmosferze obojętnej oraz słodyczy w opakowania tzw. pillow bag. Kartoniarki dają możliwość pakowania towarów do kartonowych pudeł o różnych rozmiarach – stosuje się je w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Owijarki są stosowane do zabezpieczania towarów na paletach – używa się ich w każdym zakładzie korzystającym z systemu paletyzacji. Automaty pakujące służą do pakowania różnych rodzajów towarów (sypkich, kawałkowych, pylistych, płynnych i półpłynnych, mrożonych). Są wyposażone w dozowniki, które można wymieniać. Dozowniki dozują artykuły kawałkowe, granulowane i sypkie – przygotowują porcje, które trafiają następnie do torebek, słoików, pudełek, puszek, kartoników itp. Stosuje się je samodzielnie albo w połączeniu z innymi automatami.

Proces pakowania znacząco przyspieszają także automatyczne linie pakujące, dzięki którym wszystkie czynności wykonywane są przez urządzenie – od dozowania porcji do układania na zbiorczych paletach.Re: Przegląd popularnych maszyn pakujących wykorzystywanych w przemyśle chemicznym i spożywczym

#2

Post napisał: pakman » 02 sty 2022, 20:19

Bardzo ciekawe rozwiązanie, tego typu automatyzacja procesu pakowania zdecydowanie sprawdzi się w wielu branżach!

Re: Przegląd popularnych maszyn pakujących wykorzystywanych w przemyśle chemicznym i spożywczym

#3

Post napisał: whimperoutra » 19 kwie 2024, 10:35

Proces pakowania znacząco przyspieszają także automatyczne linie pakującemario games, dzięki którym wszystkie czynności wykonywane są przez urządzenie

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”