Projekt Redbook czyli magistrala CAN od A do Z

Rozmowy dotyczące budowy, działania i naprawy urządzeń automatyki przemysłowej

Autor tematu
MrPrzydasie
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2019, 12:00

Projekt Redbook czyli magistrala CAN od A do Z

#1

Post napisał: MrPrzydasie » 15 sie 2019, 09:43

Pojawił się ostatnimi czasy dość ciekawy projekt/zrzutka na polakpotrafi dotyczący magistrali CAN. Do tej pory udało się zabrać już ponad 300% celu :) także zapowiada się bardzo ciekawie. Krótki cytat ze strony projektu co co w tym wszystkim chodzi:

"W związku z brakiem kompleksowych informacji związanych z tematyką dotyczącą magistrali CAN bus, zarówno na rynku wydawniczym w Polsce jak i w internecie, a w szczególności brak konkretnych informacji na temat diagnostyki i programowania komunikacji CAN w języku C, postanowiliśmy przygotować projekt REDBOOK. Książka w wersji elektronicznej „e-book” jest tylko jednym z etapów przedsięwzięcia. Kolejne fazy projektu zakładają przygotowanie: lekcji wideo, biblioteki w języku C oraz profesjonalnych modułów elektronicznych i programów, pozwalających na przeprowadzenie przemyślanego procesu dydaktycznego. Od zawsze staramy się przygotowywać nasze treści w sposób przystępny nawet dla osób, które wcześniej nie miały styczności z tematem, tak będzie i tym razem."

Co myślicie na temat w tej akcji?

Więcej informacji na stronie projektu:

https://polakpotrafi.pl/projekt/redbook
emsc
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 343
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa

Re: Projekt Redbook czyli magistrala CAN od A do Z

#2

Post napisał: emsc » 26 sie 2019, 19:28

Standard CAN jest dokładnie opisany i dostępny w internecie dla każdego. Nic nadzwyczajnego ani nic skomplikowanego. Producenci mikrokontrolerów dają też biblioteki do swoich produktów, jeśli dla kogoś programowanie w C jest sposobem na rozwiązywanie problemów ;)
CAN jest też standardem wymierającym, ponieważ zakres jego stosowania jest bardzo ograniczony - do prostych rozwiązań za skomplikowany (sprzętowo i programowo), do współczesnych zdecydowanie za mało wydajny (niewielka przepustowość). Co więcej, każdy producent który wykorzystuje CAN, zatrzymuje wrażliwe informacje dla siebie. W warstwie danych prawie nie ma standardu.
Projekt spóźniony o 20 lat.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Automatyka przemysłowa”