Prototyp drukarki ProCOPrint3D DLP/FHD

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D
Awatar użytkownika

Autor tematu
ProCoPrint3D
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 23
Posty: 128
Rejestracja: 15 sie 2014, 12:57
Lokalizacja: Belgia
Kontakt:

#31

Post napisał: ProCoPrint3D » 22 sie 2015, 21:46

Ohh, a od czego mamy lustra i soczewki Panowie, przecież jako źródło światła będzie UV a projektor o rozdzielczości 1920: 1200. Ja wiem że to jest jeszcze gdybanie co gdzie i jak ale tak samo mówili o mojej drukarce FDM że to nie zda egzaminu i jest do D, no cóż chyba pomyłka. Oczywiście większość rozwiązań będzie udoskonalane w trakcie projektu bo tak się dzieje z prototypami. Czy rzeczywiście będzie to 25/25/40 cm, czy może mniejsze to już okaże się niebawem, a na pewno będzie ze zmiennym automatycznym fokusem do druku przy większych rozdzielczościach. ( projektor będzie na szynie z łożyskiem kulowym ustawiał się do danej rozdzielczości)



Tagi:

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#32

Post napisał: syntetyczny » 23 sie 2015, 09:47

ProCoPrint3D pisze:mówili o mojej drukarce FDM że to nie zda egzaminu i jest do D, no cóż chyba pomyłka
Dobra, dobra, ale samodzielnej szyny w osi X kolega jednak nie zastosował finalnie, tylko dodał jeszcze profil.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Awatar użytkownika

Autor tematu
ProCoPrint3D
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 23
Posty: 128
Rejestracja: 15 sie 2014, 12:57
Lokalizacja: Belgia
Kontakt:

#33

Post napisał: ProCoPrint3D » 23 sie 2015, 11:35

I to wszystko. syntetyczny, Przypomnij sobie jakie to problemy wymyślali ludzie na Reprap, że będzie niestabilna, że nie da się z dwoma silnikami na osi, że będzie chodzić po podłodze, że to że sramto. Powiem tak "Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy" Trzeba ci powrotu do tematu FDM ProCoPrint3D/ME podporę zastosowałem tylko dlatego że by usztywnić oś poprzecznie do osi Y a nie do osi Z. (dlaczego druga szyna jest bez podpory dlaczego inne drukarki mają tylko wałki) Nawet jeśli pomimo tego jakie zadanie ma ta podpora i ją zastosowałem, czy to coś zmienia? Jest podpora i drukarka funkcjonuje bez podpory też by działała więc nie zmienia to zasady jej przeznaczenia ani głównych funkcji. Jeśli ta drukarka miała by poważne problemy techniczne to z pewnością w tym czasie nastąpiły by wielkie zmiany, a tak się nie stało. około rok czasu drukuje prawie 24 godziny na dobę i takie same drukarki sprzedaję klientom i wiesz co nie narzekają i pytają się kiedy w końcu ruszy sprzedaż DLP a to bardzo cieszy i motywuje do pracy. Produkujemy własne Kleje ( nie kolejne modyfikacje lakierów do włosów) i filamenty, a w październiku 18/19 jesteśmy na Expo w Brukseli :grin:

Ah zapomniałem jedyna zmiana to standard 32 bitowej płyty głównej w modelu ME zamiast 8 bitowej.

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#34

Post napisał: syntetyczny » 23 sie 2015, 19:31

Oj trochę krytyki i od razu źle i niedobrze. Chciałbym przypomnieć, że w zasadzie finalnej konstrukcji kolega nie zaprezentował pod naporem nieprzychylnych opinii.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Awatar użytkownika

Autor tematu
ProCoPrint3D
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 23
Posty: 128
Rejestracja: 15 sie 2014, 12:57
Lokalizacja: Belgia
Kontakt:

#35

Post napisał: ProCoPrint3D » 24 sie 2015, 12:40

Ojj krytyki nigdy za wiele ponieważ to również zmusza do działania. Nie lubię również ordynarnej krytyki, w wolę bardziej subtelną. To akurat przyznam za słuszną uwagę, nie zaprezentowałem, jednak również długi czas nie dawałem znaku życia nie mając zbyt wiele czasu. Jednak nie ma to wielkiego wpływu na samą konstrukcję i zastosowanie innych autorskich rozwiązań przy budowie mojej drukarki 3D.
Większość ludzi krytykuje bo lubi bez podania rozwiązań i to mnie wkurza, ponieważ nie sztuką jest napisać zajebis.....ty artykuł i mieszać z błotem, kasować obronne wypowiedzi, bo takie coś jest zwykłym gnojstwem i dziecinadą. Osobiście uważam to również za samoobronę własnych nieudanych prób stworzenia czegoś. Wiesz jeśli nie potrafisz zrobić czegoś samemu to trzeba zniszczyć projekt innego konstruktora .Z resztą daruje już sobie ten zamknięty rozdział bo mowa tu o nowej konstrukcji drukarki DLP i wracając do tematu od sierpnia powoli zaczynamy zamawianie elementów więc będzie trochę fotek i opisów.

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#36

Post napisał: syntetyczny » 24 sie 2015, 13:40

Zamiast tak długiego wywodu, wrzuciłby kolega kilka zdjęć, obalił kilka nietrafionych argumentów i byłoby po sprawie.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Awatar użytkownika

Autor tematu
ProCoPrint3D
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 23
Posty: 128
Rejestracja: 15 sie 2014, 12:57
Lokalizacja: Belgia
Kontakt:

#37

Post napisał: ProCoPrint3D » 24 sie 2015, 17:53

Czego mają dotyczyć te fotki?


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 6134
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#38

Post napisał: oprawcafotografii » 24 sie 2015, 18:44

Praktyki. Teorie juz wylozyles ;)

q

Awatar użytkownika

Autor tematu
ProCoPrint3D
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 23
Posty: 128
Rejestracja: 15 sie 2014, 12:57
Lokalizacja: Belgia
Kontakt:

#39

Post napisał: ProCoPrint3D » 24 sie 2015, 21:12

"wracając do tematu od sierpnia powoli zaczynamy zamawianie elementów więc będzie trochę fotek i opisów" JESZCZE SIERPNIA NIE MA :wink:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 6134
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#40

Post napisał: oprawcafotografii » 24 sie 2015, 21:19

U mnie juz sie konczy :mrgreen:

q

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”