male wrzeciono

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Frantz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 281
Rejestracja: 14 lis 2007, 21:19
Lokalizacja: Śląsk

#21

Post napisał: Frantz » 17 gru 2008, 15:59

Witam .Super robota ale mam kilka pytań .Rozumie że stare wrzeciono z wirnika zostało usuniete na prasie i nowe ta sama metoda zainstalowane no ale co z wywazeniem wirnika czy bylo wykonane w specjalistycznym zakładzie czy w wlasnym zakresie.Siły przy 5000 tysiacach czy nawet troche wiecej sa takie ze przy małym niewywarzeniu maszyna bedzie tańczyc po całym stole.Nie wiem moze sie myle .Ostatnia sprawa to czy końcówka była lekko zahartowana czy nie .Pozdrawiam!!



Tagi:


Tomek155
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 296
Rejestracja: 17 gru 2008, 14:23
Lokalizacja: Olkusz

male wrzeciono

#22

Post napisał: Tomek155 » 17 gru 2008, 17:20

Witam

Wirnika nie wyważałem bo nie mam w okolicy zakładu który mógłby się podjąć takiej operacji.Jednak i bez tego wibracje są tylko niewielkie jeśli znajdę zakład który może wyważyć mi ten wirnik po jakiejś normalnej cenie to napewno to zrobie.Końcówki wałka nie hartowałem.

Pozdrawiam
Tomek


Frantz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 281
Rejestracja: 14 lis 2007, 21:19
Lokalizacja: Śląsk

#23

Post napisał: Frantz » 17 gru 2008, 17:45

Witam .Dzieki za odpowiedz .Sam chce przerobic silnik (Jamnik ) na elektrowrzeciono i stane przed tymi samymi problemami .Gdybym znalazł zakład w którym by mi wywarzyli to dam ci namiary.Jeszce jedno pytanie jakie założyłeś łożyska .Pozdrawiam


Tomek155
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 296
Rejestracja: 17 gru 2008, 14:23
Lokalizacja: Olkusz

male wrzeciono

#24

Post napisał: Tomek155 » 17 gru 2008, 17:56

Witam
Na dole łożysko skośne dwurzędowe zespolone Japońskie NACHI 25mm otwór ale musze sprawdzić jaki dokładnie miało numer bo już teraz nie pamiętam a na górze zwykle łożysko kulkowe SKF.Lepszym rozwiązaniem jest wstawienie dwóch łożysk skośnych i skręcenie ich nakrętka w obudowie ale dla uproszczenia konstrukcji zdezydowałem się na łożysko zespolone które praktycznie niema wyczuwalnego luzu wszystko zależy do jakiej obróbki potrzebujesz wrzeciono jeśli do delikathych prac to rozwiązanie z zespolonym łożyskiem w zupełności wystarcza a jeśli potrzebujesz wrzeciona do ciężkich prac to trzeba zmienić nieco łożyskowanie.

Pozdrawiam
Tomek


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#25

Post napisał: Leoo » 22 gru 2008, 13:11

Tomek155 pisze:Wirnika nie wyważałem bo nie mam w okolicy zakładu który mógłby się podjąć takiej operacji
Proste wyważanie statyczne można wykonać we własnym zakresie. Tak wyważałem min. żyroskop do PowerBall'a.
Element wyważany należy ustawić na dwóch ostrzach (np. ze strugarki itp.). Ważne by powierzchnie były równe i równoległe do podłoża. Teraz należy delikatnie poruszyć wirnikiem, jeśli zatrzymuje się ciągle w tej samej pozycji, znaczy to że trzeba zebrać odrobinę materiału z dolnego punktu na obwodzie. Czynności przetaczania i zbierania materiału powtarzamy do momentu kiedy wirnik będzie zatrzymywał się w różnych miejscach na obwodzie.
Ostrza "wyważarki" można umieścić np. na szczękach imadła.


Frantz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 281
Rejestracja: 14 lis 2007, 21:19
Lokalizacja: Śląsk

#26

Post napisał: Frantz » 22 gru 2008, 13:29

Kolega ma racje w taki sposob mozemy wywazyc wrzeciono ale tylko do pewniego stopnia przy naprawde duzych obrotach np. 20 000 lub 30 000 tys jest potrzebna wywazarka do grama na strone .Oczywiscie w tym przypadku to dopuszczalna i dobra metoda gdy wrzeciono jest rozpedzane do 5000 tys max.Pozdrawiam!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”