wreszcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 383
Posty: 1950
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1651

Post napisał: szopenn » 12 lut 2024, 21:31

atom1477 pisze:A co jadłeś przez ten czas?


Pamiętaj że rynek nie znosi próżni. Lepiej zadaj pytanie czy jakikolwiek rolnik podziękował mi za to że kupowałem jego produkty choć nie musiałem. Mogę się wyżywić na swoich zapasach + zupki instant np.




atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2878
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1652

Post napisał: atom1477 » 12 lut 2024, 21:43

szopenn pisze:
12 lut 2024, 21:31
Pamiętaj że rynek nie znosi próżni.
...
Mogę się wyżywić na swoich zapasach + zupki instant np.
Pamiętaj że nie każdy produkt jest taki sam. Rynek by ciągłe miał produkty, tylko jakie to by były produkty.
Zupki instant?


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 383
Posty: 1950
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1653

Post napisał: szopenn » 12 lut 2024, 21:47

atom1477 pisze:Zupki instant?


zupki instant = dałbym sobie radę. Nie wiem czy to bardziej rolnik potrzebuje nas żebyśmy żarli i dali mu się utrzymać, niż my ich. Już mówiłem, oni nie są ważniejsi niż inne grupy społeczne.


jasiekk7
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 101
Rejestracja: 31 lip 2011, 15:03
Lokalizacja: Żywiec

Re: wreszcie

#1654

Post napisał: jasiekk7 » 13 lut 2024, 07:10

jasiu... pisze: w tym środowisku Polki mają dość jednoznaczną opinię

Zastanawiające, czy to "dzięki" emigrantom takim jak m.in ty?
jasiu... pisze:I Bogu dziękuję, że nie muszę mieszkać we Francji, czy w Barcelonie

Wiadomo, lepiej mieszkać w mniejszym gównie. Ale równocześnie pouczać innych niemieszkających w nim i cieszyć się, że ich też to czeka jest zabawne.

Po prostu skończ pouczać. Nie masz legitymacji.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 238
Posty: 1862
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#1655

Post napisał: drzasiek90 » 13 lut 2024, 07:13

Nowa władza utrzymuje wysokie standardy
https://youtu.be/Z-c3kclyg4A?si=W-PsFUrZ65dNmmuI


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 383
Posty: 1950
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1656

Post napisał: szopenn » 13 lut 2024, 07:18

Tragedia jak można to podłapać, od razu mi ta gwiazda rolnicza z YT zaśmierdziała. S Po 8 latach głosowania na pis, gdzie rolnicy nie byli wpuszczani na żadne konferencje PIS, Kołodziejczak uganiał się za Morawieckim po całej polsce a ten uciekał ale kase jak widać dopłacał do pszenicy to była cisza - nie chce mi się już nawet filmów wrzucać. Ledwo co po sformowaniu nowego rządu ona coś pyszczy na YT. No niestety, ale to rolnikom sympatii nie przysporzy, szczególnie, że teraz czyżby przylepiali się do konfederacji? A gdzie był braun w pandemii? Uganiał się za wirusami czy może drzasiu walczył o siebie?

Jesteś mega ślepy. Ta laleczka to najprawdopodbniej wymysł konfederatów, żeby swoich wyborców potraktować o tak: Ledwo co błysnęła na YT a już zapukała do niej konfederacja, a ty niby taki mądry i się na to łapiesz? :D :D
Obrazek

PS. tu atomie wolne media nie są do niczego potrzebne, nawet na zniewolonym YT widać kto jest tak naprawdę kłamczuchem.

A tu PIS, murem za olszewską. Gorsi od konfy być nie mogą przecież.









Np tu, możecie i piać z zachwytu, ale wymuszanie na sklepach kupowania towarów u narzuconego źródła śmierdzi komuną. Nie wiem czego Ci rolnicy chcą. Powierzchownie może się to wydawać sluszną sprawą, ale nie na tym polega niestety wolny rynek. To tak jak ja miałbym otworzyć dzisiaj sobie firmę, i wiedziałbym z marszu że wtopy nie będzie, bo ktoś tam po prostu "musi brać". Komuna.
Słowa tego rolnika na końcu, o zachodzie, że są negocjacje to znowu muszę przypomnieć, że przez 8 lat krzyczeli razem z pisem, żę tu jest polska. Tak samo jak dzisiaj krzyczy drzaś, unia bee, tu jest polska. Po co się wówczas powoływać na zachód i na to jak tam jest?


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2878
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1657

Post napisał: atom1477 » 13 lut 2024, 08:07

szopenn pisze:
13 lut 2024, 07:18
Np tu, możecie i piać z zachwytu, ale wymuszanie na sklepach kupowania towarów u narzuconego źródła śmierdzi komuną.
Komuna to jest obecnie.
Wolny rynek polega na tym że każdy ma prawo produkować jak chce i co chce, i dopiero wtedy wpuszcza towary na wolny rynek, gdzie to klienci decydują co kupią.
A nie na tym że na rynku jeden producent ma spełniać rygorystyczne normy, a drugi nie. Bo w takim wypadku oczywiste jest że jeden będzie miał droższe produkty, których nikt nie kupi. Tak właśnie wyglądała komuna. Prywatni przedsiębiorcy mieli trudniej, mieli kontrole, domiary, itp. Więc nie odwracaj kota ogonem.

Inna sprawa że rolnicy głosowali jak głosowali, i że postulaty na protestach mają nie do końca logiczne czy wolnościowe.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 45
Posty: 7643
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: wreszcie

#1658

Post napisał: pukury » 13 lut 2024, 09:02

Hej.
No tak - każdy może produkować co i jak chce - wypuszczać na rynek ?
Więc - ZUS zamiast KRUS
Koniec z dopłatami do hektara.
Koniec z paliwem rolniczym.
Koniec z tanimi kredytami.
Rozliczamy normalnie PIT.
I tak dalej.
To wolny rynek ?
Zawsze słychać - bida Panie bida - susza , albo deszcz, albo wymroziło jabłonie - jabłek nie będzie.
Lub - pełno jabłek,porzeczek,malin - ceny niskie - " rząd" ( czyli my wszyscy ) musi kupić.
pzd.
Mane Tekel Fares


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2878
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1659

Post napisał: atom1477 » 13 lut 2024, 09:41

pukury pisze:
13 lut 2024, 09:02
Więc - ZUS zamiast KRUS
Koniec z dopłatami do hektara.
Koniec z paliwem rolniczym.
Koniec z tanimi kredytami.
Rozliczamy normalnie PIT.
I tak dalej.
To wolny rynek ?
Jeszcze nie.
Koniec z certyfikacją sprzętu rolniczego. Żeby każdy mógł sobie wyprodukować sam, albo kupić od jakiejś małej garażowej firmy.
Koniec z wymogami co do budynków rolniczych (nie chodzi mi o prawo budowlane, tylko o wymagania co do wymiarów czy wyposażenia).
Koniec z obowiązkowym ubezpieczaniem budynków rolniczych.
Koniec z normami ilości mleka jakie ma dawać krowa (utrudnia to sprzedaż mleka prywatnym klientom).
Koniec z rejestrowaniem stad (choćby kur).
I jeszcze długo by można wymieniać.

ZUS i PIT nie są elementami wolnego rynku. No ale żeby wszyscy mieli po równo, to dla uproszczenia przyjmijmy że należy rolników wyrównać do reszty społeczeństwa.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 383
Posty: 1950
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1660

Post napisał: szopenn » 13 lut 2024, 10:21

atom1477 pisze:Wolny rynek polega na tym że każdy ma prawo produkować jak chce i co chce


ale sluchaj co mówi ten rolnik, on chce mieć gwarancje zbytu, przy okazji dopłatę do paliwa, dopłatę pogodową, i dopłate za tonę w przypadku klęski żywiołej.... zastanów się...
atom1477 pisze:e postulaty na protestach mają nie do końca logiczne czy wolnościowe.



a no właśnie.... wydaje mi się że dyskusja na ten temat jest bez sensu. Dziobiemy się a oni i tak albo przylepią się do konfederacji albo do pisu, a jak sypnie się kasa to cyrk się skończy. Przynajmniej do następnego razu. Ta rolniczka co ją drzasiu puścił to :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”