Pierwszy elektryk.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
kamiennik
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2012, 22:31
Lokalizacja: gdańsk

Pierwszy elektryk.

#1

Post napisał: kamiennik » 21 cze 2026, 16:50

Czas i na mnie, pierwsze wozidło elektryczne jako 3 auto, jest diesel, jest i hybryda plug in Tucson, który mi bardziej na nerwy gra niż się spodziewałem, niestety, zaawansowana elektronika, bagaż 2 w 1 czyli spalina i elektryk w jednym to koszty! i problemy..
Mój wybór to 3, nie wiem zawsze jak coś wybieram to z trzech... Nissan ariya, ford mach e, i na koniec bz4x, pierwszy raz to widzialem to taki niedo..ale bardzo pozytywnie. Ktokolwiek użytkuje i swoje dołoży. Dzięki. 2 rączka- 23-24 rok



Awatar użytkownika

kozak12
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 452
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:49
Lokalizacja: mazowsze

Re: Pierwszy elektryk.

#2

Post napisał: kozak12 » 21 cze 2026, 21:30

Z którego roku Hyundai? Co się z nim dzieje.
Dla mnie samochody który mówi mi gdzie i kiedy mam jechać to nie samochód .


Autor tematu
kamiennik
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2012, 22:31
Lokalizacja: gdańsk

Re: Pierwszy elektryk.

#3

Post napisał: kamiennik » 22 cze 2026, 16:38

24 rok, kilkukrotnie wywalał błąd P17A000, 2 razy w serwisie na wgranie aktualizacji, potrafi zeżreć cały akumulator 12V w kilka dni, zima raczej o jeździe na prądzie zapomnij, chłodno to silnik spalinowy od razu startuje, ogólnie drażniące pierdoły, nie mówię że to zły samochód, tak jakoś przestał mi odpowiadać. Żadne auto mi nie mówi kiedy i gdzie mam jechać, pewnie takiej opcji nie wykupiłem :wink:

Awatar użytkownika

kozak12
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 452
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:49
Lokalizacja: mazowsze

Re: Pierwszy elektryk.

#4

Post napisał: kozak12 » 22 cze 2026, 17:23

A masz samego elektryka?
Bo tam bez planowania nie pojedziesz.


Autor tematu
kamiennik
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2012, 22:31
Lokalizacja: gdańsk

Re: Pierwszy elektryk.

#5

Post napisał: kamiennik » 22 cze 2026, 17:46

kozak12 pisze:A masz samego elektryka?
Bo tam bez planowania nie pojedziesz

Jeździłem kilkoma, powiedzmy że posiadałem na weekend, co bym miał planowac? Nie rozumiem? Mapy? znam każdą ulicę i większośc dziur w moim mieście, ładowarki? Nie, dziękuję, mam w domu.

Awatar użytkownika

kozak12
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 452
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:49
Lokalizacja: mazowsze

Re: Pierwszy elektryk.

#6

Post napisał: kozak12 » 22 cze 2026, 18:48

No tak w koło komina to i ja hulajnodze można.


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 759
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pierwszy elektryk.

#7

Post napisał: mag999 » 22 cze 2026, 18:52

Ja tam nie wiem po co ludzie się katują elektrykami. Może to jakaś forma sadomaso 🤣
Kup sobie auto z porządnym silnikiem, załóż lpg i po problemie

Awatar użytkownika

kozak12
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 452
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:49
Lokalizacja: mazowsze

Re: Pierwszy elektryk.

#8

Post napisał: kozak12 » 22 cze 2026, 19:00

W jakim okresie miałeś to auto na weekend latem czy zima.
Może faktycznie do latania po sklepach w koło komina to lepsze rozwiązanie niż hulajnoga . Ale trasy bez planowania nie zrobisz

Dodane 7 minuty 15 sekundy:
mag999 pisze:
22 cze 2026, 18:52
Ja tam nie wiem po co ludzie się katują elektrykami.


Kup sobie auto z porządnym silnikiem, załóż lpg i po problemie
Bo taka moda na elektryki bogaci mieli chce i reszta:)

Po co LPG do latania w kło komina .
Cadillac w cabrio i kowbojski kapelusz 😁
Ewentualnie AMG
A na dalsze wyjazdy Fabia LPG . To jest prawdziwa wolność. Za 100zl miesiąc jeździsz.


Autor tematu
kamiennik
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2012, 22:31
Lokalizacja: gdańsk

Re: Pierwszy elektryk.

#9

Post napisał: kamiennik » 22 cze 2026, 19:03

kozak12 pisze: Ale trasy bez planowania nie zrobisz

Człowieku, pytanie jest banalnie proste! Jesteś użytkownikiem jednego z tych trzech które zapodałem? Jakie !@!# trasy? O trasy pytałem? W zimie miałem zasięg jakieś 300km, bez oszczędzania, czy to mało jak na 3 auto do miasta? U mnie to jedno ładowanie na tydzień+. Serio? Czego nie zrozumiałeś?

Awatar użytkownika

kozak12
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 452
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:49
Lokalizacja: mazowsze

Re: Pierwszy elektryk.

#10

Post napisał: kozak12 » 22 cze 2026, 19:15

kamiennik pisze:
22 cze 2026, 19:03
kozak12 pisze: Ale trasy bez planowania nie zrobisz

Człowieku, pytanie jest banalnie proste! Jesteś użytkownikiem jednego z tych trzech które zapodałem? Jakie !@!# trasy? O trasy pytałem? W zimie miałem zasięg jakieś 300km, bez oszczędzania, czy to mało jak na 3 auto do miasta? U mnie to jedno ładowanie na tydzień+. Serio? Czego nie zrozumiałeś?
Nie zrozumiałem że kupujesz takie auto bo już inni mieli. I teraz Ty chcesz pokazać że cię stać.
Takich trzech jak wymieniłeś nie mam i już nie będę szukał .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”