przecinarka

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

przecinarka

#1

Post napisał: adam Fx » 22 sty 2005, 14:43

PRZECINARKA TAŚMOWA
witam ... pytanie niebardzo związane z CNC(nawet nie wiedziałem gdzie to zamieścić) ale zato przydatne bardzo gdzy chcemy pociąc jakieś propile dokładnie pod kątem 90 ° (przecinark atarczową stal idzie nieźle ale z alu. jet nieco gożej )

więc chciałem zapytać o wszelkie informacje na temat takiej maszyny jkieś linki do stronek gdzie ktoś może zbudował cos takiego albo przedstawiono jakąś karte technologiczną takiej maszyny .....
może ktoś zwas zbudował coś podobnego ..albo posiada orginalnie kupionom takm maszyne --bardzo prosil bym o kontakt z takom osobom miałbym do niej pare pytań

ewentuale jak już nik mi niec nie będie wstanie pradzic to mię skiś kolega wdada dobrze angielskim słownikeim technicznym i powie mi co wpisać w Google żeby wyszukać takie amatorskie maszyny
ja znalazłem tylko piłe taśmową własnej roboty http://www.frugalmachinist.com/3wheelbs.html

a mi raczej chodzi o takom maszynke

sumie już dawno chciałem zrobić takąmaszyne ---ale dopiero njiedawno zdobyłemdwie taśmy tnące :mrgreen:


sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Tagi:

Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#2

Post napisał: chaos » 23 sty 2005, 11:17

Witam
Do cięcia aluminium widziałem specjalne tarcze tnące.
Inną maszyne do cięcia alu widziałem taką jakby ogromną nożówke do metalu która poruszała się do przodu i do tyłu (tak jak się tą piłą normalnie tnie metal) i mechaniczne była była opuszczana.
Nie kliknełem wcześniej w linki, ale właśnie ten drugi link pokazuje maszyne o której pisałem wcześniej.

Kiedyś przerabiałem taśmową maszyne do cięcia tkanin. W sumie przeróbka polegała na zmianie taśm tnących i niewielkiej modyfikacji prowadzenia.
Niewiele pamiętam szczegółów z budowy tej mazyny, ale jak coś napiszesz to może będe umiał ci podpowiedzieć. Na pewno musisz zrobić wzystkie koła idealnie centrycznie i osiowo a górne koło nad blatem musi mieć regulacje swojego położenia. Jedno z kół musi umożliwiać naciąganie taśmy.
pozdrawiam

Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#3

Post napisał: adam Fx » 23 sty 2005, 12:49

hej :) mueisz że ten link przedstawie przecnirake o kturej pisałes wyżej tzn ..przód /tył no yyyyy raczej on przedstawia przecinarkę taśmowa a tobie chodziło o takom ramową http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40155874

ale to juz miejsza z tym -- tami się bardzo podoba ;) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39459321

masz racje ztymi kołami .....myśle że wysempie u kumpla zeby mi to zraobił na prakcie ....ale mój problem faktycznie dityczy kół napinajacych taśme to co mi napisłęto się domyślałem ....
ale martwi mniez z czego wykonać te koła ...niemam możliwości zrobić odlewu myślałem o aluminium ale znowu ....z kąd wziąć takie kawałki jak potrzbuje ... boje się że stal bedie zaciężka a jak zaczne w niej wiercic żeby ją odzoącyć to znowu nie będzie wyważenia koła ....

[ Dodano: 2005-01-23, 12:53 ]
wsumie to jeszcze dokładnie niewiem jaka powinna być średnica tch kół ale domyślam się że ak będzie zamała to nastąpi szybkie zmeczenie materiału i złamanie taśmu...

hhhmmm aaa ijeszcze zastanawia mnie czu koła sa czymś pokryte np.gumom zeby zapoboiedz zsuwanu się taćmu albo jej ślizganu ..( myśle że odpowiednia współosiowośc i napięcie rozwiązują ten problem ale pytam tak dla pewności)
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#4

Post napisał: chaos » 23 sty 2005, 13:05

Witam

A może takie gotowe koła co sprzedawane są w sklepach (do taczek) w sumie mają one małą średnice ale myśle że nie przeszkadzało by to. Mają one opone wykonaną z gumy wystarczyło by ją tylko zebrać na tokarce bo oryginalnie jest wyprofilowana na okrągło.
W Leroyu widziałem takie koła z oponami o różnych średnicach, mają łożyska i wydają sieidealne do tego zastosowania
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#5

Post napisał: adam Fx » 23 sty 2005, 14:29

wiesz o tym samym myślałem koła widziałemw prakikerze
a co do srednicy kół to cły caszas czekam na odpowieź od tego pana http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39481490 bo moja taśma jest podobna do tej co on poisuje ....

ale robiłem testy zakładając taśme na różnej śrdznicy okragłe przedmioty i potrząc na odkształcanie sie taśmy stwierdziłem że koła powinn mieć około fi 140mm....

właściwie niewiem czy mi odpowie bo pytanie ne związane z ałkciom a pozatym może to być tlko przedstawiciel sklepu i wcale nie moieć dostępu dmaszyn :cry:

[ Dodano: 2005-01-23, 14:52 ]
myślałem nad wykonaniem czegoś takiego RYS.
ale to jest trudny projekt i napewno trzeba było by wyważyc te koła
1wspawanie w róre takiego cztero ramieneko wzmocniena z tulejoą w środku
2wciśniećie na trzpień i tocenie (na bazie otworu)
3wyważanie

ale raczej będe szukał czegoś gotowego -- może w częściach samochodu coś się znajdzie ..albo w częściach jakiś amszyn przemysłowych...

mam jeszcze jeden pomysł --z krążkami do sztangi taki 2,5 kg ma prawie idealną średnice ale problem jest wtym że jest ciężki

boje sie użyć plastiku żeby nie pękło....
Załączniki
koło.jpg
koło.jpg (30.31 KiB) Przejrzano 3528 razy

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#6

Post napisał: skoti » 24 sty 2005, 07:26

u mnie w pracy jest taka przecinarka tasmowa
i mysle ze jezeli masz taka tasme jak u nas to kola fi 140mm beda na pewno za male
w oryginalnej kola maja ok 400-500mm nie wiem dokladnie musialbym zmiezyc
i podejzewam ze jezeli by mogly by byc mniejsze to by takie dali :)
kola nie sa pokryte guma
o wywazenie kol nie powinienes sie martwic bo te kola sie kreca bardzo wolno
taka tasma ma przesow ok 50-70 metrow na minute wiec obroty sa niewielkie oczywiscie
przy tak duzych kolach :)
zobacze jutro w pracy to ci dokladnie napisze

Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#7

Post napisał: adam Fx » 24 sty 2005, 11:24

no no --- ja rozumię ..a le jak robiłem na takiej przecinarce (dużej) to koła nie miały chyba wiecej niż 25cm -- no wasza maszyna musi buć naprawde duża :mrgreen:

a ja mam cienka i krótka taśme coś takiego jka tu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39481490 (tam w ofercie podają wymiar taśmy)
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


JanWi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:25
Lokalizacja: Krzyz Wlkp.

#8

Post napisał: JanWi » 24 sty 2005, 17:59

Witam.
Do cięcia aluminium należy stosować piłki o innym kącie ostrza niż do stali. Aluminium jest z natury miękkie i bardzo zapycha narzędzie, powodując zacieranie się, co daje brzydką jakość cięcia. Widziałem kilka maszyn, przeznaczonych do cięcia profili aluminiowych firmy ELUMATEC. Profil tnie się tarczą która kręci się ok. 15 000 obr/min. Słychać tylko gwizd. Dodatkowo stosuje się specjalny olej smarujący do cięcia, który zapobiega oklejaniu ostrza oraz odkurzacz wiorów, aby było czysto w miejscu cięcia (bez odkurzacza wiory potrafiły się zawijac na zębach i wychodziła lipa). Z tego co mi wiadomo, to nawet ilość zębów na obwodzie jest ważna, a co dopiero kąt ich ostrza.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#9

Post napisał: adam Fx » 24 sty 2005, 19:45

hhhhmmm nie myślałem ze ten procej jest tak skomplikowany ..... no ale mam nadzieje że moja przecinarka sobie bedzie radziłoa jako tako z aluminium...
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


JanWi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:25
Lokalizacja: Krzyz Wlkp.

#10

Post napisał: JanWi » 24 sty 2005, 23:28

Nie martw się. Jednak jesli mogę coś doradzić, to zakup oleju do smarowania podczas obróbki skrawaniem. Nie pamiętam dokładnej nazwy, ale jest dostępny w ofercie WURTH. Kosztuje kilka złotych i wystarcza na jakiś czas.
Korzystamy z niego podczas cięcia ręcznego (zwykłą piłką) i nadaje się super.

[ Dodano: 2005-01-24, 23:31 ]
Już wiem : WURTH 0893 050 (www.wurth.pl)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”