Programy CAM

Razem czy osobno


Autor tematu
Extcall
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 75
Rejestracja: 11 sty 2018, 16:25

Programy CAM

#1

Post napisał: Extcall » 04 sty 2022, 07:33

Witam

Mam takie pytanie. Chodzi o generowanie gkodu na maszyny. W jaki sposób tworzycie gotowy program? Czy dzielicie program na operacje i np planowanie jest jako jeden podprogram, kontur jako następny, wiercenie jako kolejny itd. Czy wrzucacie wszystko w w jeden plik bez podprogramów? Korzystam z SolidCam a na maszynie mam Sinumerik 840d sl. Każda operacja jest jako oddzielny podprogram ale spotkałem się z metodą generowania gkodu całego drzewka operacji z SolidCam jako jednego pliku.

Czy jest jakaś ogólna metoda na tworzenie programu czy po prostu robicie na swój sposób?

Pozdrawiam




capt.d.
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 387
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Programy CAM

#2

Post napisał: capt.d. » 04 sty 2022, 09:31

Aloha

Osobiście uważam, że jedno mocowanie, jeden program. Długie obróbki, do podprogramow. Tego staram się trzymać. Komentarze, a w HH sekcje dla operacji.

Pozdrawiam.
Live long and prosper.


Autor tematu
Extcall
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 75
Rejestracja: 11 sty 2018, 16:25

Re: Programy CAM

#3

Post napisał: Extcall » 04 sty 2022, 09:57

Programy robię pod maszynę 5 osiową i tam jest sporo operacji. Więc robię z podprogramami. Później sklejam wszystko w Notepad ++ (swoją drogę świetny program) i przesyłam na maszynę. Robiąc z podprogramami łatwiej skorygować jakąś pojedynczą operację.


Arias2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 566
Rejestracja: 29 lip 2007, 10:49
Lokalizacja: wieluń-eslov

Re: Programy CAM

#4

Post napisał: Arias2 » 04 sty 2022, 11:00

Ja co prawda 90% prac wykonuję na 3 osiach, ale jak jest mały detal to wszystko jedzie z jednego pliku, jedynie co to przy tolerancjach są dopisane STOP. Przy dużych detalach i skomplikowanych detalach robię w częściach i jak jest ok to sklejam w jeden plik.
Ale też zasada którą podał capt.d. jedno mocowanie to jeden program, to ułatwia pracę bo niema bajzlu w programach.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „SolidCAM”