wreszcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 245
Posty: 5348
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: wreszcie

#1751

Post napisał: jasiu... » 26 lut 2024, 16:47

drzasiek90 pisze:
25 lut 2024, 11:36
Tych 18 posłów w sejmie robi lepszą robotę dla obywatela(jako opozycja) niż cała reszta opozycji do kupy.
Tak? A cóż to takiego zrobili, oprócz tego, że Mentzen się zapomniał, o czym to on chciał mówić? Mnie nie chodzi o gadanie, ale o konkrety. Sejm, to jest miejsce, gdzie się tworzy, albo gdzie się zmienia prawo. To jakie prawo wprowadziło, albo zmieniło tych osiemnastu?

Bo z gadania to dla obywatela raczej dobrobytu nie będzie.
szopenn pisze:
26 lut 2024, 09:48
a ja czytam, czytam i widzę żę jaś
Zablokował wyświetlanie, a czyta. Ot jakie zdolne stworzenie. Byli ludzie, którzy czytali w myślach, ale żeby w myślach monitora czytać, to chyba pierwszy raz tak się zdarza.

To w końcu mamy w Polsce dzięki Konfederacji już tą praworządność, bo nie wiem? Skończyła się taśma :cry:





drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 237
Posty: 1772
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#1752

Post napisał: drzasiek90 » 26 lut 2024, 21:25

jasiu... pisze:
26 lut 2024, 16:47
Tak? A cóż to takiego zrobili
Czyli nic o nich nie wiesz, a tak ochoczo komentujesz i krytykujesz?
Z mediów głównego nurtu się nie dowiesz, bo te media tego nie pokazują.
Zaobserwuj profil na mediach społecznościowych, zaobserwuj profile poszczególnych członków, zobaczysz ile ciekawych materiałów publikują, relacje z interwencji poselskich w interesie i obronie obywateli.
Tego się nie dowiesz z TVP, TVN i innej niemieckiej propagandy.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1941
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1753

Post napisał: szopenn » 26 lut 2024, 22:49

atom1477 pisze:Policz ile kto zdań tekstu napisał, to zobaczysz kto tu kogo wciągał w dyskusję


wciągnął cię słomką jak małe dzidzi szejka.


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2798
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1754

Post napisał: atom1477 » 27 lut 2024, 10:05

Nie udało Ci się argumentami wygrać dyskusji ze mną, to sobie wmawiaj że chociaż jasiowi się udało. Chociaż z tego miej radość :D


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1941
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1755

Post napisał: szopenn » 27 lut 2024, 16:28

atom1477 pisze:Nie udało Ci się argumentami wygrać dyskusji ze mną


no nie wygrałem, ale to tylko dlatego, że nie znam biblii i łatwo ci poszło.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 245
Posty: 5348
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: wreszcie

#1756

Post napisał: jasiu... » 27 lut 2024, 16:47

drzasiek90 pisze:
26 lut 2024, 21:25
relacje z interwencji poselskich w interesie i obronie obywateli.
A mógłbyś tak jakiś namiar podać? Interesuje mnie interwencja, w wyniku której czyjaś krzywda została zamieniona w czyjeś dobro. Ot miał ktoś źle, przyszedł pan poseł, pomógł i teraz ten ktoś ma dobrze.

Na przykład: była ustawa, która krzywdziła jakąś grupę osób, a po interwencji posłów Konfederacji ustawę zmieniono i już jest dobrze.

No przecież taka jest rola posła - poprawiać prawo!

Kiedyś miałem okazję słyszeć o "interwencji poselskiej" (nie Konfederacja!) w wyniku której przydzielono mieszkanie z zasobów miasta potrzebującej rodzinie. Taki fajnie się sprzedający w mediach pokaz możliwości posła. Problem w tym, że ktoś zauważył, że od tych, którym poseł "załatwił" mieszkanie, było w tym mieście kilkaset osób w gorszej sytuacji. Dlatego na "interwencje poselskie" to ja patrzę z ostrożnością.
atom1477 pisze:
27 lut 2024, 10:05
że chociaż jasiowi się udało
Sprostowanie - jedyne, co się jasiowi udało, to fakt, że my tutaj nadal kulturalnie (no może z maleńkimi wyjątkami) rozmawiamy. Jak to kiedyś było w Polsacie "Na każdy temat".

Z drugiej strony jakoś wszyscy przemilczeli, że Mentzen się przyznał, że zapomniał wyuczonego tekstu.

I na to ja zwracam uwagę. Nie wiem, kto im te teksty pisze. Oni się tych tekstów uczą na pamięć, a tłum myśli, że to ich poglądy. A jeśli jeden z drugim tekstu zapomni, no cóż. Nic się nie stało, panowie, nic się nie stało. Jak na boisku, gdy gra polska reprezentacja. Też marionetki, chciałoby się czasem powiedzieć.


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2798
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1757

Post napisał: atom1477 » 27 lut 2024, 17:08

jasiu... pisze:
27 lut 2024, 16:47
Sprostowanie - jedyne, co się jasiowi udało, to fakt, że my tutaj nadal kulturalnie (no może z maleńkimi wyjątkami) rozmawiamy.
To akurat nie tylko Twoja zasługa.
jasiu... pisze:
27 lut 2024, 16:47
Z drugiej strony jakoś wszyscy przemilczeli, że Mentzen się przyznał, że zapomniał wyuczonego tekstu.
Nic takiego nie miało miejsca.
jasiu... pisze:
27 lut 2024, 16:47
I na to ja zwracam uwagę. Nie wiem, kto im te teksty pisze. Oni się tych tekstów uczą na pamięć, a tłum myśli, że to ich poglądy.
Jak wyżej.


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 75
Posty: 2366
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: wreszcie

#1758

Post napisał: Avalyah » 27 lut 2024, 18:28

atom1477 pisze:Nic takiego nie miało miejsca.

Piszesz, jakby dla jasia miało to jakiekolwiek znaczenie. Powiedział, że tak jest, to jest i koniec. Można kraść miliardy, torpedować niewygodne dla niemców projekty, kupować wyborców ich własnymi pieniędzmi i podnosić podatki. To jest sprawna polityka. Ale jak ktoś zapomni kawałek przemówienia, które sobie przygotował noooo, to już podejrzana sprawa. Daj se spokój z tą Konfederacją :roll: Oni to dopiero są... i jeszcze psy chcą zjadać.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 237
Posty: 1772
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#1759

Post napisał: drzasiek90 » 27 lut 2024, 18:30

jasiu... pisze:
27 lut 2024, 16:47
A mógłbyś tak jakiś namiar podać? Interesuje mnie interwencja, w wyniku której czyjaś krzywda została zamieniona w czyjeś dobro. Ot miał ktoś źle, przyszedł pan poseł, pomógł i teraz ten ktoś ma dobrze.
Poczytaj sobie co to jest interwencja poselska, to nie będziesz głupot opowiadał.
Google nie masz? FB nie masz? Trzeba ci linki podawać...
Użyj łupki, wpisz magiczne hasło, będziesz miał wysyp odpowiedzi.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1941
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1760

Post napisał: szopenn » 28 lut 2024, 08:45

Konfederacja konfederacją, ale przecież przy rolnikach nie mogło zabraknąć rydzyka:
Jednym z liderów protestu był związany z ojcem Rydzykiem futerkowy potentat Szczepan Wójcik. Jego działania wywołały oburzenie części demonstrujących
tym razem już kasa dla rydzyka nie przyniesie skutku to się na strajk wybrał :D :D solidarny się zrobił w sprawie :D :D
U nas cały czas są inspekcje. Dokładnie kontrolują, jakich środków używamy. A na Ukrainie jest wolna amerykanka. Każdy pryska, czym chce. I jak my mamy z nimi konkurować? — pyta.
tu raczej powinno być, i co się stanie z jasiem drzasiem i atomem? nażrą się zatrutego i jeszcze coś czasami mądrego napiszą :D Ot przyszli na strajk konkurencje zwalczać, myślałem że na wolnym rynku to się np dumpinguje cene ? Zachęca się klienta, a tu nie... tu się idzie na strajk, protest. Blokuje się normalnym ludziom drogi, żeby zobaczyli, zrozumieli, że rolnik nie daje rady konkurować. A co tam zdrowie konsumenta - w du*** to mamy. :mrgreen: :mrgreen:

Nieufność — to najdelikatniejsze słowo na określenie ich stosunku do obecnej władzy. Żaden nie wierzy w skuteczność kontroli nad sprowadzaną do naszego kraju ukraińską żywnością.
->
— Trzeba było tak protestować rok temu. Ale inni nie chcieli, bo popierali PiS. Teraz jest już późno — uważa Andrzej.
Teraz niech mi drzaś odpowiem, PIS był zły ale dobry, i dalej jest dobry bo im radni pisowscy te protesty organizują, PEŁO to zawsze było złe, a ale dlaczego rodacy drzasia nie głosują na konfederacje? Czemu nie są tak oświeceni?? :D :mrgreen: :mrgreen:

Tak atomie, wygrałeś na argumenty... razem z drzasiem, biblijne chyba.
w ramach swojej polityki klimatycznej planuje, by wprowadzić obowiązek pozostawiania odłogiem 4 proc. gruntów.
ahh jak to boli... ciekawe czy zauważyli ile pobocza mają zaoranego w % i ile zysku za free, juz mnie rolnik raz z pobocza gonił "bo to jego", a ja śmiałem mu na jego polu kable z prądem kopać - moge ale po żniwach... dzbany :D :D Na spokojnie, 4% wydzieli na ugór, ale odbierze sobie w poboczu i wyjdzie na 0.
Nie wszystkim im podoba się delegacja, która — ze Szczepanem Wójcikiem na czele — idzie do Sejmu na spotkanie z Szymonem Hołownią. Gdy w parlamencie toczą się rozmowy, na scenę wchodzi młoda rolniczka. Zarzuca delegatom, że już wcześniej dogadali się z politykami i chcą sprzedać protestujących za nieznaczne ustępstwa.
łamistrajki w obozie rolniczym?? jak to możliwe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Szkoda na was ekranu, zabierać się do roboty bo już kwiecień idzie zaraz trza wyjeżdżać, skończą się durnoty w głowie od tego siedzenia..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”