Powitanie + pyatan kilka płyta wiorowa

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
szwajcow
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2009, 01:28
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Powitanie + pyatan kilka płyta wiorowa

#1

Post napisał: szwajcow » 13 gru 2009, 02:21

Witam!!!

Jestem tu nowy i potraktujcie mnie bardziej jak amatora, jednak strasznie mi sie spodobalo to forum i mam nadzieje ze zdobede tu cenna wiedze...

kilka pytan ktore nasuwaja mi sie na sam poczatek...

1. Czy ktos moze podzielic sie praktyczna wiedza w lakierowaniu zwyklej plyty wiorowej lakierami samochodowymi????

Buduje sobie takie skrzynki 65x65x13,6 cm z plyty wiorowej 18mm, postanowilem dla mniejszenia ilosci dziur polączyc to na kolki drewniane i klej, to wszystko wkladam w prase na cala noc i po wyjeciu jest dosc stabilne. Niestety dokladnosc mojego pasowania otworow na kolki w elementach wzajemnie prostopadlych pozostawia wiele do zyczenia. (kwadraty 65x65 polaczone sa za pomoca 10cm paskow) czyli boczna krawedz duzych kwadratow jest widoczna.

I tak raz kawedz kwadratow wystaje ( co nie jest wielkim problemem bo szlifuje ja szlifierka tasmowa i jest ok, a raz wystaje poprzeczna krawedzi tu mam dwa sposoby.

1.najpierw duze nieruwnosci szpachluje szpachlem samochodowym z wloknem szklanym przz co uzyskuje rowna plaszczyzne.

2. plaszczyzne szkrzynki traktuje( bo nie wiem jak sie nazywa ta czynnosc) na wyrownarce stolarskiej ( plaski blat walek z nozami ). jednak to sprawia ze struktora plyty wiorowej staje sie mocno dziurawa...wiec trzeba szpachlowac.

i atk po tych czynnosciach nakladam na calosc podklad samochodowy. jednak dosc mocno wydac strukture plyty niestety , dlatego trzeba szlifowac i nakladac kolejne 2 warstwy odkladu. ( mam jeszcze opcje z szpacha natryskowa ale nie wiem czy cokolwiek pomoze..

Dlatego pytam czy ktos moze maluje takie rzeczy.. czy powiniennem na calej plycie polozyc szpachel. generalnie cena materialow ma znaczenie ale nalezy ja odniesc rowniez do czasu na wykonanie poszczegolnych zabiegow

Radzono mi abym zastosowal lakiery do drewna , ale 1. na tym nie znam sie wcale,,2 kolorystyka musze sie nawiazywac do inncy producentow korzy lakieruja niekoniecznie drewniane elementy lakierami samochodowymi a ja dostaje tylko nr lakieru..


Czy sadzicie ze lakier w miejscu klejenia moze pekac???


Jesli komus nasuwaja sie jakies sugestie chetnie przyjme kazda rade:) Duzy problem sprawia mi tak prosta sprawa jak wiercenie otworow pod kolki drewniane zeby elementy do siebie pasowaly...moze sa na to jakies patenty?????


Czy moze jednak skrecac to konfirmatami i potem szpachlowac sruby????


I jeszcze jedno pytanie.... Czy jest jakis sposob na "domowe" oklejenie PCV 2mm polkola wycietego z plyty meblowej dlugosci ok 50 cm????

Z gory bardzo dziekuje za pomoc lub sugestie....


Wiem niewiele ale szybko sie ucze

Tagi:


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#2

Post napisał: dasza77 » 14 gru 2009, 00:15

Takie pytania to raczej na forum stolarskie


truszczyk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:32
Lokalizacja: Tylice

#3

Post napisał: truszczyk » 23 gru 2009, 15:07

z tego co piszesz to prowadzisz produkcję ale nie masz sprzętu,hm trochę to dziwne.
wpierw to chyba powinno się zainwestować w sprzęt, który skraca czas na poszczególnych etapach produkcji i znacznie podnosi jakość produktu.

jeżeli chodzi akrylowe lakiery samochodowe i do mebli to one w zasadzie niczym się nie różnią. podkłady do mebli mają więcej cząsteczek stałych i lepiej pokrywają nierówności.

ale na krawędzie z płyty lepiej by było nakleić okleinę, może być i papierowa, którą nakleisz żelazkiem.


Adam Domański
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 712
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów

#4

Post napisał: Adam Domański » 23 gru 2009, 15:56

Do kołkowania są przyrządy dostępne np. w Castoramie (pytaj obsługi)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”