prasa hydrauliczna ponad 100T - problem

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Grzesiek112
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 65
Rejestracja: 02 sie 2007, 22:11
Lokalizacja: ~~~~

#11

Post napisał: Grzesiek112 » 16 wrz 2009, 21:59

tokarz pisze:istotny jest też przekrój węży (końcowki M22) aby nie było dławienia wtedy na nic wydajna pompa
A najważniesza jest średnica rurki ssącej, nie moze być mniejsza niz wlot do pompy.
JAki masz znamionowy przepływ zaworów, bo jeśli masz mniej niż te znamionwe 63litry pompy, to to ci nawet silnik 30 kw nie pomoże.
Ja kiedyś załązyłem pompe 30litów/min do zaworu 20l/min to w czasie wysuwu tłoka było wszystko OK, A na jalowym biegu grzało olej aż silnik stawał



Tagi:


Autor tematu
morcine
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 40
Rejestracja: 12 wrz 2009, 15:50
Lokalizacja: Sosnowiec

#12

Post napisał: morcine » 17 wrz 2009, 21:29

tokarz pisze:\obliczyłem prędkość jak podajesz 20mm/sek tak jak szacowałem wcześniej pz-18 1400obr powinna to osiągnać istotny jest też przekrój węży (końcowki M22) aby nie było dławienia wtedy na nic wydajna pompa .Do ciekawości przy ciśnieniu 15 MPA nacisk na tłoku 23 TONY.
niestety nie mam narazie takiej pompy ale bede musiał się w taką wyposażyć, zrobiłem dziś na ryzyko posunięcie i wymieniłem na silniku koło pasowe z 125mm na 115mm, odziwo chodzi wszystko ciszej, silnik po godzinie pełnej pracy można spokojnie dotknąć i to bez dodatkowych wetylatorów i nie spada bardzo z obrotów, frytki w zbiorniku można nadal smażyć ale już niedługo bedzie chłodnica, przekrój węży myśle że mam spory bo aż palec wchodzi, a tak dodatkowo podczas docisku manometr pokazuje max 250kgf/cm2 czy to jest to samo co kg/cm2 bo jeżeli tak to wychodzi mi że prasa ma tylko max 39 TON

[ Dodano: 2009-09-17, 21:36 ]
Grzesiek112 pisze:
tokarz pisze:istotny jest też przekrój węży (końcowki M22) aby nie było dławienia wtedy na nic wydajna pompa
A najważniesza jest średnica rurki ssącej, nie moze być mniejsza niz wlot do pompy.
JAki masz znamionowy przepływ zaworów, bo jeśli masz mniej niż te znamionwe 63litry pompy, to to ci nawet silnik 30 kw nie pomoże.
Ja kiedyś załązyłem pompe 30litów/min do zaworu 20l/min to w czasie wysuwu tłoka było wszystko OK, A na jalowym biegu grzało olej aż silnik stawał
rurka ssąca ma z 5mm większą średnice niż wlot do pompy, niestety nie wiem jaki mam znamionowy przepływ zaworów na rozdzielaczu, widać tylko typ RBS 10160 PR5R5L, jest jeszcze chyba logo firmy "W"


tokarz
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 33
Rejestracja: 22 kwie 2008, 20:37
Lokalizacja: wielkopolska

#13

Post napisał: tokarz » 18 wrz 2009, 21:02

Morzesz oczywiście ratować układ zmniejszając obroty pompy PZ-63 ( T) podstawowy model ma zakres 600-1800 obrotów/min. oczywiście spadnie wydajność a ciśnienie (10 MPA max pompy) powinna osiągnąć a manometr raczej ma inną skalę .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”