Przedsiębiorcy...

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8102
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przedsiębiorcy...

#11

Post napisał: tuxcnc » 28 mar 2022, 16:57

Aż sprawdziłem żeby nie przywalić, procentów uczą w szóstej klasie podstawówki.
Natomiast nie znam powodu, dla którego mało kto rozumie czym jest procent, a w szczególności, że zawsze i nierozerwalnie jest związany z liczbą od której jest liczony.
Po prostu jest to dla mnie nierozwiązywalną tajemnicą, dlaczego prawie wszyscy myślą, że procent to jakaś waluta, w której coś się płaci...
Jest dla mnie też zagadką, jakim cudem można funkcjonować w dwudziestym pierwszym wieku bez znajomości pojęcia procenta i procenta składanego, bo przecież każdy jak nie pożycza to oszczędza...
A kiedy taką niewiedzą popisuje się przedsiębiorca, czyli formalnie elita, to mi się w mózgu włącza zabezpieczenie przed przeciążeniem, bo rozumem ogarnąć tego nie da rady...




tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2973
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Przedsiębiorcy...

#12

Post napisał: tristar0 » 28 mar 2022, 17:11

pukury pisze:Takie pytanie co lepsze - czy ruch w interesie - czy interes w ruchu
Tux nam to zaraz wyłoży na czynniki pierwsze i jeszcze w interesie znajdzie vat . jak to interes ruchomy ,bo jak nie ruchomy( czytaj już sztywny ) będzie bez "vad ".

Dodane 12 minuty 4 sekundy:
tuxcnc pisze:Jest dla mnie też zagadką, jakim cudem można funkcjonować w dwudziestym pierwszym wieku bez znajomości pojęcia procenta i procenta składanego
a kupując wódkę kupujesz tę która ma więcej procentów czy tą która jest tańsza , tak funkcjonują niektórzy. Wiec twoja zagadka rozwiązana im do szczęście to nie jest potrzebne .Przypuszczam że nawet nie wiedzą że procenty istnieją poza alkoholem.
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


Cris992
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 143
Rejestracja: 25 lut 2019, 21:54

Re: Przedsiębiorcy...

#13

Post napisał: Cris992 » 28 mar 2022, 17:43

tuxcnc pisze:A kiedy taką niewiedzą popisuje się przedsiębiorca, czyli formalnie elita


Nie bierz tego personalnie ale ja uważam, że tylko ludzie ograniczeni uważają, że przedsiębiorca to elita. Niestety w tym kraju tej ciemnoty jest na tyle dużo, przez co rządzą nam obecni ludzie którzy bawią się w XXI wiecznego Robin Hooda. Więc zabierają elicie(przedsiębiorcom) dając plebsowi(zwykłym ludziom na UoP czy innych umowach lub co gorsza socjalu, tfu!).
Przez dwa lata prowadziłem firmę robiąc w tym czasie jeszcze na 1/2 etatu. Miesięcznie robiłem po 260h. Oczywiście ciemnota patrzyła na mnie jak na elite, bo przecież mam firmę, więc mam hajs, można mi zabrać. Nie patrzyli na to ile kosztowało mnie to wyrzeczeń. Koniec końców zamknąłem firmę i skończyłem z długami - Niestety branża gastro w ostatnim czasie łatwo nie miała.

Dopóki w tym kraju będzie ciemnota, która widzi tylko to, że ktoś coś ma nie patrząc na to jak sobie na to zapracował, dopóty będzie źle. No ale przecież im się należy jak psu buda.
W du*** mam być taką elitą.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2973
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Przedsiębiorcy...

#14

Post napisał: tristar0 » 28 mar 2022, 17:50

tuxcnc pisze:A kiedy taką niewiedzą popisuje się przedsiębiorca, czyli formalnie elita
wygląda na to że nie miałeś nigdy działalności bo gdybyś miał nikt nie powiedziałby ci ze jesteś elitą a na pewno nie w urzędach bo patrzą tam na przedsiębiorce jak na złodzieja i oszusta który tylko czyha jak państwo przekręcić na wszystkim .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8102
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przedsiębiorcy...

#15

Post napisał: tuxcnc » 28 mar 2022, 17:52

Cris992 pisze:
28 mar 2022, 17:43
Nie bierz tego personalnie ale ja uważam, że tylko ludzie ograniczeni uważają, że przedsiębiorca to elita.
Ewidentnie czegoś nie rozumiesz.
Nie wiem czy warto Ci tłumaczyć, więc tylko wkleję fragment z Wikipedii:

"Elita – kategoria osób znajdujących się najwyżej w hierarchii społecznej, pod jakimś względem wyróżnionych z ogółu społeczeństwa. Elity mają często zasadniczy wpływ na władzę oraz na kształtowanie się postaw i idei w społeczeństwie. (...) Elitą są więc różnorodne zbiory utworzone przez ludzi wyróżniających się w rozmaitych dziedzinach."


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7643
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: Przedsiębiorcy...

#16

Post napisał: pukury » 28 mar 2022, 18:00

Hej.
No to " żule" są elitą.
Nigdy tylu pustych puszek po piwie nie miałem co jeden " dzielnicowy " Zul.
To oczywiście żart ale - tacy bez nóg ( np.) to już z pewnością elita.
Trochę luzu - Panowie.
pzd.
Mane Tekel Fares


Cris992
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 143
Rejestracja: 25 lut 2019, 21:54

Re: Przedsiębiorcy...

#17

Post napisał: Cris992 » 28 mar 2022, 18:11

tuxcnc pisze:Nie wiem czy warto Ci tłumaczyć


Na tym poprzestańmy. Nie mam zamiaru wchodzić w dalszą dyskusję z typem, którego ego jest wybujałe ego niczym u światowego filantropa.
Mój błąd, ruszyłem gówno, smród będzie się ciągnął...mam nadzieję, że tylko przez chwilę.

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8102
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przedsiębiorcy...

#18

Post napisał: tuxcnc » 28 mar 2022, 18:52

Cris992 pisze:
28 mar 2022, 18:11
Nie mam zamiaru wchodzić w dalszą dyskusję z typem, którego ego jest wybujałe ego niczym u światowego filantropa.
Mój błąd, ruszyłem gówno, smród będzie się ciągnął...mam nadzieję, że tylko przez chwilę.
Idź sobie pobiegaj.
pukury pisze:
28 mar 2022, 16:44
No cóż - było wiadomo że "się zacznie" - nie było tylko wiadomo kiedy :mrgreen:
Wywróżyłeś,
Tylko żeby znowu nie było, że to moja wina...


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2973
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Przedsiębiorcy...

#19

Post napisał: tristar0 » 28 mar 2022, 18:59

tuxcnc pisze:Tylko żeby znowu nie było, że to moja wina
etam najwyżej znów bana dostaniesz i będziesz znów na kolanach dziękował ,czy to pierwszy albo ostatni raz . :P
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7643
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: Przedsiębiorcy...

#20

Post napisał: pukury » 28 mar 2022, 19:29

Hej.
Ode mnie bana nie będzie - nie banuję.
Tylko apeluję o kulturalną dyskusję.
No i przez dyskusję nie poszedłem na skup złomu - a kumpel dał cynk że są jakieś odpady alu :evil:
pzd.
Mane Tekel Fares

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”