Problem ze zmianą głębokości skrawania reliefu

Problem z głębokością frezowania po utworzeniu reliefu w ArtCam 2010

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
Nietoperz213
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2020, 20:41

Problem ze zmianą głębokości skrawania reliefu

#1

Post napisał: Nietoperz213 » 03 mar 2020, 20:49

Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem frezarki z programem ArtCam2010 do tworzenia oraz Mach3 do realizacji rysunków. Stworzyłem prosty rysunek, kwadrat z dwóch wektorów i wyciągnąłem go na 2 mm. Wybrałem tworzenie reliefu, wybrałem narzędzie do drewna ball nose 3 mm i ustawiłem głębokość skrawania na 0.5 mm. Gdy sprawdzam G-code, jaki otrzymałem z programu to widzę, że narzędzie schodzi na pełną głębokość, czyli 2 mm. Próbowałem zmieniać wszystkie możliwe ustawienia narzędzia i jest za każdym razem tak samo.. Czy program nie powinien podzielić dany element na warstwy o wartości 0.5 mm i frezować element w 4 warstwach? Czy może ustawia się to ręcznie?




lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Problem ze zmianą głębokości skrawania reliefu

#2

Post napisał: lajosz » 04 mar 2020, 00:44

Witamy nowego kolegę na forum.

Teraz do rzeczy.

Jeśli zrobiłeś to co zrobiłeś w ramach ćwiczeń, to OK, ale jeśli miałeś zamiar wyfrezować prosty kwadrat poprzez tworzenie reliefu (wyciągnięcia) , to ...... zaprawdę powiadam Ci, nie był to najlepszy pomysł :)

Załóżmy jednak, że z jakiegoś powodu zależało Ci na frezowaniu tego reliefu/wyciągnięcia właśnie jako frezowanie reliefu, to :
-- narzędzie (czyli frez) musisz ustawić warstwę skrawania na 0.5
-- trzeba odznaczyć frezowanie wykańczające i wybrać zgrubne .... wtedy masz możliwość sterowania ilością frezowanych warstw.
-- ... albo ... wybrać obróbkę o nazwie Obróbka Wratsw Z i tam masz większą kontrolę nad obróbką.

Natomiast jeśli chcesz po prostu wyfrezować obszar pomiędzy dwoma kwadratami, to zabawa w relief jest zwyczajnie niepotrzebna, bo można to (i moim zdaniem należy) załatwić poprzez zwykłą obróbkę 2D (np. wybieranie kieszeni)


Autor tematu
Nietoperz213
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2020, 20:41

Re: Problem ze zmianą głębokości skrawania reliefu

#3

Post napisał: Nietoperz213 » 04 mar 2020, 19:54

Dziękuję kolego! Od razu wieczór stał się przyjemniejszy jak maszyna chodzi :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”