problem ze sterowaniem palnika wypalarki Zinser

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
KrzysztofPióro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2021, 15:53

problem ze sterowaniem palnika wypalarki Zinser

#1

Post napisał: KrzysztofPióro » 25 kwie 2021, 16:32

Witam

posiadam w firmie wypalarke Zinser 4025 kiedy bylem na urlopie wzięli jakiego operatora z "nieba" i uszkodził jeden z palników a dokładnie palnik tzw. twin czyli z możliwością montażu panika plazmowego i tlenowego sterowany jest on modułem ZAC2100 pomiar napięcia. ale do rzeczy palnik przestał w ogóle reagować (żyć) na wyświetlaczu modułu sterującego pokazuje błąd e20 błąd ten podobno znaczy przerwa w obwodzie czujnika wychylenia palnika tak stwierdził serwis i podesłał mi niekompletne schematy tego modułu stwierdziłem ze uszkodzona jest taśma łącząca w palniku płytkę sterująca praca krańcówek pozycji palnika a także własnie praca tego czujnika (były popękane wszystkie połączenia w taśmie. wiec zamówiłem nowa i założyłem i nic po wielu konsultacjach z serwisem wielu pomiarach połączeń moja wiedza się wyczerpała a serwis stwierdził ze nie spotkał się nigdy z taką sytuacja. moja prośba jest taka czy ktoś z forumowiczów ma wiedzę co możne być przyczyna takiego zachwiania lub posiada dokładniejsze schematy całego modułu ZAC2100 i jego połączeń z palnikiem a także tych płytek wewnątrz palnika z góry dziękuje za jakiekolwiek sugestie.



Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”