Ekoparanoja

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 39
Posty: 1822
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Ekoparanoja

#71

Post napisał: drzasiek90 » 14 maja 2024, 17:37

jasiu... pisze:
14 maja 2024, 16:36
A film był bardzo ciekawy i potwierdził, że prawda zawsze jest subiektywna. W zależności od tego, czego oczekuje ten, kto płaci
A jak ci przy kowidozie mówiłem, że prawda zależy od tego kto płaci, to się oburzales i wyciągnąłeś dziesiątki argumentów z tyłka, że wcale tak nie jest 😁
Cieszę się, że i ty pomału zauważasz na czym świat polega 😁



Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 38
Posty: 8018
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ekoparanoja

#72

Post napisał: tuxcnc » 14 maja 2024, 18:03

Ludzie, opamiętajcie się !!!
Prawda to opinia zgodna ze stanem faktycznym, nie zależy od tego kto ją ogłasza lub kwestionuje, i nie może być subiektywna.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2955
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Ekoparanoja

#73

Post napisał: tristar0 » 14 maja 2024, 18:48

jasiu... pisze: cząsteczek dwutlenku węgla. :mrgreen:
dobrze że nie od kryształków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 39
Posty: 1822
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Ekoparanoja

#74

Post napisał: drzasiek90 » 14 maja 2024, 19:03

tuxcnc pisze:
14 maja 2024, 18:03
Ludzie, opamiętajcie się !!!
Prawda to opinia zgodna ze stanem faktycznym, nie zależy od tego kto ją ogłasza lub kwestionuje, i nie może być subiektywna.
Ale "prawda" poprawna politycznie nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym.
Ludziom przekazuje się właśnie tą "prawdę" która opłaca się tym, którzy pociągają za sznureczki.
Co bystrzejsi wiedzą, reszta słucha przekazów.
Miałeś przykład 4 lata temu jak absurdalna może być "prawda" a jak wielu pacanów uznało ją za prawdę prawdziwą.
Jeśli to był wielki test na inteligencję, to większość oblała w pierwszym i drugim terminie. Jakąś część z tych co oblali wkoncu zaliczyła poprawkę, a reszta odpadła.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 5370
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Ekoparanoja

#75

Post napisał: jasiu... » 15 maja 2024, 16:48

drzasiek90 pisze:
14 maja 2024, 17:37
A jak ci przy kowidozie mówiłem, że prawda zależy od tego kto płaci
Nadal nic nie rozumiesz. I w jednym i w drugim przypadku chodziło o to samo, ale nie w taki sposób, jak ci się wydaje.

Covid miał w założeniach jego twórców zabić część świata. Niestety, jak to z chińskimi produktami bywa, coś wyszło nie tak. Ale obserwując zachowania tych, od których to paskudztwo wyszło można było wiele wywnioskować. Świat miał być dla tych, którzy są godni tego, by na świecie pozostać. Nawiasem mówiąc, mam wrażenie, że to laboratorium nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Tym razem może będzie np. mysia grypa? Albo kocia ospa?

Jedno co Chińczykom wyszło, to przebudowa światowej gospodarki. Nie chodzi mi, ile dorobili się na maseczkach, chodzi mi o to, jak ich pozycja ekonomiczna zmieniła się poprzez czas epidemii. I nie potrzebowali żadnej wojny.

Ekologia też ma za zadanie przemeblowanie gospodarki światowej. Zbyt dużo środków finansowych jest przeznaczane dla krajów, które eksportują ropę. A te kraje w założeniach nie powinny takimi środkami dysponować, bo to jest dla obecnego porządku na świecie niebezpieczne. Dlatego prąd do elektryka, produkowany w niemieckiej elektrowni, opalanej węglem jest ekologiczny, ale już samochód napędzany paliwem, które zostało wyprodukowane z arabskiej, czy rosyjskiej ropy ekologiczny nie jest. Ot i wszystko.
tuxcnc pisze:
14 maja 2024, 18:03
Prawda to opinia zgodna ze stanem faktycznym
Stan faktyczny zależy od tego, które fakty o faktyczności tego stanu decydują. I tu jest miejsce na subiektywność. Pamiętasz definicję średniej ważonej? Każdemu faktowi nadaje się wagę, a później mnożysz fakt przez wagę, dzielisz przez sumę wag i sumując otrzymujesz jakiś wynik. Problem w tym, że dla każdego konkretne fakty będą miały różniące się wagi i to właśnie jest subiektywność.
tristar0 pisze:
14 maja 2024, 18:48
dobrze że nie od kryształków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Raczej nie, nie ma warunków w atmosferze, żeby występował tam zestalony dwutlenek węgla.
drzasiek90 pisze:
14 maja 2024, 19:03
Co bystrzejsi wiedzą, reszta słucha przekazów.
Ja bym inaczej to ujął. Mądrale myślą, że wiedzą, mądrzy szukają dowodów. A reszta łyka.

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 38
Posty: 8018
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ekoparanoja

#76

Post napisał: tuxcnc » 15 maja 2024, 16:58

jasiu... pisze:
15 maja 2024, 16:48
Stan faktyczny zależy od tego, które fakty o faktyczności tego stanu decydują. I tu jest miejsce na subiektywność. Pamiętasz definicję średniej ważonej? Każdemu faktowi nadaje się wagę, a później mnożysz fakt przez wagę, dzielisz przez sumę wag i sumując otrzymujesz jakiś wynik. Problem w tym, że dla każdego konkretne fakty będą miały różniące się wagi i to właśnie jest subiektywność.
Bredzisz jak potłuczony.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 39
Posty: 1822
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Ekoparanoja

#77

Post napisał: drzasiek90 » 15 maja 2024, 19:09

jasiu... pisze:
15 maja 2024, 16:48
I w jednym i w drugim przypadku chodziło o to samo, ale nie w taki sposób, jak ci się wydaje.
Jeśli to porównać do egzaminu, to ty nie zdałeś w żadnym terminie przez 3 lata, nawet jak na końcu podpowiadają z każdej strony.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 5370
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Ekoparanoja

#78

Post napisał: jasiu... » 15 maja 2024, 19:11

tuxcnc pisze:
15 maja 2024, 16:58
Bredzisz jak potłuczony.
Ano widzisz, ja trochę jeszcze pamiętam z czasów, jak się do szkoły chodziło. Wytłumaczę jak dziecku.

Chciałbyś mieć dziewczynę. Ma być blondynką, umieć gotować i grać na akordeonie. Najważniejsze dla ciebie, żeby umiała gotować, dajesz temu wagę 50. To żeby grała na akordeonie oceniasz na 10, a to żeby była blondynką na 30.

Ale drzasiek może chciałby, żeby przede wszystkim umiała grać na akordeonie (waga 50), no i żeby umiała gotować - waga 30. Na blond włosach mało mu zależy - waga 10.

Jeśli spytać jakie cechy ma atrakcyjna dziewczyna, to zgodnie z prawdą odpowiedzi twoja i drzaśkowa będą się różnić. Oboje dacie odpowiedź, ale te odpowiedzi będą się różnić. I to jest właśnie subiektywna prawda.

No trudno, jeśli nadal nie nadążasz, to co ja mogę. :(

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 38
Posty: 8018
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ekoparanoja

#79

Post napisał: tuxcnc » 15 maja 2024, 19:23

jasiu... pisze:
15 maja 2024, 19:11
prawdą odpowiedzi (...) subiektywna prawda
To jest zwykły bełkot.
Prawda i fałsz to są pojęcia, które mają naukowe definicje, a Ty jesteś nieukiem i ignorantem.
EOT.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2955
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Ekoparanoja

#80

Post napisał: tristar0 » 15 maja 2024, 20:28

tuxcnc pisze:Ty jesteś nieukiem i ignorantem
Gadasz jak Stalin kto nie ze mną to przeciw mnie ,choć tak z drugiej strony twoje ego to pewnie za tobą tirem wożą ,jak cię tak poczytać to albo się starcza depresja męczy albo hemoroidy boś upierdliwy jak nikt na forum. EOT.
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”