Proszę o pomoc w konfiguracje CNC3018

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
pawelektronik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:00
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Proszę o pomoc w konfiguracje CNC3018

#1

Post napisał: pawelektronik » 01 kwie 2018, 13:15

Witam, Proszę o pomoc w konfiguracje. Załącznik filmiki coś skacze silnik krokowy oraz zdjęcia czy prawidłowo ustawienia?
Obrazek

zdjęcia linki: https://imgur.com/a/4Z8wg







WP Kamil
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 293
Rejestracja: 11 kwie 2014, 11:25
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc w konfiguracje CNC3018

#2

Post napisał: WP Kamil » 03 kwie 2018, 22:50

Parametry takie sobie, ale nie mam porównania. Może przyśpieszenie za duże, może prąd za mały na step stikach (małe czerwone z radiatorami), może zasilacz nie zbyt wydajny. Widać wyraźnie że silniki nie mają siły i gubią kroki, ale żeby na luzie nie pociągnąć 800mm/min to kicha... Ja jeszcze odpiął bym sprzęgła i palcami kręcił śrubami od początku do końca osi żeby upewnić się że osie się nie przycinają. Śruba do silnika na sztywno też nie pomaga... A tak apropo to silniki mają tu zadanie przenosić obciążenia osiowe? Jakie są łożyska z drugiej strony silnika?


piotr56
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 189
Rejestracja: 21 sty 2016, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Proszę o pomoc w konfiguracje CNC3018

#3

Post napisał: piotr56 » 05 kwie 2018, 11:59

Witam
Mam taką zabawkę i jest całkiem mocna, ma pewną wadę konstrukcyjną ale prostą do sprawdzenia :)
Daj jej z ręki przejazd na całą szerokość z bardzo małą prędkością ( rzędu 100 ) i patrz dokładnie na śruby pociągowe.
Moje wyginały się poważnie i w okolicach połowy jej długości odzywał się dźwięk jak u ciebie, zamówiłem sprzęgła elastyczne i problem zniknął momentalnie ( sprzęgła mają nacięcia na kształt gwintu ).
Oczywiście można eksperymentować z konfiguracją, ale najpierw zapisz oryginalną bo uważam że jest ona bliska ideału.
Pozdrawiam

Ps. Ustawiałeś prąd driverów? , przyglądnij się też radiatorom, bo jeden jest przyklejony skosem i może zewrzeć ci wyjścia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”