Potrzebna pomoc w doradzeniu zakupu odpowiedniej maszyny

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
AdrianRS
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2010, 15:19
Lokalizacja: Kraków

Potrzebna pomoc w doradzeniu zakupu odpowiedniej maszyny

#1

Post napisał: AdrianRS » 14 lut 2010, 15:39

witam wszystkich forumowiczów

Właśnie otwieram działalność gospodarczą i chciałbym sie zorientowac w pewnej bardzo waznej kwesti dla mnie.Potrzebuje maszyny dzieki której mógłbym wycinać rózne elementy z aluminium lub stali nierdzewnej o grubosci około 2 do 4mm.Powierzchnia robocza może być mała,spokojnie 50 x 50cm wystarczy albo mniej.Elementy które chce robić będą wykorzystywane na zewnątrz i mają mieć bardzo ładny wygląd zewnetrzny (chodzi o powierzchnie,powinna być albo lustrzana albo mieć takie ładne linie jaki ma aluminium np w kokpitach samochodowych).Dziennie chce produkować kilkadziesiąc sztuk a docelowo kilkaset.

Nie jestem pewien jakiej maszyny szukac,czy ma to być laser czy frezarka cnc czy jeszcze coś innego.Maszyna ma być tania w eksploatacji.

Nie wiem tez jakich kosztów mam sie spodziewac,wiem że laser to koszt idzie w setkach tysiecy ja bym chciał przeznaczyć na to kilka,kilkadziesiąt tysięcy złotych.Nie wiem ile dokłądnie,pokażcie prosze jakies propozycje z waszej strony co do mojej stosunkowo małej produkcji spełni moje oczekiwania i czy jest realne zeby zamknąc sie w kwocie np 10 000zl - moze byc maszyna uzywana.Generalnie chciałbym aby była sterowana przez komputer,najlepiej jakby program obslugujacy na podstawie skanu potrafił narysować przedmiot i zeby mozna bylo go potem odrazu wycinac.Moze trzeba zrobic maszyne na zamówienie przez jedngo z forumowiczów ??:)).

Przykładowy element:
Chciałbym aby koszt produkcji takiego elementu z materiałem nie przekroczył 10zl przy nakładzie np 50sztuk.

Obrazek

Czekam na odp
pozdrawiam
Adrian



Tagi:


deflection
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 598
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:53
Lokalizacja: Szczecin

#2

Post napisał: deflection » 15 lut 2010, 16:00

Hmm 10 000 to troszke mało, sam koszt budowy maszyny (samemu) sztywnej konstrukcji do takiej wydajności przekroczy 10 000. Oczywiście można zbudować coś za mniejsze pieniądze, ale wydajność będzie mniejsza.
Do tego polerka wibracyjna...

koszt powyżej 10 000 zł


Autor tematu
AdrianRS
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2010, 15:19
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: AdrianRS » 15 lut 2010, 19:47

ale za jaka maszyna sie rozglądać ??,powiedzmy że tak do 15 000zł.Ma to byc frezarka czy jakas wycinarka cnc czy co ?? prosze o dokladna nazwe oraz ewenrualne propozycje konkretnych urzarzen lub kto moglby zrobic taka maszyne ne zamowienie.

czekam na odp
pozdrawiam


deflection
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 598
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:53
Lokalizacja: Szczecin

#4

Post napisał: deflection » 15 lut 2010, 20:29

ale za jaka maszyna sie rozglądać ??
najlepiej za frezarką, najtaniej wyjdzie...

Awatar użytkownika

Emergency_Stop
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 104
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:13
Lokalizacja: PL

#5

Post napisał: Emergency_Stop » 15 lut 2010, 20:58

Za tak małą kwotę to tylko frezarka ale nie licz na to, że będzie to wydajne. Poszukaj lepiej podwykonawców bo to są detale dobre dla wody czy lasera.


Autor tematu
AdrianRS
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2010, 15:19
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: AdrianRS » 15 lut 2010, 21:20

nie musi byc MEGA wydajne,zeby dalo sie dziennie zrobic powiedzmy do 50 egzeplarzy.Moze byc i 30 ale tutaj wazne jest dla mnie estetyka wykonania i koszt wykonania danego elementu.Frezarki z jakich firm polecilibyscie ?? prosze jakies konkretne modele jesli tylko znacie albo firmy gdzie moglbym popytac.No i napewno sa rozne typy frezarek to moze o tym tez wspomnijcie.

z gory dzieki
pozdrawiam


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#7

Post napisał: ganzi » 16 lut 2010, 08:07

AdrianRS ja również proponował bym, rozważyć opcję zlecania wycinania jakiemuś podwykonawcy. W Krakowie i okolicach jest co najmniej kilka firm, które wycinają laserem usługowo. Co prawda palenie aluminium i stali nierdzewnej z racji zastosowanej technologi jest droższe niż zwykłej stali, ale z jakości powinieneś być bardzo zadowolony. Również czas realizacji takiego zamówienia będzie zdecydowanie krótszy niż frezowanie.
najlepiej jakby program obslugujacy na podstawie skanu potrafił narysować przedmiot i zeby mozna bylo go potem odrazu wycinac.
Osobiście nie znam takiej aplikacji, która robiła by to z automatu, być może są takie. Prawdopodobnie będziesz musiał najpierw przerysować te skany i zapisać je np. jako dxf. Przeczytaj ten temat: klik, być może okaże się w tej kwestii pomocny.

Pozdrawiam


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#8

Post napisał: oprawcafotografii » 16 lut 2010, 08:17

AdrianRS pisze:nie musi byc MEGA wydajne,zeby dalo sie dziennie zrobic powiedzmy do 50 egzeplarzy.Moze byc i 30 ale tutaj wazne jest dla mnie estetyka wykonania i koszt wykonania danego elementu.Frezarki z jakich firm polecilibyscie ?? prosze jakies konkretne modele jesli tylko znacie albo firmy gdzie moglbym popytac.No i napewno sa rozne typy frezarek to moze o tym tez wspomnijcie.
z gory dzieki
pozdrawiam
50 sztuk wraz z wykonczeniem to moze byc wlasnie MEGA wydajnosc...
Koszty (pomijajac material) to energia + czas wiec im tansze chcesz
miec produkty, tym bardziej zautomatyzowana musisz kupic maszyne -
zeby bylo jak najmniej roboty "ludzkiej"...

Obawiam sie, ze w nierdzewce 4mm byle czym nie pofrezujesz...

J.


m4rcin
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2007, 13:26
Lokalizacja: rz

#9

Post napisał: m4rcin » 16 lut 2010, 16:54

Fajnie, że wyceniacie i dobieracie mu maszynę - a nie podał nawet dokładności z jaką chce wykonywać te elementy.

AdrianRS pisze:Elementy które chce robić będą wykorzystywane na zewnątrz i mają mieć bardzo ładny wygląd zewnetrzny (chodzi o powierzchnie,powinna być albo lustrzana albo mieć takie ładne linie jaki ma aluminium np w kokpitach samochodowych).
Jeśli będziesz frezował/wycinał z arkuszy to ta maszyna ma wpływ tylko na obrabiane krawędzie.
Pozostałe powierzchnie będą przecież takie jak powierzchnia arkusza przywiezionego od sprzedawcy.
Więc jeszcze musisz coś z tym zrobić, żeby otrzymać wymagany efekt - polerować?

Jeśli chcesz tanio, to przygotuj rysunek detalu i wyślij zapytania do paru chińskich firm - wybierzesz 1-2, których ceny będą Ci odpowiadać i każesz sobie wykonać próbne sztuki. Palenie tego będzie o wiele szybsze niż frezowanie.


Autor tematu
AdrianRS
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2010, 15:19
Lokalizacja: Kraków

#10

Post napisał: AdrianRS » 16 lut 2010, 17:39

witam

czy to naprawde takie skomplikowane ?? nie chce korzystać z usług kogokolwiek bo mogło by sie to dla mnie źle skończyć - boje sie odebrania pomysłu wraz ze wzorami przez firme u której bym takie elementy robił.Po jesli nie cała firma to np jakis pracownik może sobie na boku dorobiac i sprzedawac w sieci wiadomo po znacznie niższej cenie.Nie ufam ludzia:).

Dlatego własnie chce kupic maszyne pod siebie i sam ją obsługiwać,firma ma byc 1 osobowa na poczatku,jeśli będzie taka potrzeba (mam nadzieje ze nie) to kogos zatrudnie.

W sieci widze bardzo dużo różnych frezarek,juz od 8 000zl jako nowe które tną aluminium,wiec nie rozumiem jak drogą maszyne musiałbym ja miec by spełniaja moje wymagania,15 / 20 000zl to nadal za mało ??.Maszyna ma ciac alumium i ewentualnie stal nierdzewna grubosc około 2mm zwykle.

Nie rozumiem o co chodzi z tą dokładnościa ??,z tego co tutaj czytam kazdy element bede musial rysowac np w autocadzie i dopiero w tedy maszyna mi to wytnie - troche wiecej pracy ale podołam:).A jeszcze pytanie,o jakich chinskich firmach mówiłes m4rcin ??.

Czekam na propozycje,konkratne maszyny lub producenci
Wielkie dzieki za obecną pomoc

pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”