Praca inż uchwyt do obróbki na EDM

Dyskusje na temat maszyn do obróbki erozyjnej

Autor tematu
dominika_indygo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2017, 13:28
Lokalizacja: TG

Praca inż uchwyt do obróbki na EDM

#1

Post napisał: dominika_indygo » 25 sie 2017, 13:42

Cześć Wszystkim,
mam pytanie odnośnie obróbki EDM czy ktoś posiada materiały związane z tą obróbką?

Praca ma polegać na wykonaniu uchwytu montażowego do obróbki EDM czterech takich samych elementów przy jednym zamocowaniu.

Proszę o informację czy temat jest ciekawy i odpowiedni na pracę inżynierską.

Pozdrawiam,
Dominika



Tagi:


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

w sprawie uchwytów EDM

#2

Post napisał: ak47 » 30 sie 2017, 00:36

Jestem pracownikiem narzędziowni. Pracuję na Elektrodrążarkach drutowych już kilka lat.

Chodzi Ci o obróbkę na drążarkach wgłębnych czy drutowych ? Czy chodzi o to by ustawić elementy jeden nad drugim i w ten sposób wykonać 4 takie same elementy ? Jeśli tak to od razu mówię, że to nie przejdzie. Ze względu na dość duże zmniejszenie wydajności.

Jest też system mocowania EROWA, który zapewnia powtarzalność do 0.002mm (tyle zapewnia podaje producent i tyle faktycznie jest).

Tutaj dla wgłębnych
https://cdn.shopify.com/s/files/1/1800/ ... 1502473961

Mocujemy takie coś na stole obrabiarki. Następnie w każdy uchwyt wkładamy detal, centrujemy się maszyną i można rąbać i tylko zmieniać sztuki.

Tutaj dla drutówek.


Te dwa bloki na dole leżą na stole. masz do tego osobne prostokątne ramy jak górze i mocujesz sobie detale na jednej. Zakładasz, centrujesz się i palisz. W tym czasie masz drugą ramę do obłożenia detalami.

Poza tym są też imadła do drutówek


Detale mocujesz tak, że oddzielasz je płytkami wzorcowymi. Dzięki temu, kolejne partie są powtarzalne. Co do materiałów mogę podrzucić zdjęcia z ksiażek od drążarek. Jest tam omówiony sam proces drążenia i historia samej obróbki i sam już nie pamiętam co jeszcze bo dawno nie zaglądałem. Są to sprawy dosyć nowe bo pracuję na maszynach wyprodukowanych w ostatnich 10 latach (głównie na Charmillesach, nie żadnych chińskich złomach).

Sam temat jest super ciekawy i jak najbardziej odpowiedni bo to bardzo ważne praktyczne zagadnienie (dla pracowników zwłaszcza bo każdy tylko kombinuje jakby tu szybko i pewnie zamocować by iść na pogaduchy ;) ). Niestety w tym temacie sporo już powiedziano i nie wiem czy jest sens no chyba, że źle zrozumiałem ideę twojego mocowania w takim razie czekam na rozwinięcie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarki drutowe / Elektrodrążarki / EDM”