Problem z Hyperterm 45

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
Łukasz.prusik
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 25
Rejestracja: 12 mar 2020, 22:36

Problem z Hyperterm 45

#1

Post napisał: Łukasz.prusik » 18 lut 2021, 14:31

Witam, posiadam wycinarke plazmawa Hyperterm powermax 45. Historia wygląda tak że urządzenie spadło z wózka i od tamtej pory wariuje. Raz działa raz nie, czasem odpala pistoletu a czasem należy przytknąć uziemienie do elementu aby pojawił się płomień. Nie wiem co z nią zrobić i proszę o radę. Dostałem opinię że to plyta glowna siadla ale koszt jej jest za duży żeby ja wymieniać, chyba że jakieś zamiennik.

Dzięki i pozdrawiam




bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z Hyperterm 45

#2

Post napisał: bubels » 18 lut 2021, 16:53

Łukasz.prusik pisze:
18 lut 2021, 14:31
Raz działa raz nie, czasem odpala pistoletu a czasem należy przytknąć uziemienie do elementu aby pojawił się płomień
Możesz to racjonalnie rozwinąć ?

Jak ma pracować przecinarka plazmowa bez masy na elemencie ciętym ? To przecież jest cięcie łukiem elektrycznym a konkretniej plazmą. By to mogło się udać musi być różnica potencjałów.
Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....


Autor tematu
Łukasz.prusik
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 25
Rejestracja: 12 mar 2020, 22:36

Re: Problem z Hyperterm 45

#3

Post napisał: Łukasz.prusik » 19 lut 2021, 14:29

Jak najbardziej. Chodzi o to że gdy włączamy przełącznik na pistolecie uwalniamy powietrze i łuk elektryczny A po przytknieciu go do elementu elektroda z uziemieniem łapią kontakt i rozpoczyna się sam proces cięcia (tak z grubsza)

Problem z moją plazma polega na tym że wystarczy podpiąć uziemienie do elementu a niedotykajac pistoletu a on uwalnia strumień powietrza i łuk elektryczny (plazme, czy jak to nazwac).
W takiej sytuacji gdy chce rozpocząć proces ciecia plazma działa powiedzmy 30s i po chwili gaśnie.

Czasem mogę odpalić ja w normalny sposób lecz również na chwili przerywa. Lecz czasem działa prawidłowo i mogę nią ciąć bez przerw.

Innego dnia urządzenie się nawet nie włącza.


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z Hyperterm 45

#4

Post napisał: bubels » 22 lut 2021, 22:13

Myślę że spadła i gdzieś są zimne luty.
Wyślij to do serwisu i tyle. Zapłacisz parę zł i będziesz miał po problemie.
Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”