programowanie KUKA

Materiały pomocnicze dla instruktorów CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
marcin-g
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 44
Rejestracja: 23 cze 2006, 12:37
Lokalizacja: dębica

programowanie KUKA

#1

Post napisał: marcin-g » 11 wrz 2007, 22:16

Czy może ktoś z szanownych Forumowiczów posiada jakieś materiały na temat programowania i obsługi robotów KUKA?

Najbardziej interesuje mnie model KUKA IR 662.
O ile ktoś posiada jakieś materiały bardzo bym prosił o podesłanie na maila, będe dozgonnie wdzięczny.
mój mail [email protected]



Tagi:


tomek743
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2006, 22:44
Lokalizacja: Bojanowo

#2

Post napisał: tomek743 » 31 paź 2007, 17:20

Swego czasu pracowałem w zakładach SKODA AUTO. 100% pracujących tam robotów miało zgrabne tabliczki KUKA AUGSBURG. Biorąc pod uwagę to że wszystkie fabryki VW są do siebie w 99% podobne, proszę próbować szukać informacji np. w "okolicach" fabryki VW w Poznaniu.
tomek743


bart_siuda
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2008, 22:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Materiały do robotów Kuka

#3

Post napisał: bart_siuda » 03 maja 2008, 22:05

Witaj Kolego,

napisz dokładnie o co ci chodzi - jakie materiały. Osobiście uruchomiłem przynajmniej 500 robotów KUKA, dokumentacji mam jakieś 10 GB.

Pozdrawiam
Bartłomiej Siuda
Jeżeli prąd nas nie zabije, to na pewno nie wzmocni !

Awatar użytkownika

Shaddal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2008, 15:31
Lokalizacja: Zawadzkie

#4

Post napisał: Shaddal » 06 maja 2008, 15:42

Witam kolegów!

Sam od niedawna interesuję się robotyką. Można powiedzieć, że zostałem do tego przymuszony sytuacją w pracy. Oddelegowano mnie do nowego robocika spawalniczego KUKA. Mam nadzieję, że te forum pomoże mi lepiej opanować programowanie tego robota.

Odpowiadając na powyższe pytanie - ponieważ nie wiem czy marcin-g wciąż interesuje się tematem (patrzę na datę postu) - mi osobiście przydałaby się jakaś instrukcja programowania po polsku. Mam instrukcję tylko po niemiecku, ale mój niemiecki - że nie wspomnę o technicznym niemieckim - jest bardzo, bardzo słaby.

I dodatkowo mam poważny problem po dzisiejszym dniu: pokazał mi się błąd: Z 2 - INTERNER FEHLER 1203 ('H1010016' &, 'HFFFFFFEB').
Mógłbyś mi powiedzieć o co chodzi i jak sobie poradzić z tym błędem? Nie udało mi się zanegować błędu, a w końcu włączyła się kontrolka od wyłącznika bezpieczeństwa - pomimo, że ten był wyłączony - i nie udało mi się również tego błędu usunąć.

Awatar użytkownika

Autor tematu
marcin-g
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 44
Rejestracja: 23 cze 2006, 12:37
Lokalizacja: dębica

#5

Post napisał: marcin-g » 07 maja 2008, 21:48

Oczywiście temat robotów KUKA interesuje mnie nadal.
Przyjmę każdą ilość informacji na ten temat.
Najbardziej interesuje mnie coś na temat budowy robota strona elektroniczna,i podobnie
jak kolegę Shaddal-a materiały na temat programowania robotów
(programowanie złożonych ruchów robota)
Zdaję sobie sprawę że moja prośba może być zbyt ogólna dla profesjonalisty,ale chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej na temat na temat robotów i będę dozgonnie wdzięczny za jakiekolwiek materiały

Pozdrawiam.


lex
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 112
Rejestracja: 15 paź 2006, 21:57
Lokalizacja: z wolności

#6

Post napisał: lex » 22 maja 2008, 21:09

Też bym reflektował na jakiekolwiek materiały po polsku o robotach kuka zwłaszcza o programowaniu, korektach programu wykonawczego itp
mój mail
[email protected]
pozdrawiam
oczy Wielkiego Brata widzą wszystko


tciolek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2009, 17:35
Lokalizacja: Gdansk

#7

Post napisał: tciolek » 19 lut 2009, 17:39

Hej!
Czy moglbys mi wytlumaczyc w jaki sposob korzystac z funkcji fixed tool -> workpiece -> direct measuring. W jaki sposob osadzic uklad base na elemencie obrabianym?


krzys35
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2009, 14:18
Lokalizacja: Tychy

#8

Post napisał: krzys35 » 20 mar 2009, 14:33

bart_siuda, Witam

Mam prośbę. Potrzebowałbym jakiś manual z programowania krc2 (najlepiej po polsku). Informacji na temat konfiguracji gripera. Dodatkowo jakiś opis programowania ze standardem Audi, może jakiś backup.
Dzięki.
Ze swojej strony mogę się odwdzięczyć polskimi manualami do motoman, comau (wszystko łącznie ze schematami), fanuc.

[email protected]


tidia
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2009, 19:12
Lokalizacja: legnica

#9

Post napisał: tidia » 09 gru 2009, 19:30

Czesc

Panowie a ja pracuje na robotach kuka ,jest to jednacela i 2 roboty 1 spawajacy a drugi pastujacy,ich stół roboczy podzielony jest na 4 czesci ,strony a1 i przeciwlegle b1,oraz a2 i b2. mieszcze sie na nim 4 stoły robocze, oraz ma pulpit sterowniczy od celi(lewa) siemensa.ja mam taki problem otoz na stronach a1 i b1 sa zalozone stoły ,mozna na nich robic 2 rozne artykuły na obu w zaleznosci od programu ,napisane sa programy, z pulpitu ster wybiera sie palete (a1 b1)i program nr 1 lub 2.

Moj problem to musze napisac 2 nowe programy na nowe stoly a2 i b2. Z ruchami robota i funkcjami se poradze ale jak dobrac sie do tego by robot wiedzial ktora ma zalozane nazedzie ,ktora jest strona i ktory program wybrac. Napewno musze cos wpisac w job od 1 - 4 oraz program cell.

tylko co i gdzie moze ktos z was wie lub ma jakies materialy a moze jakis scrren lub cos w tym stylu? to bylbym wdzieczny

moje gg to 7204762


czesiu1988
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 76
Rejestracja: 10 kwie 2011, 14:16
Lokalizacja: Pomorze

#10

Post napisał: czesiu1988 » 16 maja 2012, 21:04

Ja również byłbym zainteresowany wszystkim co wiąże się z robotami KUKA a zwłaszcza KR 16 L6 ARC. Interesuje mnie programowanie i obsługa. Mój meil to [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Materiały pomocnicze dla instruktorów CNC”