Praca jako operator CMM

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
gregorus93
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 0
Rejestracja: 10 lis 2017, 17:39

Praca jako operator CMM

#1

Post napisał: gregorus93 » 10 lis 2017, 17:53

Witajcie!

Piszę z zapytaniem.
Jestem świeżo upieczonym magistrem po mechanice i budowie maszyn (specjalność: Diagnostyka Maszyn i Systemy Pomiarowe) i stoję u progu kariery zawodowej. Dostałem ofertę pracy na stanowisku operatora współrzędnościowej maszyny pomiarowej. Firma ma mnie przeszkolić. Do moich obowiązków ma należeć dokonywanie pomiarów elementów form wtryskowych, analiza otrzymanych pomiarów itd. Zarobki jak studenta bez doświadczenia oceniam bardzo dobrze.
Co uważacie o takiej pracy? Czy ktoś pracował i może się wypowiedzieć? Czy jest rozwojowa tzn. czy mogę liczyć potem na lepsze stanowiska itd? Czy nie jest to nudna i monotonna praca? Pomiary zawsze mnie interesowały jednak chciałbym też pracy wymagającej i umożliwiającej ciągły rozwój. Z góry dziękuję za porady i odpowiedzi.



Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

Re: Praca jako operator CMM

#2

Post napisał: k-m-r1 » 10 lis 2017, 23:37

Co tu pisać.

Zmianę zaczynasz od zebrania detali z maszyn lub masz gotowy zestaw do pomiarów.
Maszyna z rękę i lecisz punkty z punktów wyznaczasz linie łuki płaszczyzny itp.
Jak nowsza maszyna to detal montowany jest na kopyto jeśli ma zaprogramowane punkty to sama robi pomiar wybranych płaszczyzn detalu.

Dalej piszesz raport czy wymiary zgadzają się z tym co na rys. i wysyłasz. I
Idziesz po kolejny detal ..... i kolejny raport.

Z mojego punktu widzenia praca monotonna. Daje w popalić gdy produkcja rusza z nowym detalem.

Na Twoim stanowisku zamiast detali z produkcji będą inne elementy dostaniesz jakiś fikusy kształt i trzeba będzie zdjąć wymiary. Ile hajsu za tą robotę wołają? jakieś 2500- 3000 na rękę. Wiem że rotacja jest w okolicach Wrocławia.
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


Autor tematu
gregorus93
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 0
Rejestracja: 10 lis 2017, 17:39

Re: Praca jako operator CMM

#3

Post napisał: gregorus93 » 11 lis 2017, 02:46

Oki dzięki za informację, a jak uważasz, warto się w to pchać? Dobra praca jak na początek czy lepiej szukać czegoś innego?


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Praca jako operator CMM

#4

Post napisał: jasiu... » 11 lis 2017, 14:17

Warto się w to pchać.

Ta praca nauczy cię odpowiedniego podejścia do dokładności, co ci się przyda w przyszłości na pewno. Poznasz elementy, jakie występują w firmie i nauczysz się odróżniać, co jest istotne, a co nie i jak te istotne cechy (wymiary, tolerancje, powierzchnie) osiągnąć (bo rozmowy z wykonawcami będą). Moim zdaniem jak na początek bardzo fajna praca.

No i czysto, co też się dla niektórych liczy.


Autor tematu
gregorus93
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 0
Rejestracja: 10 lis 2017, 17:39

Re: Praca jako operator CMM

#5

Post napisał: gregorus93 » 11 lis 2017, 14:47

Super, dzięki za odpowiedź i radę ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”