wreszcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2878
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1701

Post napisał: atom1477 » 17 lut 2024, 08:59

szopenn: Mówiłeś że będziesz się rozkoszował patrzeniem jak ja kombinuję aby nie odpowiedzieć*.
No to patrz: strasznie się męczę od wielu stron tematu! Ależ się muszę nakombinować aby nie odpowiedzieć. Życia teraz nie mam :/ Masz co chciałeś. Korzystaj z tego.

*choć tak naprawdę odpowiedz była, tylko ją przeoczyłeś, albo udajesz że jej nie było żeby móc czasami mi "pojechać".




szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 383
Posty: 1950
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1702

Post napisał: szopenn » 17 lut 2024, 09:14

atom1477 pisze:zopenn: Mówiłeś że będziesz się rozkoszował patrzeniem jak ja kombinuję aby nie odpowiedzieć*.
No to patrz: strasznie się męczę od wielu stron tematu! Ależ się muszę nakombinować aby nie odpowiedzieć. Masz co chciałeś.

*choć tak naprawdę odpowiedz była, tylko ją przeoczyłeś, albo udajesz że jej nie było żeby móc czasami mi "pojechać".


No widzisz, to znam, jasiu zachowuje się podobnie, mówi swojemu "oponentowi" że odpowiada tak, jak ten chce. Lub może teraz przebiłeś jasia? No otóz nie chce tak jak ty to zrobiłeś sugerując mi że chce, w taki sposób to możesz zostać księdzem pedofilem i mówić, że dziecko chciało na kolana a konfederata czy tam inny piotrowicz jeszcze będzie księndza bronić.

To co ja chce to to, żebyś odpowiedział na to pytanie.

Więc ja Ci może napiszę, dlaczego nie chcesz odpowiedzieć na to pytanie - bo skompromitowałbyś się razem z tym peasantem drzasiem.

Otóz ja nie głosowałem na konfederacje - bo taki sam błąd popełniłem przy poprzednich wyborach dając głos korwinowi, a następnie kukizowi - pośrednio zasilając tym samym partię Jarosława, która dziś doprowadziła doprowadziła do tego co doprowadziła - w przypadku rolników - ugody na każdym możliwym szczeblu z UE oraz zboże ukraińskie - to wszystko PIS.

Dzisiaj nie chcesz odpowiedzieć mi na moje pytanie bo wiesz, że ono brzmi TAK - do rządu się nie idzie po to żeby nie rządzić -> casus kukiz, casus kołodziejczak itp. Wydaje mi się że pragnienie bycie u koryta i teki ministrów skuszą każdego - i tak samo będzie w przypadku konfederacji - gdzie mimo wszystko wiele światopoglądowych racji łączą te obydwie parte - z resztą dogadaliby się. Na pewno konfederacja nie poszłaby do szeregów opozycji - do PISu owszemi to jak najbardziej. Dzisiaj - jak przypomnę sobie postulaty kukiza z przed 8 lat, i ostatnie wystąpienia Sachajki od kukiza - po ch.. on w ogóle do kukizowców szedł? Nie mógł od razu zgodnie z przekonaniami przyłączyć się do kai godek albo do pisu?? Tak samo konfederacja - nie łatwiej po prostu wystartować z list pisu? Nastęny Jakubiak - po co oszukiwać wyborców, (czytaj takich jak wy choć ja się dałem też raz na to nabrać) że jest się nową jakością, że czas pogonić stary układ - no to już było. Ci co głosowali na kukiza 8 lat temu z moich znajomych, mówili to samo co wy dwaj dziś, że dosyć okrągłego stołu, że ci i ci źli - coś o jakiś szambach itp. Gdyby wtedy ich zapytać - o ewentualną koalicje z pisem to również unikaliby odpowiedzi, jak robicie to ty i drzaś teraz - a przecież to się stało - poszli do pisu!!!! No dobra, to ja się nigdy bym nie spodziewał po kukizie, że pójdzie do pisu, raczej że zgnije z kilkoma posłami w ławach sejmowych jak odszczepieniec, dla mnie to niedopuszczalne - dla innych moich znajomych mniej, bo gdzie mieliby dołączyć, do tusków? Czyli I love pis.

I teraz, czy będąc takimi świadomymi wyborcami - to wy nie zagłosowalibyście za tym, żeby było po staremu bardziej niż ja? Mentzen wychodzi dzisiaj mówi siarczyście o pegasusie, wytykacie błędy pisu, ale co do czego ta partia poszłaby razem z PISem. Ktoś musi zareagować, na pewno nie wy bo wy jesteście po prostu jacyś ślepi? To gorzej, nie dorośliście do wyborów w realiach zakłamanej demokracji - powtórzę, rosja nie jest rozwiązaniem na problemy demokracji jako takiej.

No to ja nie chce, nie jestem taki nierozgarnięty jak kmieć d. - bo dawaj mnie bo konfederacja dba o rolników itp. Trochę trzeba w tym niestety strategii wiedząc, że tak lepiej nie będzie - bo nie będzie. To że nie ma optymalnych wyborów to wiadomo, ale żeby braci bąkiewiczowsko rydzykowskiej oddawać znowu kraj na 4 kolejne lata żeby to oni nabijali kieszenie przez lat 12?? Powariowaliście?? A co ma do tego polska, przecież ani pis ani ko nie wystawi jej na allegro ze smartem "do niemiec", a pis polski nie sprzedał, ale między sobą ją rozgrabił jak nikt inny poprzednio. To już gorzej być nie może.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2024, 09:41 przez szopenn, łącznie zmieniany 3 razy.


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2878
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1703

Post napisał: atom1477 » 17 lut 2024, 09:20

Nie chodzi o to czy chciałem, ale o to czy odpowiedziałem. Mogłem przecież mimo niechęci, i mimo tego że odpowiedz jest dla mnie niewygodna, odpowiedzieć?
Karma wraca.
Teraz to mi będzie miło patrzeć jak się męczysz szukając tej odpowiedzi. Nim więcej mi będziesz zarzucał brak odpowiedzi, tym więcej postów wstecz będziesz miał do przeszukania.
:D


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 383
Posty: 1950
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1704

Post napisał: szopenn » 17 lut 2024, 09:25

atom1477 pisze:Nie chodzi o to czy chciałem, ale o to czy odpowiedziałem. Mogłem przecież mimo niechęci, i mimo tego że odpowiedz jest dla mnie niewygodna, odpowiedzieć?
Karma wraca.
Teraz to mi będzie miło patrzeć jak się męczysz szukając tej odpowiedzi. Nim więcej mi będziesz zarzucał brak odpowiedzi, tym więcej postów wstecz będziesz miał do przeszukania.


Nie, nie odpowiedziałeś na moje pytanie, a ja nie muszę się męczyć bo chciałem do końca poprowadzić rozmowę jej naturalnym biegiem. Jednak ty wiedziałeś na czym to się skończy i że konfederacja nie ma racji bytu, bo połączy się z partią na którą dzisiaj narzekacie. Zachowujesz się jak Jaś, to jest prostu "sztuczne" przedłużanie rozmowy, ze strachu przed tym że mocne argumenty mogą dyskusję ubić na amen. Mi nie zależy, ja mówiłem dawno, żeby ten temat zamknąć. Jednak póki konfederacja nie połączyła się w rzeczywistości z pisem - tak jak zrobił to kukiz - dalej można ciągnąć temat i pieprzyć jakiż do wspaniały wybór. No i możecie, innym wciskać że głosowawszy na KO zagłosowali na szambo, bo przecież była konfederacja (no tak był pis bis) więc można to ciągnąć dalej. I chyba tylko o to Tobie chodzi.

PS. tak z innej beczki, po tym co powiedzial trump, nie uważacie, że byłoby fajnie jakby polaki i niemcy zaczęli tłuc artylerie i czołgi? Bo sami rady nie damy... oj znowu ci niemcy, czemu nie kupować czołgów od koreańczyków. :D A widzicie, niemców mamy przy granicy, przy odpowiedniej polityce mielibyśmy solidnych partnerów, bo do francuzów czy UK to w ogóle nie ma po co iść, już lepiej trzymać się byłego bloku wschodniego.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 247
Posty: 5372
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: wreszcie

#1705

Post napisał: jasiu... » 17 lut 2024, 13:50

Avalyah pisze:
16 lut 2024, 16:55
to znaczy, że w Twoim przypadku szkolnictwo zawiodło.
W moim przypadku szkolnictwo poległo absolutnie. Większości rzeczy, które były mi potrzebne w życiu, musiałem nauczyć się sam. Sam musiałem dotrzeć do informacji, o których moi nauczyciele nie mieli pojęcia, bo to inne czasy były.

Odniosę się tylko do spraw zawodowych. Powiedz mi, czy ktoś dzisiaj na rysunku technicznym zalicza pismo? Kiedyś była z tego ocena, trzeba było na pracę domową przynieść wykaligrafowane rysunki. Po co? Żeby rysunek był łatwiejszy? I ocena z pięknego pisania była tyle samo warta, co ocena z rysunku, na którym trzeba było wykazać się np. znajomością wymiarowania, czy tolerancji.

A geografii, czy historii to się dopiero na starość nauczyłem, bo moje nauczycielki (mocno zaangażowane w POP) uczyły jakoś inaczej, niż to z dzisiejszej perspektywy wygląda. Z drugiej strony, ponieważ mam kontakt z uczniami nauki zawodu, wiem, jak przygotowuje ich niemiecka szkoła. Znajomość np. języka angielskiego na bardzo wysokim poziomie. To samo dotyczy też podstaw np. geometrii. Za to palcem na mapie żaden nie umiałby pokazać, gdzie leżą poszczególne państwa Unii, nawet nie wiedzą, ile tych państw jest.

Nie głosuję, nawet w tych wyborach (do władz landu) w których głosować bym mógł. Obojętnie kogo wybiorą, ja i tak będę musiał na siebie liczyć. Nikt mi szczęścia nie da tylko dlatego, że dostał ode mnie uposażenie, diety i fundusze na biuro.

drzasiek90 pisze:
16 lut 2024, 17:11
Ja wybieram nieznaną substancję, z nadzieją, że może to być tylko błoto. Też kiepsko ale przynajmniej nie śmierdzi.
Gnój, czy gnojowica drażni twój nos, ale może być np. całkiem niezłym nawozem. Wywieziesz na pole i będziesz miał lepszy plon. Nieznana substancja może nie śmierdzi, ale czy nie truje? No skąd wiesz?
drzasiek90 pisze:
16 lut 2024, 17:11
A ty ciągle JKM albo Braun na zmianę.
Sugerujesz, że po odejściu Kaczyńskiego, gdyby władzę objął np. Maciarewicz, czy inna Szydło, to cokolwiek by się w programie zmieniło? Ja o tym, kto kład podwaliny programowe pod Konfederację. Co jest fundamentem tej partii. Przekonaj mnie, że po odejściu Millera i Kwaśniewskiego, Czarzasty zmienił program lewicy. Zmienił, ale w którą stronę?

To samo dotyczy Mentzena czy Bosaka. Od kogo oni przejęli program i czy cokolwiek w tym programie się zmieniło. Konkretnie, czy były zmiany statutu?
drzasiek90 pisze:
16 lut 2024, 17:11
Wkoncu pokolenie zawistnych naiwniaków wymrze i nie będzie miał ich kto wybierać.
Nie sądzę. Zawsze byli tacy, dla których nienawiść i zazdrość była motorem życia. To chyba jest u niektórych w genach i stąd następne pokolenia te geny dziedziczą.
atom1477 pisze:
16 lut 2024, 17:22
Zawsze to wymigujesz się od odpowiedzi?
Zawsze negujesz odpowiedź, jeśli jest ona niezgodna z tym, co próbujesz innym wmówić?
atom1477 pisze:
16 lut 2024, 17:22
Nie pytam co można, ale o to co o tym sądzisz. Czy uważasz że to dobre czy złe.
Dla mnie dobre jest to, co pozwala mi się rozwijać, przy równoczesnym zaspokojenia potrzeb osób, które razem ze mną tworzą społeczność. Szeroko rozumianą społeczność ludzi. Złe jest to, co popycha do egoizmu, oszustw, do myślenia tylko o swoich potrzebach, lekceważenia innych. To naprawdę są moje poglądy.

A politycy oszukują i lekceważą wszystkich, nie ważne jakich słów używają.

Nie, ty dwulicowy nie jesteś. Jesteś prostym, biednym, zmanipulowanym człowieczkiem, który wierzy w to, że jeśli wprowadzą dobrowolny ZUS, to na świecie zapanuje pokój i szczęście. Nie, nie zapanuje.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 238
Posty: 1862
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#1706

Post napisał: drzasiek90 » 17 lut 2024, 17:48

jasiu... pisze:
17 lut 2024, 13:50
Gnój, czy gnojowica drażni twój nos, ale może być np. całkiem niezłym nawozem. Wywieziesz na pole i będziesz miał lepszy plon. Nieznana substancja może nie śmierdzi, ale czy nie truje? No skąd wiesz?
Zmanipulowałeś, bo nie szukamy nawozu.
Gdyby tak było, śmiało wybrałbym gnój.

To porównam inaczej.
Potrzebujesz nawieźć podwórko ziemią - chcesz podnieść teren bo ci woda stoi na podwórku po ulewie. Nie dopowiadaj tu nic innego, cel jest taki jak powyżej.
Masz do wyboru 3 ciężarówki: Na jednej gnój, na drugiej gnojowica, a na trzeciej nie wiadomo co (w najgorszym wypadku gnój, w najlepszym żyzna ziemia).
Którą ciężarówkę wybierzesz? (nie masz innego wyboru, którąś musisz wybrać).
Nie manipuluj odpowiedzią, nie podaj przykładów z piosenki czy filmu, po prostu wybierz jedną odpowiedź:
A) Wybrałbym ciężarówkę z gnojem
B) Wybrałbym ciężarówkę z gnojowicą
C) Wybrałbym ciężarówkę nieznaną (w najlepszym wypadku ziemia, w najgorszym gnój)
D) Pozwoliłbym zdecydować za mnie innym (wiedząc, że najprawdopodobniej wybiorą gnój)
jasiu... pisze:
17 lut 2024, 13:50
Sugerujesz, że po odejściu Kaczyńskiego, gdyby władzę objął np. Maciarewicz, czy inna Szydło, to cokolwiek by się w programie zmieniło?
Znowu zmanipulowałeś. Bo Szydło to podobny poziom myślenia co Kaczyński, macierewicz jest jeszcze głupszy niż JKM.
A porównanie powinno być całkiem inne.
Gdyby Kaczyński odszedł a władzę objął ktoś młody, z innej epoki i nie przesiąknięty do reszty Kaczyńskim?
Myślę, że by się zmieniło.
jasiu... pisze:
17 lut 2024, 13:50
To samo dotyczy Mentzena czy Bosaka. Od kogo oni przejęli program i czy cokolwiek w tym programie się zmieniło. Konkretnie, czy były zmiany statutu?
Który punkt AKTUALNEGO programu konfederacji przejęty po JKM ci się nie podoba. Podaj konkretnie, zacytuj.
jasiu... pisze:
17 lut 2024, 13:50
Nie sądzę. Zawsze byli tacy, dla których nienawiść i zazdrość była motorem życia. To chyba jest u niektórych w genach i stąd następne pokolenia te geny dziedziczą.
Wymrą wymrą.
Bądź spokojny :)
jasiu... pisze:
17 lut 2024, 13:50
A politycy oszukują i lekceważą wszystkich, nie ważne jakich słów używają.
No, chyba, że chodzi o kowid i szczepionki. To wtedy nie oszukują.
Ale tak, to zawsze.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 247
Posty: 5372
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: wreszcie

#1707

Post napisał: jasiu... » 17 lut 2024, 19:50

drzasiek90 pisze:
17 lut 2024, 17:48
a na trzeciej nie wiadomo co (w najgorszym wypadku gnój, w najlepszym żyzna ziemia).
A w jeszcze gorszym przypadku odpady chemiczne z Niemiec. Przecież napisałeś: nie wiadomo co!

Czemu z góry zakładasz, że nic gorszego od gnoju czy gnojowicy nie mogą ci przysłać? Bo ci dostawca obiecywał? No a czymże jest program partii, jeśli nie obiecankami?
drzasiek90 pisze:
17 lut 2024, 17:48
a władzę objął ktoś młody, z innej epoki
Jak np. Oskar Szafarowicz, że o Jannigerze, czy Misiewiczu nie wspomnę. No przecież innych "aktyw" by na to miejsce nie wpuścił. Myślisz, że w Konfederacji inaczej? A czemu miałoby być inaczej, że tak spytam wprost?
drzasiek90 pisze:
17 lut 2024, 17:48
Który punkt AKTUALNEGO programu konfederacji przejęty po JKM ci się nie podoba. Podaj konkretnie, zacytuj.
Wszystkie, które odrzucają solidaryzm społeczny. A więc wszystkie.
drzasiek90 pisze:
17 lut 2024, 17:48
kowid i szczepionki. To wtedy nie oszukują.

W tej kwestii ja nie szukałem informacji w kręgach polityków. Nawet ci z największych partii mnie nie przekonali. Przekonał mnie mój rodzinny lekarz. A później szukałem informacji na te tematy w środowiskach medycznych.

Z innej beczki. Podmienił kościół, czy nie. Obejrzyj sobie, jeśli lubisz sensacyjne historie. Od razu zaznaczam, nie mam na ten temat zdania:



drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 238
Posty: 1862
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#1708

Post napisał: drzasiek90 » 17 lut 2024, 20:02

jasiu... pisze:
17 lut 2024, 19:50
A w jeszcze gorszym przypadku odpady chemiczne z Niemiec.
Nie. W najgorszym wypadku gnój.
Gorzej do PO i Lewicy razem na pewno nie będzie.
Więc gnój to najgorsze co może być.

Ale nie odpowiedziałeś, jak zwykle.
jasiu... pisze:
17 lut 2024, 19:50
Wszystkie, które odrzucają solidaryzm społeczny. A więc wszystkie.
Tak jak myślałem. Nie znasz programu konfederacji.
Z resztą jak większość, ale do krytykowania pierwsi.
jasiu... pisze:
17 lut 2024, 19:50
Obejrzyj sobie, jeśli lubisz
Nie lubię.
jasiu... pisze:
17 lut 2024, 19:50
Przekonał mnie mój rodzinny lekarz.
Gdyby każdy miał swojego rodzinnego doradcę do spraw ekologii, to zapewne by cię przekonał do zielonych ideologii.
Bo to by było jego zadanie, za które otrzymywałby wynagrodzenie.

Mnie by nie przekonał. I tu się różnimy.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 247
Posty: 5372
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: wreszcie

#1709

Post napisał: jasiu... » 18 lut 2024, 10:33

drzasiek90 pisze:
17 lut 2024, 20:02
Nie. W najgorszym wypadku gnój.
Jak to mówił Ferdynand do swojej żony, są na tym świecie rzeczy...



A ty dalej naiwnie wierzysz, że w najgorszym wypadku nawóz organiczny.
drzasiek90 pisze:
17 lut 2024, 20:02
Gorzej do PO i Lewicy razem na pewno nie będzie.
Są na tym świecie rzeczy...
drzasiek90 pisze:
17 lut 2024, 20:02
Tak jak myślałem. Nie znasz programu konfederacji.
To ta książeczka z obrazkami, jaką umieszczono na stronach partii i którą wertowałem nie jest programem Konfederacji? To gdzie jest program Konfederacji, jak nie tutaj: https://konfederacja.pl/app/uploads/Kon ... m_2023.pdf

Masz rację, to nie jest program, to zlepek nie składających się na całość pobożnych życzeń. Bełkot, w którym 2+2=9! Bo jak zabierzesz z jednej szalki, to albo równowaga runie, albo będziesz musiał z drugiej zdjąć.

Pozwól, że się tak do moich chrześcijańskich korzeni odwołam, jak to mówił Jezus: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili"

Likwidując wpływy do budżetu, poprzez likwidację podatków i składek, automatycznie pozbawia się możliwości wydawania z budżetu środków dla tych, którzy tego potrzebują. Czemu Konfederacja nie przedstawia niczego na temat optymalizacji wydatków budżetowych, tak by poprawić jakość nauczania, komfort chorowania, czy zabezpieczenie przed wykluczeniem, w tym zabezpieczenie przed wykluczeniem spowodowane biedą, czy chorobą. W Klasyfikacji zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania w ICD, zespół zależności alkoholowej jest na całym świecie klasyfikowany jako F10. A co z ludźmi, którzy z uwagi na inne zaburzenia psychiczne wymagają wsparcia? Z czego pieniądze i w jakiej ilości będą w MOPSach? Znajdż mi to w programie Konfederacji, bo mi się znaleźć nie udało.

Albo napisz, że ty masz w rectum wartości chrześcijańskie i słowa Chrystusa ciebie nie dotyczą. Zrozumiem. Masz prawo z religii dzieci wypisać. Nawet jeśli byłeś ochrzczony, nie zmusza cię to do życia zgodnego z nauką Kościoła. Możesz w każdym momencie wystąpić i przyjąć argument politycznych agitatorów, że mamona jest najważniejsza.
drzasiek90 pisze:
17 lut 2024, 20:02
Gdyby każdy miał swojego rodzinnego doradcę do spraw ekologii
Ja nie mam dostępu do znachorów i muszę leczyć się u lekarzy. Na szczęście, jak do tej pory, mój lekarz w każdym przypadku problemów zdrowotnych się sprawdził. Skończył prestiżową uczelnię medyczną, dostać się do niego trudno, bo ma bardzo wielu prywatnych pacjentów, znam go kilkanaście lat i nie miał żadnej wpadki. Znam go też prywatnie. To czemu miałbym mu nie wierzyć?

Gdybym tego doradcę do spraw ekologii znał kilkanaście lat, również prywatnie, to może i bym uwierzył.


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2878
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1710

Post napisał: atom1477 » 18 lut 2024, 11:07

jasiu... pisze:
18 lut 2024, 10:33
Pozwól, że się tak do moich chrześcijańskich korzeni odwołam, jak to mówił Jezus: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili"

Likwidując wpływy do budżetu, poprzez likwidację podatków i składek, automatycznie pozbawia się możliwości wydawania z budżetu środków dla tych, którzy tego potrzebują.
Pozbawienie wydawania środków z budżetu, nie sprawia że nie można na potrzebujących wydawać w ogóle.
Twoim zdaniem Jezus mówił o wydawaniu pieniędzy państwowych, czy pieniędzy wydawanych prywatnie przez ludzi?
Zmniejszenie budżetu państwa jednocześnie zwiększa budżet obywateli.
I wtedy obywatele bez problemu mogą realizować pomoc potrzebującym.

Ty uważasz że jak na ulicy spotkasz bezdomnego który poprosi o pomoc, to jak wcześniej głosowałeś na socjaldemokrację oraz zapłaciłeś podatek, to już mu pomogłeś. A takie założenie jest błędne.
Jeżeli ktoś prosi o pomoc, to znaczy że jednak system mu nie pomógł. I powinieneś mu pomóc samodzielnie.
A potem zastanowić się nad systemem, i może go zmienić.
jasiu... pisze:
18 lut 2024, 10:33
Czemu Konfederacja nie przedstawia niczego na temat optymalizacji wydatków budżetowych, tak by poprawić jakość nauczania, komfort chorowania, czy zabezpieczenie przed wykluczeniem, w tym zabezpieczenie przed wykluczeniem spowodowane biedą, czy chorobą. W Klasyfikacji zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania w ICD, zespół zależności alkoholowej jest na całym świecie klasyfikowany jako F10. A co z ludźmi, którzy z uwagi na inne zaburzenia psychiczne wymagają wsparcia? Z czego pieniądze i w jakiej ilości będą w MOPSach? Znajdż mi to w programie Konfederacji, bo mi się znaleźć nie udało.
Błędnie zakładasz że to tam powinno być.
Tobie się może nie podobać że tam tego nie ma, bo chciałbyś żeby pomoc była systemowa.
Jednak nie jest to jedyna możliwość. Można pomagać oddolnie. I o tym mówił Jezus (co nie znaczy że tym samym wykluczał pomoc systemową). Chodzi jednak o to że można pomagać i tak i tak, i obie wersje są poprawne.
Jedni jednak wolą jedną metodę, a inni drugą. Nie szukaj więc u Konfederacji wyłącznie tej metody jaką lubisz Ty.
Bo jej tam po prostu nie ma, i nie jest to żadna wada, ani coś przeciwko wartościom chrześcijańskim.

Po drugie, w Biblii można tez znaleźć przykłady dlaczego nie powinno się na potęgę rozwiązywać problemów systemowo.
Nie jest to wykluczone, ale są jakieś warunki jakie musi spełniać władza aby była uznana na władzę dobrą.
A skoro dzisiaj sami też jesteśmy częścią władzy (rzekomo mamy pływ na państwo), to powinniśmy dbać o to żeby ta władza była dobra. Nie powinniśmy wyłącznie się poddawać władzy, ale i dbać o to żeby była dobra.
Jednym z elementów dobrej władzy są małe obciążenia dla obywateli. A to oznacza że nie można pomocy socjalnej realizować wyłącznie za pomocą państwa. Nie jest to od razu wykluczone (przedstawione jednoznacznie jako złe w Biblii), ale powinno być ograniczane.
Ty natomiast byś chciał aby cała pomoc była systemowa, żeby samodzielnie w ogóle nie pomagać.
Jesteś na bakier z Biblią. Więc z łaski swojej, nie podpieraj się nią.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”