Problem z plazmą firmy STIGAL

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
janek45
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2022, 23:03

Problem z plazmą firmy STIGAL

#1

Post napisał: janek45 » 08 lis 2022, 23:35

Witam, od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczem używanej plazmy VX STANDARD firmy STIGAL i teraz pojawiły się małe problemy podczas wypalania. Problem polega na tym iż maszyna nie wypala dokładnie prostej krawędzi, często pali pod kątem zarówno proste krawędzie jak i okrągłe. Podczas pierwszego palenia wymieniłem elektrodę i dyszę na nową i ten problem dalej się powtarza. Zawszę pracuję na zalecanych przez producenta parametrach. Próbowałem już zmniejszyć prędkość palenia ale to nic nie dało. Na maszynie wypalam elementy z blach o grubości od 6 do 20 mm. Zawsze pracuję na oryginalnych częściach.

Proszę o pomoc bo już na prawdę nie wiem co mogę zrobić w tym temacie. Może coś źle ustawiłem na agregacie bądź na komputerze ?




stigal_serwis
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2021, 13:48

Re: Problem z plazmą firmy STIGAL

#2

Post napisał: stigal_serwis » 09 lis 2022, 10:31

Witam,
Na sam początek zalecamy wymianę wszystkich części eksploatacyjnych na palniku, jeśli problem nadal będzie występował to prosimy o kontakt bezpośredni z naszym działem serwisu - https://stigal.pl/kontakt/


FHUCNCCUT
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2022, 17:50

Re: Problem z plazmą firmy STIGAL

#3

Post napisał: FHUCNCCUT » 11 lis 2022, 07:17

Podaj proszę jaki konkretnie palnik w maszynie. Jak wymieniałeś już eksploatacje to raczej nie są te podstawowe części jak dysza i elektroda.
Pozdrawiam


superrobe
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2022, 04:17

Re: Problem z plazmą firmy STIGAL

#4

Post napisał: superrobe » 28 lis 2022, 04:24

stigal_serwis pisze:
09 lis 2022, 10:31
Witam,
Na sam początek zalecamy wymianę wszystkich części eksploatacyjnych na palniku mario games jeśli problem nadal będzie występował to prosimy o kontakt bezpośredni z naszym działem serwisu - https://stigal.pl/kontakt/
Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś mógł dokładniej określić, którego palnika w urządzeniu chcesz użyć. Biorąc pod uwagę, że już wspomniałeś o eksploatacji, elementy takie jak dysza i elektroda prawdopodobnie nie są potrzebne.

Awatar użytkownika

EddieNelson
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2023, 09:48

Re: Problem z plazmą firmy STIGAL

#5

Post napisał: EddieNelson » 09 maja 2023, 09:59

janek45 pisze:
08 lis 2022, 23:35
Witam, od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczem używanej plazmy VX STANDARD firmy STIGAL i teraz pojawiły się małe problemy podczas wypalania. Problem polega na tym iż maszyna nie wypala dokładnie prostej krawędzi, często pali pod kątem zarówno proste krawędzie jak i okrągłe. Podczas pierwszego palenia wymieniłem elektrodę i dyszę na nową i ten problem dalej się powtarza. Zawszę pracuję na zalecanych przez producenta parametrach. Próbowałem już zmniejszyć prędkość palenia ale to nic nie dało. Na maszynie wypalam elementy z blach o grubości od 6 do 20 mm. Zawsze pracuję na oryginalnych częściach. phrazle

Proszę o pomoc bo już na prawdę nie wiem co mogę zrobić w tym temacie. Może coś źle ustawiłem na agregacie bądź na komputerze ?
Jednym z możliwych rozwiązań problemu jest sprawdzenie wyrównania palnika i elementu obrabianego. Jeśli palnik nie jest ustawiony prostopadle do materiału, może powodować cięcia pod kątem i zniekształcenia krawędzi. Możesz użyć kwadratu lub poziomicy, aby wyregulować kąt palnika i upewnić się, że jest on ustawiony pionowo. Innym możliwym rozwiązaniem jest sprawdzenie ciśnienia i przepływu powietrza. Jeśli ciśnienie powietrza jest zbyt niskie lub zbyt wysokie, może to wpłynąć na jakość cięcia i spowodować błądzenie łuku. Możesz użyć manometru i przepływomierza, aby sprawdzić, czy ciśnienie i przepływ powietrza są zgodne ze specyfikacjami producenta. Możesz również sprawdzić filtr powietrza i regulator pod kątem zatkania lub nieszczelności, które mogłyby obniżyć jakość powietrza.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”