Powermax SYNC – rewolucyjna zmiana w cięciu plazmą

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Powermax SYNC – rewolucyjna zmiana w cięciu plazmą

#1

Post napisał: chaos » 07 lip 2022, 17:15

Obrazek

Przecinarki plazmowe Hypertherm z nowej rodziny Powermax SYNC są nie tylko głęboką modernizacją sprawdzonych modeli Powermax 65, 85 i 105. Wyposażono je także w nowatorskie materiały eksploatacyjne, które mogą zrewolucjonizować pracę w zakładach przemysłowych tnących plazmą.

Dotychczas części eksploatacyjne do przecinarek plazmowych zbudowane były z kilku osobnych elementów: pierścienia zawirowującego, elektrody, dyszy, nasadki i deflektora. W przypadku urządzeń Powermax SYNC materiały mają formę jednoczęściowych, zintegrowanych wkładów, w których wszystkie ww. komponenty stanowią niepodzielną całość. Każdy wkład oznaczony został ponadto innym kolorem, ściśle odpowiadającym konkretnemu zastosowaniu. Co można zyskać dzięki takim rozwiązaniom?

• Przyspieszenie wymiany narzędzi tnących i ograniczenie przestojów produkcyjnych
• Skrócenie czasu szkolenia operatora. Jednoczęściowy wkład Powermax SYNC można wymienić w 10 sekund!
• Łatwiejsze zarządzanie magazynem części eksploatacyjnych.

Palniki Hypertherm SmartSYNC

W skład rodziny Powermax SYNC wchodzą też palniki, którym Hypertherm nadał oznaczenie SmartSYNC. Przystosowano je do współpracy z jednoczęściowymi wkładami i wyposażono w zestaw rozwiązań cyfrowych, dzięki którym mogą automatycznie komunikować się ze źródłem plazmy. Ponadto zastosowano w nich technologię SpringStart, której rolą jest zapewnienie stabilnych warunków rozruchu przecinarki i wydłużenie trwałości palnika. W praktyce oznacza to, że palniki SmartSYNC:

• samodzielnie ustawiają natężenie prądu i informują o gotowości urządzenia do pracy
• umożliwiają operatorowi regulację natężenia podczas cięcia
• przypominają o zużyciu wkładu i potrzebie jego wymiany

Projektując urządzenia z rodziny Powermax SYNC konstruktorzy firmy Hypertherm kierowali się doświadczeniami praktycznymi i chęcią rozwiązania problemów, z którymi często muszą się mierzyć zakłady produkcyjne – powiedział Leszek Kozak, Starszy Specjalista Działu Serwisowego w firmie STIGO. Jednoczęściowe, oznaczone różnymi kolorami wkłady wymienne pozwalają znacznie przyspieszyć pracę, dzięki czemu umożliwiają firmom przyjęcie większej liczby zleceń. Działania operatorów usprawnia też funkcja komunikacji palników SmartSYNC z przecinarkami, dbająca o żywotność systemu tnącego i dostarczająca najważniejszych informacji na temat parametrów cięcia – dodał Leszek Kozak.

Potrzebujesz więcej informacji o Powermax SYNC? Skontaktuj się z ekspertami STIGO
Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”