Poszukiwania Pana CNC

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Punio
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 08 maja 2005, 11:05
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

Poszukiwania Pana CNC

#1

Post napisał: Punio » 08 maja 2005, 11:19

Witam, chciałem sie zapytać, czy na tym forum jest juz ktos, kto ma w posiadaniu urzadzenie CNC, dzieki ktoremu moglby wykonac z aluminium takie cos:
http://www.pinkbike.com/modules/photo/? ... age=294825
chodzi mi konkretnie o te dwa elementy, łaczace rame z tylnym wachaczem,
a także głowke, czyli ta rurke z samego przodu ramy <średnica 9/8 " długośc - 13 cm>
a takze haki tlynego koła, czyli same te końcówki na koncu ramy, w ktore montuje sie koło;] ale to juz bardziej mojego projektu:D jezli zrobilem cos zle w zwiakzu z postem, przeprasza z góry, pozdrawiam;] i czekam na odp;]
a zeby tematu nie zakladac nowego, to w jakim programie najlepiej zrobic projekt tych elemntow?:> umie ktos?:D



Tagi:


robol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2005, 22:27
Lokalizacja: Podkarpacie

#2

Post napisał: robol » 12 maja 2005, 23:18

Zaglądnij na www.cad.pl !!!!!!!
Projekt możesz wykonać w dowolnym programie CAD 3D najlepiej z możliwością eksportu do IGS, STEP, STP etc. Na upartego można zaprzęgnąć AutoCAD&#8217;a ( :mrgreen: ).
Apropo maszyny to dowolna narzędziownia wykona dla ciebie projekt + obróbka detali (no, ale to trochę kosztuje :oops: )


Autor tematu
Punio
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 08 maja 2005, 11:05
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

#3

Post napisał: Punio » 14 maja 2005, 01:40

na cad.pl wlasnie ucze sie autocada;]. uwazasz, ze zły jest do takich rysunkow?:(
ja wiem ze to nie jest tanie...:P...ale wlasnie po to tu wlazłem by odnależć jakaś tanią opcje;] a chcoiażby czegos sie dowiedziec, w tym tez ceny chociazby proponowanej :>
i nie pisac oolnej tlyko za kazda czesc ile:>:P
pozdrawiam, i z niecierpliwieniem czekam na Wasze odpowiedzi;]
i dziekuję robolowi za odpowiedz;] :mrgreen:

[ Dodano: 2005-05-14, 01:42 ]
a Ty robol moglbys takie cos zrobic?:> :lol:


robol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2005, 22:27
Lokalizacja: Podkarpacie

#4

Post napisał: robol » 14 maja 2005, 23:19

Autocad jest dość prymitywny do takich zastosowań (zależy co chcemy robić oczywiście), jest dużo programów CAD na wyższym poziomie. Dane musi ktoś przerobić na programy obróbcze najlepiej na bazie modeli 3D a tu już Acad nie jest najlepszym rozwiązaniem jeżeli dołożymy jeszcze rozwój projektu (kolejne wersje detali) to warto rozglądnąć się za czymś bardziej zaawansowanym.

Odnośnie opcji to można coś powiedzieć jak zobaczy się rysunek z tolerancją i wymiarami + wielkość partii. Jeżeli ma to być jeden egz. to cena będzie niewspółmierna do ceny rynkowej podobnych detali.


Autor tematu
Punio
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 08 maja 2005, 11:05
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

#5

Post napisał: Punio » 15 maja 2005, 23:32

bardziej zaawansowany progs ....... = wiecej komplikacji trudniejsza nauka:D
poki co ucze sie cada, i pewnie w nim zrobie project:P jak skoncze nauke:D ale i tak to nie ma zadnego zanczenia, bo nauka mi wszystko zajmie z miehca, a ja potrzebuje czesci na juz teraz:D a nawet za miecha project, wiec za dwa miechy bym pewnie mial elementy:P wiec stanowczo za dlugo:D wiec i tak musze cos innego wymyslic...

a co do wymairow taki popychacz gorny jeden, ma dlugosc 20 cm;] szerokosc okolo 6-7 cm < okraglam go do kwadratu, przy czym wyciete zostanie duzo z boku> i grubosc 1 cm;] wyciete 3 dziury, dwie po bokach jedna po srodku o srednicy 3cm. zasadnicze sa rowniez wyfrezowanie wglebien na glebokosc 0,5 cm w pustych miejasach dla zmiejszenia wagi. do tego jeszcze specjalne wyciecia przy otworach - takie paski, w ktore od gory popychaczy, stawiajac go pionowo wywiercic trzeba dziury, i zrobic w nich grint, w ten sposob, zeby wkrecajac w ta dziure srube, pasek zawezal sie, sciskajac w ten sam sposob otwor zaciskajac bedace w otworze lozysko;]
ciekzo to rozumiec, ale patrzac na foto i czytajac to, powiniescie to skumac:) :D
i takich popychaczy maja byc dwa;] wzajemne lustrzane odbicia;]
do tego druga para ale duzo prostsze;] :mrgreen: pozdrwiam;]
powiedz chcoiaz mniej wiecej robol ile to moze kosztowac?:> i powiedz mi kto sie zajmuje wyrobem takich rzeczy tu na forum albo w ogole, ktos, z kim moglbym sie porozumiec przez neta;]:D :oops:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”