Witam! Mam pytanie w sprawie plazmy?

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3572
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#11

Post napisał: cnccad » 28 gru 2008, 17:08

a to już zależy od wielu czynników.
Moje ...jak do cięcia powietrzem to elektroda miedziana z rdzeniem trudnotopliwym ( w zależności od gazu i prądu ale dla powietrza to wolfram z jakąś domieszką ) w środku i dysza również miedziana.
Oczywiście to są jakieś mieszanki miedzi które niestety nie są mi znane. Wszystko zależy od przewidzianej pracy. Mam dysze również „porcelanowe” gdzie ich żywotność w maszynach jest 14 … 16h.
Tną azotem w osłonie wody ( system Vortex ). Oczywiście nie ma wówczas łuku pilotującego ze względu na dysze. Właściwość to wytrzymałość na temperaturę dużo większą niż miedź.
Rdzeń elektrody … różne do różnych typów gazów. Można znaleźć trochę informacji na necie.
Np. wolframem nie potniesz jak masz gaz tnący tlen. Szybko się zużywa. Z domieszkami to działa względnie dobrze.


Pozdrawiam robaczki kolorowe :)

Tagi:


RoboVan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 76
Rejestracja: 07 lut 2008, 20:43
Lokalizacja: Kraków

#12

Post napisał: RoboVan » 30 gru 2008, 21:40

W systemach z zastosowaniem tlenu jako gazu plazmowego często stosowany jest jako rdzeń elektrody miedzianej Hafn . Pierwiastek trudno topliwy o dobrej przewodności.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3572
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#13

Post napisał: cnccad » 31 gru 2008, 09:07

hehe ... RoboVan ... głównie chodzi o przecinarke powietrzną. Ale dzięki....te informacje są również cenne!!
:wink:
Pozdrawiam robaczki kolorowe :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”