proszę oceń wygląd tego sklepu online

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#21

Post napisał: Zienek » 28 gru 2011, 21:07

I to jest najlepsza opcja.

Presta jest fajna. Prastashop ogólnie jest w tej chwili nejlepiej wspieranym open-sourcowym silnikiem sklepu. Jak sobie policzysz, że templatka gotowa kosztuje 30-100 $ to znaczy, że jest wyceniona na polskie warunki na 2-6 dni pracy. Myślę, że dłubiąc w photoshopie a potem "tnąc" grafikę spędzisz o wiele więcej dupogodzin niż to warto a efektu to to mieć nie będzie.

Sorry - taka prawda. Skąd to wiem? Też kiedyś myślałem, że mam zmysł do tworzenia grafiki ;)

Tak więc tablety i rysiki zostawmy grafikom, a weźmy się za business.



Tagi:


Autor tematu
pepeeee70
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 12
Posty: 53
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:13
Lokalizacja: ww

#22

Post napisał: pepeeee70 » 28 gru 2011, 22:52

Zienek pisze:I to jest najlepsza opcja.

Presta jest fajna. Prastashop ogólnie jest w tej chwili nejlepiej wspieranym open-sourcowym silnikiem sklepu. Jak sobie policzysz, że templatka gotowa kosztuje 30-100 $ to znaczy, że jest wyceniona na polskie warunki na 2-6 dni pracy. Myślę, że dłubiąc w photoshopie a potem "tnąc" grafikę spędzisz o wiele więcej dupogodzin niż to warto a efektu to to mieć nie będzie.

Sorry - taka prawda. Skąd to wiem? Też kiedyś myślałem, że mam zmysł do tworzenia grafiki ;)

Tak więc tablety i rysiki zostawmy grafikom, a weźmy się za business.
po prostu podchodze do tego projektu zbyt emocjonalnie:) i nie moge sie zdecydowac na konkretny wygląd, albo po prostu nie trafiłem na odpowiedniego grafika, bo już kilku mi coś tam bazgrało :)


G3d
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 324
Rejestracja: 02 sty 2009, 18:07
Lokalizacja: Warszawa

#23

Post napisał: G3d » 28 gru 2011, 23:25

Zienek pisze: Jak sobie policzysz, że templatka gotowa kosztuje 30-100 $ to znaczy, że jest wyceniona na polskie warunki na 2-6 dni pracy.
Nie wiem jak to policzyles :P
6 dni pracy grafika za 340zl ;) ?
30-100$ to raczej widelki godzina-1.5 dnia, chyba, ze mowimy o studencie z softem z netu i bez umowy, faktury, czegokolwiek :P

Tak czy siak, jezeli chcesz sie pobawic, to rob sam, ale jezeli to ma byc biznes to zaplac fachowcowi.
Zawodowcy swoja strone poprawiaja milion razy i nigdy nie sa zadowoleni, a wiedza dokladnie co robia.

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#24

Post napisał: Zienek » 29 gru 2011, 11:02

Policzyłem, że ktoś, kto tak kombinuje zarabia w przedziale ok 50-80 zł dniówki. Tak pi razy oko strzeliłem, że jak ktoś nie ma pieniędzy na inwestycję to sam nawet z grafiką stara się walczyć pomimo, że ma o tym blade pojęcie, "ale już dużo stron widział i niektóre mu się podobają".
Tak czy siak, jezeli chcesz sie pobawic, to rob sam, ale jezeli to ma byc biznes to zaplac fachowcowi.


To chyba clue wszystkich wywodów.


Autor tematu
pepeeee70
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 12
Posty: 53
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:13
Lokalizacja: ww

#25

Post napisał: pepeeee70 » 29 gru 2011, 13:44

Zienek pisze:Policzyłem, że ktoś, kto tak kombinuje zarabia w przedziale ok 50-80 zł dniówki. .
zarabiam w UK więc troche sie przeliczyłeś:P

a robie to sam bo jak pisałem trafiłem na grafików patałachów, i sam chciałem sie za to wziąć:)

ale jak wspomniałem, znalazłem chyba najlepszy sposób- kupie gotowy templak jaki mi sie podoba, i go choćby i z pomoca grafika, dostosuje do mojej strony i bedzie git !

masz taki wybór świetnych gotowców że sie dziwie ze jeszcze ktoś robi grafike od początku?
http://www.templatemonster.com/

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#26

Post napisał: Zienek » 29 gru 2011, 14:14

Skoro zarobki są w UK to tym bardziej parę funciaków za templatkę nie powinny być problemem.

Skoro chcesz zrobić business, to chyba lepiej zająć się najpierw instalacją i konfiguracją Presty. Dopiero kiedy wszystko stoi, a pierwsze produkty już dodane, to można robić tuning graficzny.

Nowy template Presty sam w sobie nie jest zły. Jest elegancki i prosty. Jasne tło daje wrażenie przejrzystości i czytelności.
http://addons.prestashop.com/en/neutral ... te-15.html


Autor tematu
pepeeee70
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 12
Posty: 53
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:13
Lokalizacja: ww

#27

Post napisał: pepeeee70 » 29 gru 2011, 17:39

Zienek pisze: [ Dodano: 2011-12-29, 17:39 ]
Zienek pisze: o chyba lepiej zająć się najpierw instalacją i konfiguracją Presty. Dopiero kiedy wszystko stoi, a pierwsze produkty już dodane, to można robić tuning graficzny.

Nowy template Presty sam w sobie nie jest zły. Jest elegancki i prosty. Jasne tło daje wrażenie przejrzystości i czytelności.
http://addons.prestashop.com/en/neutral ... te-15.html
instalacja i konfiguracja juz jest za przeróbke aby produkt sie "budował" w tych 4 krokach zapłaciłem jakieś 2000pln

a templak ten co pokazałeś jest to standardowy wzór do sklepu presty, moj sklep bedzie mial wyglad i funkcje zupelnie niestandardowe :)

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#28

Post napisał: Zienek » 30 gru 2011, 10:44

No to trzeba było wcześniej się odezwać.

Kolega budował parę serwisów na preście, tak więc mam wykwalifikowaną siłę roboczą. Może dało się taniej dla Ciebie, a opłacalnie dla mnie i moich murzynów ;)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2012, 08:47 przez Zienek, łącznie zmieniany 1 raz.


jatoch
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 112
Rejestracja: 25 wrz 2007, 08:25
Lokalizacja: z miasta

#29

Post napisał: jatoch » 30 gru 2011, 16:25

pepeeee70 pisze:
instalacja i konfiguracja juz jest za przeróbke aby produkt sie "budował" w tych 4 krokach zapłaciłem jakieś 2000pln
2000??! to kolega utopił moim zdaniem, jak wspomniałem też chcę mieć stronę, też "nietypową". Dałem ogłoszenie na serwisie oferia.pl i zgłosiło się do mnie dużo wykonawców, ceny wachały się od 1500 do 35000 pln, ci ostatni obsługują najwięsze polskie serwisy internetowe. 80 procent ofert była w przedziale 2500 do 4500 pln, więc po co się męczyć i przepłacać?


jurd
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 55
Rejestracja: 26 gru 2010, 11:53
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

#30

Post napisał: jurd » 30 gru 2011, 21:39

cześć, pozwolicie, że się wtrącę :). Strona jest słaba.
Od góry:
  • 1. Logo za duże w stosunku do całej strony. No chyba, że też jest na sprzedaż :).
    2. Białe tło pod produktem, do tego jasny glow dookoła - wygląda tandetnie. Jeśli już nie chce ci się usuwać tego białego, to wywal tę poświatę i daj ciemniejszą ramkę niż strona (1px). Przykład dobrego ukazania produktów.
    Obrazek
    Nie lepiej tak?
    Obrazek
    3. Strona na której wybierasz kolorystykę to już czysta dyskoteka. Te jaskrawe kolory w ogóle nie pasują do całokształtu strony. Sam tekst wystarczy. Tym bardziej, że jak rozumiem po wybraniu koloru pokaże się zdjęcie w odpowiednich barwach :).

    4. Jeszcze jedno. Nie justuj tekstu jeśli nie potrafisz a już na pewno nie do środka. To jest dobre na krótki tytuł lub podtytuł na środku strony.
a templak ten co pokazałeś jest to standardowy wzór do sklepu presty, moj sklep bedzie mial wyglad i funkcje zupelnie niestandardowe
Niestety dla ciebie, jest o wiele lepszy niż twój mockup. Nie wiem za co dałeś te 2k. Może za "funkcje zupelnie niestandardowe". Sam jestem grafikiem i myślę, że jest to przyzwoita cena za niewielką witrynę. Jeśli jednak trzeba tworzyć dodatkową funkcjonalność to w tej cenie będzie ciężko.

Najlepiej kup templata, który ci się podoba i przerób jeśli potrafisz. Jak trafisz na dobrego autora to nawet ci z tym pomoże.

Myślę, że sam pomysł jest fajny i rozwojowy. Życzę powodzenia w realizacji.

pozdrawiam
jurd

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”