Czy ktoś widział taką tokarkę ??

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
simplink
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2011, 23:23
Lokalizacja: zabrze

Czy ktoś widział taką tokarkę ??

#1

Post napisał: simplink » 19 maja 2011, 23:38

Witam
Nabyłem małą tokarkę do metalu, lecz nie mam żadnych danych oprócz tego że jest to produkcja radziecka . W sieci nie mogłem nic znaleźć pomóżcie jak możecie. Może ktoś zna model, ma jakieś rysunki lub schematy.Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4257
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 19 maja 2011, 23:49

To słabo szukałeś. Nawet na Naszym Forum była przedstawiana. A jest to TB 4 czyt. TW 4. DTR mam, mogę wysłać.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 00:17 przez BYDGOST, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
simplink
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2011, 23:23
Lokalizacja: zabrze

Czy ktoś widział taką tokarkę ??

#3

Post napisał: simplink » 19 maja 2011, 23:53

Będę ci winny duże piwko kolego:) . Jeśli możesz to wyślij mi tą DTR-kę na maila . [email protected]

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4257
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Post napisał: BYDGOST » 20 maja 2011, 00:24

Wysłane. Chętnie taka tokarkę bym obejrzał na własne oczy. To jest dość popularna tokarka u nich. Wygląda trochę topornie, ale chyba jest solidnie zbudowana. Z serii tokarek TB najbardziej podoba mi się tokarka TB7M. To są chyba ostatnie solidne tokarki stołowe.

[ Dodano: 2011-05-20, 00:31 ]
Za bardzo się pośpieszyłem. Nie pokazałeś całej tokarki a podpora wałka jest dość charakterystyczna i jest to TB6. Wysyłam od nowa. Na wszelki wypadek także do TB6M. Będziesz miał trochę wiecej :mrgreen:
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
simplink
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2011, 23:23
Lokalizacja: zabrze

#5

Post napisał: simplink » 20 maja 2011, 09:08

Bardzo dziękuję i pozdrawiam. Oczywiście punkcik będzie:)


SimonMowi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2024, 01:48

Re: Czy ktoś widział taką tokarkę ??

#6

Post napisał: SimonMowi » 22 cze 2026, 12:02

Witam,sprawdzał ktoś może to ogłoszenie na olx, tokarka TV6 ? Pisałem z gościem jest opcja wysyłki na palecie ale kasa tylko na konto,niby można pojechać zobaczyć,uruchomić ale to nadal 5 h jazdy na Białą Podlaską. Tokarka fajna ale coś mi tu śmierdzi
Załączniki
Screenshot_20260616-102437.OLX.pl.png

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 12323
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Czy ktoś widział taką tokarkę ??

#7

Post napisał: RomanJ4 » 22 cze 2026, 21:38

Czy pozostałe zdjęcia tokarki się otwierają?
Możesz też dla sprawdzenia czy to nie są wstawione zdjęcia z netu(choć niby rejestracja samochodu stamtąd) poprosić o zbliżenie podzespołu którego na jego zdjęciach nie ma, np tabliczki posuwów, gitary, książki DTR, itp. Jeśli gość fizycznie posiada tę tokarkę, to powinien podesłać..
pozdrawiam,
Roman


SimonMowi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2024, 01:48

Re: Czy ktoś widział taką tokarkę ??

#8

Post napisał: SimonMowi » 22 cze 2026, 22:45

Na pytania o filmik z pracy tokarki jaki o zdjęcia gitary zawsze milczy i nie odpisuje. Dziwne bo jak by chciał sprzedać to bez problemu by wysłał. Ogólnie jak bym chciał przyjechać totokarke ma na wsi pod adresem "biała podlaska husinka 32" sprawdzałem adres i należy do gościa co ma tam kilka domków na wynajem,agroturystyka. Znalazłem go na Facebooku i napisałem ale póki co nic nieodposał.
Ps. Tak zdjęcia się otwierają. Ogłoszenie brzmi:
Sprzedam małą tokarkę do metalu, prawdopodobnie produkcji
rosyjskiej tokarka TB-6 TW-6 Maszyna jest sprawna, długość toczenia około 30 cm. przełożenia prędkości i posuw
działają bez problemu
Tokarka była używana hobbystycznie, jednak kupiłem większą maszynę i ta nie jest mi już potrzebna. Nadaje się do warsztatu, garażu lub dla majsterkowicza.

Stan zgodny ze zdjęciami. Możliwość sprawdzenia na miejscu.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 12323
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Czy ktoś widział taką tokarkę ??

#9

Post napisał: RomanJ4 » 23 cze 2026, 00:10

To rzeczywiście trochę podejrzane...
Ale agroturystyka jest pod 16-tym (16A), a 32 istnieje (wg Targeo)
Obrazek
pozdrawiam,
Roman


SimonMowi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2024, 01:48

Re: Czy ktoś widział taką tokarkę ??

#10

Post napisał: SimonMowi » 23 cze 2026, 13:11

Zobaczę,może znajdę kogoś w tym mieście co za drobną opłatą mi sprawdzi to ogłoszenie. Jak nie to sobie odpuszczę

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”