wreszcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1871

Post napisał: szopenn » 23 mar 2024, 20:31

Avalyah pisze:łacę tylko wyższy ZUS (wina PISu oczywiście, obecny rząd starał się z tym walczyć jak może i absolutnie nic nie może z tym zrobić, rączki tutaj) i dalej nie oglądam wolnych mediów. No ale to tylko ja


przyjdą następne wybory zagłosujesz na pis, albo zgodnie z sumieniem. Nie spodziewaj się żadnej poprawy bytu - tzn zależy co rozumiesz w sensie bytu, bo może i można kupić tabletkę dzień po - rozumiem, że to źle - nie musisz jej kupować - przymusu nie ma, a ci co kupują, kupują za swoje a nie za twoje więc chyba wszystko ok, a skoro mogą kupić bo chcieli to chyba byt im się poprawił? Czy możliwość kupna czegokolwiek to poprawa bytu? Jeśli się nie zgadzasz to przypomnij sobie kolejki w PRLu. No i kasa nie pójdzie do rydzyka. Oczywiście, nie pójdzie nigdzie indziej sensownie zamiast tego, no ale musi ci wystarczyć że nie pójdzie do rydzyka niestety. O całej reszcie nawet nie ma o co gadać a szczególnie o pokładaniu wiary w jakąś tam konfederacje. Nie wiem kiedy wy dorośnięcie.



Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 165
Posty: 7884
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wreszcie

#1872

Post napisał: tuxcnc » 24 mar 2024, 07:13

Jak słusznie zauważają niektórzy obserwatorzy - nie ma chleba, za to są igrzyska....
Wspomniana tutaj tabletka jest tego doskonałym przykładem.
Otóż, puki co, tę tabletkę można kupić tak jak dotychczas, czyli na receptę.
Oczywiście jest to pewne utrudnienie, ale jeśli jakaś trzynastolatka będzie chciała ją zażyć bez wiedzy rodziców, to może to zrobić, bo przecież samo użycie tabletki nie jest w żaden sposób kontrolowane, a po receptę może pójść w zastępstwie małolatki jakaś zaczadziała lewaczka, której to zarazy mamy niestety coraz więcej.
Tak więc mecz o pietruszkę i nic więcej...
Zaryzykuję twierdzenie, że obecnej władzy nic się nie udało, a nawet jak się udało, to nie tak jak chcieli.
Doskonałym przykładem jest TVP Info. Zamiast przejąć ją metodą gotowanej żaby, konsekwentnie dokonywać drobnych zmian, tak żeby z dnia na dzień nie było widać żadnej różnicy, to oni wysłali łysych z pałami, czego Polacy z natury nie lubią...
Efekt jest taki, że TV Republika rośnie w potęgę, której nic zrobić nie będą mogli, bo to stacja prywatna i minister-pułkownik może jej naskoczyć.
Ja nie pamiętam, żeby w TVP Info ktoś tytułował naszego ukochanego przywódcę per "chyży rój", co w TV Republika słyszałem wielokrotnie...
Tyle sobie wygrali...
Ale żeby nie było, że jest tak cudownie, bo w końcu uda im się zrobić jakąś katastrofę.
Jest spora szansa że w końcu zaatakują NBP i jego prezesa, co wszyscy natychmiast poczujemy w naszych portfelach.
Z bankowcami jest podobnie jak z sędziami czy prokuratorami, oni nie lubią kiedy im politycy w kaszę dmuchają, a ich solidarność jest silniejsza od politycznych podziałów.
Tyle tylko, że majstrowanie przy sądach i prokuraturach, na razie przynajmniej, ma ograniczone skutki, raptem kilku bandytów wyszło na wolność, bo coś tam było niewłaściwie obsadzone, natomiast majstrowanie przy banku centralnym może spowodować że kursy walut oszaleją i nikt już nad tym nie zapanuje.
Ja Wam chcę przypomnieć, że na giełdzie nie handluje się papierami, tylko nadziejami. Kiedy wszyscy mają nadzieję zarobić, to kursy idą w górę, a kiedy wszyscy mają nadzieję stracić, to kursy idą w dół, i żadne racjonalne argumenty nie mają na to wpływu...


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1873

Post napisał: szopenn » 24 mar 2024, 08:12

tuxcnc pisze:Oczywiście jest to pewne utrudnienie, ale jeśli jakaś trzynastolatka będzie chciała ją zażyć bez wiedzy rodziców, to może to zrobić, bo przecież samo użycie tabletki nie jest w żaden sposób kontrolowane, a po receptę może pójść w zastępstwie małolatki jakaś zaczadziała lewaczka, której to zarazy mamy niestety coraz więcej.


jak będziesz miał w końcu swoje dzidzi a nie tylko frezy to zrozumiesz, że dziecko sięgnie np po narkotyki czy alkohol nawet jeśli one są nielegalne. Tu może pomóc wychowanie/edukacja. Niemniej, w twoim przypadku bardzo prawdopodobne bliskie spokrewnienie z bąkomyślicielami więc trudno tu wytłumaczyć. Ahh już wiem, ty będziesz swojego potomka płodził w maciejówce to na pewno będzie z niego prawy polak, wzdrygający się na narkotyki i od razu będzie wiedział "co polacy z natury lubią lub nie"
tuxcnc pisze:Zaryzykuję twierdzenie, że obecnej władzy nic się nie udało, a nawet jak się udało, to nie tak jak chcieli.


Za to Twojej władzy się udało zrobić z Ciebie idiote. :D
tuxcnc pisze:czego Polacy z natury nie lubią...


Zgodzę się z tą naturą bo coś w tym jest, ja np jako Polak to z natury nie lubie takich baranów jak ty.
tuxcnc pisze: minister-pułkownik


TV republika wciśnięta do ust... :D
tuxcnc pisze:NBP i jego prezesa, co wszyscy natychmiast poczujemy w naszych portfelach.


Do tej pory odczuwałem za to 25% inflacje przy deklarowanej 3% :D :D Urban się chowa, z grobu się śmieje. Czułem też, że jak płace 8zł za paliwo na stacji to ta kasa trafia na sztaby wyborcze PISu a winny za to był nikt inny tylko Putin.
tuxcnc pisze:Z bankowcami jest podobnie jak z sędziami czy prokuratorami, oni nie lubią kiedy im politycy w kaszę dmuchają, a ich solidarność jest silniejsza od politycznych podziałów.


Dokładnie, tylko dlatego że morawiecki i glapiński są pisoowymi bankierami, to tu trzeba zrobić wyjątek prawda tuxie? - to dobrzy bankierzy klakierzy bo z pisu, nie wolno ich rozliczać atakować, bo przecież pis jest maryjny i święty.
tuxcnc pisze:Tyle tylko, że majstrowanie przy sądach i prokuraturach,


Ten co majstrował udaje chorego, jak taki odważny to niech ruszy dupę chociaż. Dobra dobra... pewnie łatwiej liczyć na zmartwychwstanie, może będzie kolejnym po jezusie.
tuxcnc pisze:Ja Wam chcę przypomnieć, że na giełdzie nie handluje się papierami, tylko nadziejami. Kiedy wszyscy mają nadzieję zarobić, to kursy idą w górę, a kiedy wszyscy mają nadzieję stracić, to kursy idą w dół, i żadne racjonalne argumenty nie mają na to wpływu...
Jak oglądam od czasu do czasu objazdowe nieme kino pisu z upartym jarosławem trzymającym się stołka to zawsze mam to na uwadze, ale dziękuje że przypominasz innym.

Ojazdowe nieme kino:
Śmiertelny mur skutecznie dzieli nas
Ja mam swój mózg, ty też swój rozum masz
Nie pytaj mnie, wiem tyle co i ty
Poganiam dzień i nie śni mi się nic
Zostańmy tak, ja tutaj, a ty tam
Tak długo jak to nieme kino trwa
Nie proście nas, by wam do tańca grać
Już czas, już czas myć zęby i iść spać

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 165
Posty: 7884
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wreszcie

#1874

Post napisał: tuxcnc » 24 mar 2024, 09:04

szopenn pisze:
24 mar 2024, 08:12
jak będziesz miał w końcu swoje dzidzi a nie tylko frezy to zrozumiesz, że dziecko sięgnie np po narkotyki czy alkohol nawet jeśli one są nielegalne. Tu może pomóc wychowanie/edukacja. Niemniej, w twoim przypadku bardzo prawdopodobne bliskie spokrewnienie z bąkomyślicielami więc trudno tu wytłumaczyć. Ahh już wiem, ty będziesz swojego potomka płodził w maciejówce to na pewno będzie z niego prawy polak, wzdrygający się na narkotyki i od razu będzie wiedział "co polacy z natury lubią lub nie"
Czego tym razem się naćpałeś?


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1875

Post napisał: szopenn » 24 mar 2024, 09:11

tuxcnc pisze:Czego tym razem się naćpałeś?
Śmiertelny mur skutecznie dzieli nas
Ja mam swój mózg, ty też swój rozum masz
PS. jest taki nowy narkotyk na rynku, kładzie wszystkich nieprawdziwych polaków, nazywa się "rozum". To po nim taki high... zresztą nie dziwie się, że trudno ci ogarnąć :D

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 165
Posty: 7884
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wreszcie

#1876

Post napisał: tuxcnc » 24 mar 2024, 09:20

szopenn pisze:
24 mar 2024, 09:11
nie dziwie się, że trudno ci ogarnąć :D
Łaskawie dałem ci szansę wycofać się z tych bzdur, które napisałeś.
No ale jeżeli nie nadużyłeś alkoholu lub podobnie działającego środka, to prawda jest brutalna - ja mam wnuki, a ty nie masz mózgu...
EOT


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2797
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1877

Post napisał: atom1477 » 24 mar 2024, 09:23

tuxcnc pisze:
24 mar 2024, 07:13
Tyle tylko, że majstrowanie przy sądach i prokuraturach, na razie przynajmniej, ma ograniczone skutki, raptem kilku bandytów wyszło na wolność, bo coś tam było niewłaściwie obsadzone, natomiast majstrowanie przy banku centralnym może spowodować że kursy walut oszaleją i nikt już nad tym nie zapanuje.
A to w przyszłości majstrowanie przy sądach nie może mieć katastrofalnych skutków?
Dlaczego dla sądów podajesz tylko skutki obecne, a dla banków możliwe przyszłe?
To nie Ty niedawno pisałeś że nie ma nic gorszego niż majstrowanie przy sądach, bo każdy normalny obywatel może przez to mocno oberwać?


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1878

Post napisał: szopenn » 24 mar 2024, 09:27

tuxcnc pisze:Łaskawie dałem ci szansę wycofać się z tych bzdur, które napisałeś.


w du*** mam twoje łaski o zbawco narodu polskiego.
tuxcnc pisze: ja mam wnuki, a ty nie masz mózgu...


jednak ta maciejówka zadziałała :mrgreen: sami prawdziwi polacy

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 165
Posty: 7884
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wreszcie

#1879

Post napisał: tuxcnc » 24 mar 2024, 09:33

szopenn pisze:
24 mar 2024, 09:27
jednak ta maciejówka zadziałała
Jesteś chory psychicznie i jakakolwiek dyskusja z tobą nie ma sensu.
Od dawna jestem o tym przekonany, pisałem do ciebie tylko po to, żeby inni mogli sobie wyrobić zdanie.
Ale teraz już mnie to znudziło i mam tego dość.
Nie pisz więcej do mnie, bo nie będę odpisywał.
EOT


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1880

Post napisał: szopenn » 24 mar 2024, 09:36

tuxcnc pisze:Od dawna jestem o tym przekonany, pisałem do ciebie tylko po to, żeby inni mogli sobie wyrobić zdanie.


Pisałeś do mnie żeby inni mogli sobie wyrobić zdanie o mnie? Chyba nie musiałeś. Chyba, że pisałeś do mnie żeby inni upewnili się w zdaniu o Tobie? Też nie musiałeś, ale miałoby to więcej sensu. Teraz idź wobec tego dziadku i złap "pułkownika". Wyfrezuj pukawkę siądź w fotelu może w TV republika się pojawi to go odstrzelisz. Zresztą nie marnuj czasu, są gotowce, polecam:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 mar 2024, 09:52 przez szopenn, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”