Problem z palnikiem maszynowym

plazma nieprawidłowo tnie palnikiem maszynowym

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
RAW_rwmc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2020, 20:04

Problem z palnikiem maszynowym

#1

Post napisał: RAW_rwmc » 06 maja 2020, 20:39

Cześć,

Zbudowałem dla siebie plazmę CNC i mam problem z cięciem. Palnik ręczny działa bez zarzutu, natomiast z palnikiem maszynowym jest tragedia. :(
Ale po kolei:

Źródło jest to chińczyk 63A (tak wiem słabe źródło ale na początek myślałem że wystarczy).
Obrazek
Tnąc palnikiem ręcznym cięcie ładnie wygląda, praktycznie zero gradu (pojawia się dopiero przy blachach ok 12-15mm, niżej zdj palenia blachy 20mm). Blachę 6mm tnie aż miło.
ObrazekObrazek

Problem mam z palnikiem maszynowym, nie przepala materiału a jeżeli już przepali to bardzo źle to wygląda.
Posiadam palnik o przewodzie długości 10 metrów. Cięcie wyglądało tragicznie więc stwierdziłem że jest to wina palnika, zakupiłem nowy P80 z przewodem 8 metrów, jednak problem pozostał.

Próbę cięcia robiłem przy grubości materiału 6mm.
-Program MyPlasm;
-napięcie 121-129V (próbowałem kilku nastaw ale bez wizualnej różnicy na cięciu);
-wysokość przebicia 1,5-2,5mm;
-wysokość cięcia 1,5-2mm
-prąd 63A;
-powietrze 0,55-0,60 MPa;
-prędkość 800-1000 mm/min (przy większej lub mniejszej nie przecinało materiału);

Efekt: z trudem przecina, bardzo dużo szlaki, ujemny kąt cięcia, ogólnie tragedia...

Załączam zdj żeby obrazowo przedstawić jak to wygląda.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Już powoli tracę cierpliwość to tego, czy możecie mnie nakierować gdzie popełniam błąd :evil: :twisted:




freerad
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 222
Rejestracja: 21 lip 2009, 07:55
Lokalizacja: maków podhalański

Re: Problem z palnikiem maszynowym

#2

Post napisał: freerad » 07 maja 2020, 07:41

Dla P80
dysza 1.3, ciśnienie 0,4 Mpa, posuw 900, prąd około 60A sprawdzone u siebie. Palnik 3-4 mm nad materiałem.

Wygląda jakbyś miał dyszę 1.5 i 1.7

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”