wreszcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2878
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1721

Post napisał: atom1477 » 18 lut 2024, 15:14

jasiu... pisze:
18 lut 2024, 13:58
Tych bogatszych, którzy tak naprawdę wcale nie potrzebują, aby w ich kieszeniach więcej zostawało. Ich stać na to, żeby się podzielić, a nie chcą, bo tak nakazuje im ich egoizm.
To Twoja interpretacja.
jasiu... pisze:
18 lut 2024, 13:58
Ja bym nie chciał spotykać "bezdomnego", ja bym chciał, żeby ten człowiek, osiągając wcześniej pomoc, nie był narażany na upokorzenie i moją łaskę.
A co to ma za znaczenie co Ty byś chciał? Ja też bym chciał. Ale fakty są że ciągle mamy bezdomnych, a więc się ich spotyka. I co Biblia mówi w takiej sytuacji?
jasiu... pisze:
18 lut 2024, 13:58
Moja godzina pracy jest tyle warta, że chętnie zapłacę większy podatek od niej, żeby to inni wykonali za mnie robotę pomagania potrzebującym. Bo ja się znam na budowie maszyn, obróbce. A pomocą zagubionym w życiu niech się zajmą psychologowie, terapeuci, osoby które wiedzą, że pomoc nie polega na wrzuceniu paru monet do czapki.
A ktoś Ci broni zlecać pomoc innym? Tylko dlaczego w formie podatku? Nie możesz wpłacać nieobowiązkowych wpłat?
Musisz mieć obowiązek żeby wpłacać?
jasiu... pisze:
18 lut 2024, 13:58
To ja cię proszę, podpowiedz mi gdzie, bo albo mam inną biblię, albo nie umiem szukać.
Właśnie taki masz problem że masz jakąś inną Biblię.
Podpowiem tylko.
Jest fragment o tym że żebraków (w domyśle bezdomnych, biednych, itp.) będziemy mieli do końca świata. Stąd prosty wniosek: żaden system nie rozwiąże problemu, i nadal trzeba będzie pomagać oddolnie.
Jest też fragment o tym co robi zły władca. Co automatycznie niesie sugestię co powinien robić (czy czego nie robić) aby był dobrym władcą.
Na dokładkę jeszcze inny fragment, o jakim nie wspominałem wcześniej. Ale też tutaj pasuje.
Jest fragment o tym co należy robić gdy nasz "brat" grzeszy. Czyli też gdy nie czyni dobra.
No to teraz: szukaj.




szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 383
Posty: 1950
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1722

Post napisał: szopenn » 18 lut 2024, 15:32

atom1477 pisze:A ktoś Ci broni zlecać pomoc innym? Tylko dlaczego w formie podatku? Nie możesz wpłacać nieobowiązkowych wpłat?
Musisz mieć obowiązek żeby wpłacać?


co nie zmienia faktu, że jasio nigdy nie odpowie na pytanie czy rzuci złocisza bezdomnemu, jeśli nawet uprzednio zaplacił wyższy podatek. No nie.. powie mu bujaj się stary, ja na ciebie już zapłaciłem, ty już nie jesteś biedny bo system ci pomógł :mrgreen: :mrgreen:


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 238
Posty: 1861
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#1723

Post napisał: drzasiek90 » 18 lut 2024, 15:36

jasiu... pisze:
18 lut 2024, 10:33
Są na tym świecie rzeczy...
Spodziewałem się tego po tobie.
Nie odpowiedziałeś kolejny raz na proste pytanie.
Za to próbujesz wszystko obrócić po swojemu.
jasiu... pisze:
18 lut 2024, 10:33
Masz rację, to nie jest program, to zlepek nie składających się na całość pobożnych życzeń.
Ja nie twierdzę, że ten program jest idealny. Nawet o tym nie rozmawialiśmy. Ale skoro chcesz, to pokaż mi inny lepszy?

Temat wziął się z tego, że stwierdziłeś, iż wszystkie punkty programu odrzucają solidaryzm społeczny
jasiu... pisze:
17 lut 2024, 19:50
Wszystkie, które odrzucają solidaryzm społeczny. A więc wszystkie.
A to nieprawda, więc oznacza to, że nie znasz tego programu.
A ponieważ nie lubisz jak złapie się ciebie na kłamstwie, próbujesz odwrócić uwagę.
jasiu... pisze:
17 lut 2024, 19:50
Ja nie mam dostępu do znachorów i muszę leczyć się u lekarzy.
Ja też.
jasiu... pisze:
17 lut 2024, 19:50
Gdybym tego doradcę do spraw ekologii znał kilkanaście lat, również prywatnie, to może i bym uwierzył.
Nawet, gdy powszechnie wiadomo, że to bzdura?
Strasznie łatwo cię zmanipulować. Wystarczy tylko, aby manipulantem był ktoś kogo znasz i już może ci wcisnąć każdą bzdurę.
jasiu... pisze:
18 lut 2024, 13:58
Bo ja się znam na budowie maszyn, obróbce. A pomocą zagubionym w życiu niech się zajmą psychologowie, terapeuci, osoby które wiedzą, że pomoc nie polega na wrzuceniu paru monet do czapki.
A to coś nowego :) Nie znasz się na wszystkim?
A jeszcze niedawno chwaliłeś się, że studiowałeś psychologię.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 238
Posty: 1861
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#1724

Post napisał: drzasiek90 » 18 lut 2024, 18:46

Proszę bardzo - interwencja poselska (oczywiście posła Konfederacji - inni mają to w du***):
https://fb.watch/qh_TCKnVbz/
Tusk kontynuuje to co zaczął Morawiecki - niszczą polską gospodarkę.

https://www.money.pl/gospodarka/w-sieci ... 0480a.html


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 247
Posty: 5372
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: wreszcie

#1725

Post napisał: jasiu... » 19 lut 2024, 19:35

atom1477 pisze:
18 lut 2024, 15:14
To Twoja interpretacja.
Tak, moja, oparta na własnych przemyśleniach. Ot przykład, rocznie płacę grubo ponad pół tysiąca euro podatku kościelnego. Duża część z tego jest przekazywana na Caritas. I nie robię nic, żeby nie płacić. Jeśli człowiek nie cierpi niedostatku i nie ma egoistycznego charakteru, to jest w stanie bez żalu podzielić się swoimi pieniędzmi płacąc podatki.

Wiem egoista nie zrozumie.
atom1477 pisze:
18 lut 2024, 15:14
Ale fakty są że ciągle mamy bezdomnych
Tyle, że w krajach o rozbudowanej pomocy społecznej zdecydowanie mniej, niż tam, gdzie pomoc społeczna jest ograniczona. Tak, sam zauważyłem.
atom1477 pisze:
18 lut 2024, 15:14
Tylko dlaczego w formie podatku? Nie możesz wpłacać nieobowiązkowych wpłat?
Mogę. Tylko że "nieobowiązkowe" często oznacza "dam dwa złote, albo i tego nie dam". Można to zrobić tak, jak to rozwiązano w Islamie. Tylko że to nie byłoby dla ciebie rozwiązanie korzystne. Lepszy podatek. Poza tym gdybyś popatrzył na budżet, to zauważyłbyś, że dochodów jest dużo mniej, niż wydatków. Czy to znaczy, że chcesz jeszcze większej dziury budżetowej, czy obniżki płac dla nauczycieli, w tym żony drzaśka i zmniejszenia zatrudnienia w wojsku i policji?
atom1477 pisze:
18 lut 2024, 15:14
Jest fragment o tym że żebraków (w domyśle bezdomnych, biednych, itp.) będziemy mieli do końca świata.
A gdzie?

Nie podasz, bo nie wiesz, czy nie podasz, bo wiesz, że takiego fragmentu nie ma?

Na dodatek jest fragment, w którym Jezus mówi, że łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego. Czy Jezus popiera gromadzenie majątku za wszelką cenę, w tym za cenę unikania podatków?

Mało tego, jest też inny fragment, kiedy faryzeusze wprost pytają Jezusa, czy należy płacić podatki. I co odpowiada Jezus? Oddawajcie więc, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co Bożego, Bogu. To samo powtarza św. Paweł w swoim liście do Rzymian: "Dlatego też i podatki płacicie, gdyż są sługami Bożymi po to, aby tego właśnie strzegli. Oddawajcie każdemu to, co mu się należy; komu podatek, podatek; komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć"

Zauważ jeszcze jedno. Jezus powiedział oddajcie cesarzowi. Przecież ówczesny rząd rzymski nie był rządem sprawiedliwym. A w czasie św. Pawła, to Neron był cesarzem, ogromny bezbożnik. Czemu więc płacić? Ano bo z podatków było finansowane utrzymywanie prawa i porządku, finansowano z podatków konieczne dla wspólnot inwestycje, porty, drogi. Zobacz, Piłat był finansowany z podatków, które kazał Jezus płacić.

Wiem, zwolennicy koronowania Jezusa mają inne zdanie, ale oni o innym Jezusie chyba mówią.
drzasiek90 pisze:
18 lut 2024, 15:36
więc oznacza to, że nie znasz tego programu.
Wiem, co to jest budżet. Jeśli czytam, że konfederacja chce - i tu cytat - całkowitą rewolucję w ustawie o PIT, to chce zmniejszyć wpływy do budżetu. Jeśli konfederacja chce likwidacji 15 podatków, to jeszcze bardziej wpłynie na zmniejszenie wpływów. Automatycznie pojawia się pytanie, jak zmienią się w tym momencie wydatki budżetowe, na czym Konfederacja chce oszczędzać. I nie mów mi, że na pensjach ministrów, bo to ułamki promila. Kwota wydatków budżetowych, jakie przyjął obecny rząd, to 866,4 miliardów zł. Żeby tyle wydać, rząd musi zaciągnąć kredyt w wysokości 184 miliardów zł. Ty chcesz, żeby pieniędzy w budżecie było mniej. To z czego finansować wydatki i jakie zlikwidować? Oświata, bezpieczeństwo, może wojsko, inwestycje? Co do likwidacji?

Pytanie, czy hasełko Konfederacji: mieszkania tańsze o 30 procent nie powinno się odwrócić? Zamiast obniżać ceny, można przecież podnieść pensje. Obniżka cen, czyli deflacja jest bardzo niebezpieczna dla gospodarki i Mentzen o tym wie, ale wie też, że taki tekst fajnie sprzedaje się propagandowo. No to wpisuje w program, może dlatego, że tego programu nigdy nie ma zamiaru realizować.
drzasiek90 pisze:
18 lut 2024, 15:36
Wystarczy tylko, aby manipulantem był ktoś kogo znasz i już może ci wcisnąć każdą bzdurę.
Tylko że ja dobieram sobie ludzi, którzy wpływają na moją opinię. Nie wystarczy mi, że kogoś znam z telewizji, czy jutuba. Powiem więcej, na tych "znanych z jutuba" z góry szczególnie uważam.
drzasiek90 pisze:
18 lut 2024, 15:36
A jeszcze niedawno chwaliłeś się, że studiowałeś psychologię.
Nie, budowę maszyn.

Nie odbyłem też kursu dziennikarskiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Nie studiowałem zaocznie ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Nie studiowałem zaocznie filozofii na prywatnej uczelni, dlatego inaczej patrzę na świat, niż wicemarszałek z Konfederacji.
drzasiek90 pisze:
18 lut 2024, 18:46
interwencja poselska (oczywiście posła Konfederacji
Wcześniej widziałem to w wykonaniu posła z Agrounii.

Nagłaśnianie takich spraw jest w porządku, tyle że powinno się to robić nie w celu wywołania sensacji, ale konkretnych działań. Czy ten poseł sprawdził, jaki jest adres odbiorcy towaru? Mógł zażądać listów przewozowych. To nie jest trudne dla osób, które wiedzą, jak to zrobić. Następne pytanie, czy została zaalarmowana lokalna prokuratura, żeby zabezpieczyć dowody? To przeciw komu będzie prowadzone śledztwo, kto to zboże sprowadzał?

Z drugiej strony - ja muszę bazować na dostępnych mi materiałach - takie coś znalazłem: https://www.agrarheute.com/markt/marktf ... men-615987

Materiał z 1 lutego! A w artykule zdanie: Für den Import von Getreide und Ölsaaten aus der Ukraine sieht der Kommissionsvorschlag allerdings keine Begrenzung vor.

Po polsku: Propozycja Komisji nie określa jednak żadnych limitów na import zbóż i nasion oleistych z Ukrainy.

Zobacz, jak to według prawa wygląda. Ukraina może sprzedać w UE każdą ilość zboża, rzepaku, czy słonecznika. Gwarantuje jej to umowa z Brukselą. A komu może sprzedać? No każdemu państwu, które będzie chciało kupić. Czyli tak naprawdę, to nie wiadomo, co tam ten poseł Konfederacji robił, skoro wszystko jest zgodne z prawem.

Oczywiście, że prawo, które krzywdzi Polskę, powinno być zmienione. Polska powinna być wyłączona z swobodnego handlu zbożami. Też straci, bo Niemcy nie kupią polskiej pszenicy, tylko ukraińską, ale swój rynek wewnętrzny Polska mogłaby w ten sposób ochronić. Czy poseł Konfederacji w jakomkolwiek stopniu przysłużył się do tego, żeby unijne prawo, liberalizujące bezgranicznie handel zbożem zostało choć trochę zmienione?

A więc jednak szukanie sensacji, zamiast mówienia, kto i dlaczego taką sytuację zafundował i dlaczego Polska musi się na to zgadzać. Na szczęście rolnicy chyba wiedzą, co jest grane i wiedzą, że poprzez protesty mogą wymóc na Brukseli korektę przepisów. Bo spacerek bocznicą w wykonaniu posła raczej żadnych skutków nie przyniesie, prawa nie zmieni.


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2878
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1726

Post napisał: atom1477 » 19 lut 2024, 19:58

jasiu... pisze:
19 lut 2024, 19:35
Tak, moja, oparta na własnych przemyśleniach. Ot przykład, rocznie płacę grubo ponad pół tysiąca euro podatku kościelnego. Duża część z tego jest przekazywana na Caritas. I nie robię nic, żeby nie płacić. Jeśli człowiek nie cierpi niedostatku i nie ma egoistycznego charakteru, to jest w stanie bez żalu podzielić się swoimi pieniędzmi płacąc podatki.
Tego nie neguję. Ale co z tymi którzy się nie chcą dzielić? Mamy ich zmuszać? Dlaczego? Biblia nakazuje ich zmuszać?
A co do podatków, jak już chcesz koniecznie płacić podatkami, to wiedz że wysokie podatki można płacić wedle uznania. Nawet w rajach podatkowych, jak ktoś zechce zapłacić wysoki podatek, to znajdzie sposób i go zapłaci.
Nie musimy nakładać wysokich podatków na wszystkich, żeby ta wąska grupa chcąca płacić wysokie podatki mogła się realizować i je płacić.
jasiu... pisze:
19 lut 2024, 19:35
atom1477 pisze:
18 lut 2024, 15:14
Ale fakty są że ciągle mamy bezdomnych
Tyle, że w krajach o rozbudowanej pomocy społecznej zdecydowanie mniej, niż tam, gdzie pomoc społeczna jest ograniczona. Tak, sam zauważyłem.
Ograniczyłeś się tylko do krajów pierwszego świata.
jasiu... pisze:
19 lut 2024, 19:35
atom1477 pisze:
18 lut 2024, 15:14
Tylko dlaczego w formie podatku? Nie możesz wpłacać nieobowiązkowych wpłat?
Mogę. Tylko że "nieobowiązkowe" często oznacza "dam dwa złote, albo i tego nie dam".
Dlaczego? Przecież jako filantrop na pewno byś się nie migał od wpłat.
jasiu... pisze:
19 lut 2024, 19:35
Można to zrobić tak, jak to rozwiązano w Islamie. Tylko że to nie byłoby dla ciebie rozwiązanie korzystne.
Skąd wiesz co było by dla mnie lepsze? Znasz moje preferencje? Wiesz przecież że moje są inne niż Twoje. To chyba jakimś jasnowidzem albo psychologiem jesteś że tak łatwo Ci przychodzi ocenianie co dla kogo będzie korzystne.
jasiu... pisze:
19 lut 2024, 19:35
atom1477 pisze:
18 lut 2024, 15:14
Jest fragment o tym że żebraków (w domyśle bezdomnych, biednych, itp.) będziemy mieli do końca świata.
A gdzie?

Nie podasz, bo nie wiesz, czy nie podasz, bo wiesz, że takiego fragmentu nie ma?
Nie podam bo nie chcę podać. Bo chcę żebyś sam ten fragment znalazł.
Ja go mam jakby co :D
jasiu... pisze:
19 lut 2024, 19:35
Mało tego, jest też inny fragment, kiedy faryzeusze wprost pytają Jezusa, czy należy płacić podatki. I co odpowiada Jezus?
Nie czytasz uważnie. Wyraźnie pisałem że tego tez mamy przestrzegać. Ale to nie stoi w sprzeczności z ustanawianiem niskich podatków.
jasiu... pisze:
19 lut 2024, 19:35

Na dodatek jest fragment, w którym Jezus mówi, że łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego. Czy Jezus popiera gromadzenie majątku za wszelką cenę, w tym za cenę unikania podatków?
A kto mówi o unikaniu podatków? Ja mówię o tym co powinniśmy robić jako poborcy podatków. Jako Ci którzy ustalają jakie mają być te podatki. Po ustaleniu oczywiście musimy je płacić. Ale wcześniej mamy praco ustalić takie podatki jakie chcemy. Czyli również niskie.
jasiu... pisze:
19 lut 2024, 19:35
Po polsku: Propozycja Komisji nie określa jednak żadnych limitów na import zbóż i nasion oleistych z Ukrainy.

Zobacz, jak to według prawa wygląda.
Propozycja nie jest prawem.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2024, 20:04 przez atom1477, łącznie zmieniany 1 raz.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 238
Posty: 1861
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#1727

Post napisał: drzasiek90 » 19 lut 2024, 20:02

jasiu... pisze:
19 lut 2024, 19:35
można przecież podnieść pensje.
Czyli napędzić inflację.
jasiu... pisze:
19 lut 2024, 19:35
Nie, budowę maszyn.
Czyli kłamałeś.
Szkoda, że tematy są usuwane, to bym cię zacytował.
A tak, to będziesz się wymawiał jak Tusk, że wcale nie powiedziałeś tego co powiedziałeś.
jasiu... pisze:
19 lut 2024, 19:35
Nagłaśnianie takich spraw jest w porządku
I od tego jest porządna opozycja.
Czynami stają w obronie Polskiego obywatela przez głupimi pomysłami władzy.
Czego nie można powiedzieć ani o PO gdy byli w opozycji ani tym bardziej o PiS teraz.
jasiu... pisze:
19 lut 2024, 19:35
Oczywiście, że prawo, które krzywdzi Polskę, powinno być zmienione.
Prawo, które krzywdzi Polskę nie powinno być wogóle wprowadzone.
I znowu, jako jedyna partia, Konfederacja trąbiła i ostrzegała od początku.
Pomoc ukrainie od początku powinna być dyktowana nadrzędnym interesem Polski.
I znowu mogą powiedzieć, że mieli rację.
Wiem czemu ich nie lubisz. Ty nie lubisz, gdy ktoś inny ma rację :)


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 75
Posty: 2368
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: wreszcie

#1728

Post napisał: Avalyah » 19 lut 2024, 20:27

drzasiek90 pisze:Wiem czemu ich nie lubisz. Ty nie lubisz, gdy ktoś inny ma rację :)

Jasiek już tak się zakręcił w tym swoim spindoktorowaniu, że nieważne jaką tezę byś mu rzucił teraz, to by obronił :wink:


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 238
Posty: 1861
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#1729

Post napisał: drzasiek90 » 19 lut 2024, 20:42

Avalyah pisze:
19 lut 2024, 20:27
Jasiek już tak się zakręcił w tym swoim spindoktorowaniu, że nieważne jaką tezę byś mu rzucił teraz, to by obronił :wink:
Przecież on jeszcze żadnej nie obronił.
Narazie to zaciekle broni i wydaje mu się, że jak dużo napisze to wszyscy nie zwrócą uwagę, że nie odpowiada na niewygodne pytania :)
Ale trzeba mu wybaczyć, przecież wszyscy rozumieją, że w pewnym wieku to się już więcej opowiada niż robi :)


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 75
Posty: 2368
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: wreszcie

#1730

Post napisał: Avalyah » 19 lut 2024, 22:58

drzasiek90 pisze:Przecież on jeszcze żadnej nie obronił.

Tego w żadnym wypadku nie twierdzę. Chociaż przyznam rzadko kiedy mi się chce czytać jego posty, strasznie dużo tekstu, zero merytoryki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”