Aplikator farb proszkowych.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
mirko
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2017, 21:26
Lokalizacja: Katowice

Aplikator farb proszkowych.

#1

Post napisał: mirko » 24 paź 2020, 21:12

Zwracam się prośbą do osób, które mają doświadczenie w temacie lakierowania proszkowego.
Muszę kupić pistolet do nanoszenia lakierów proszkowych . W grę wchodzi technologia Tribo.
Do tej pory obstawiałem pistolet Tribo Prsten 031 , jednak jak na Tribo , jest dość drogi.
Jest jeszcze pistolet NordicPulver NP11 , który jest ponad czterokrotnie tańszy .
Nie mam pojęcia który wybrać , tym bardziej,że nie mogę znaleźć żadnych opinii na temat tych pistoletów.
I tu właśnie proszę o opinie osoby które mają jakąś wiedzę w temacie.
Nie prowadzę profesjonalnej lakierni. W ciągu tygodnia będzie kilka wymalowań .




ufosi
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 45
Rejestracja: 24 gru 2010, 13:58
Lokalizacja: Mielec

Re: Aplikator farb proszkowych.

#2

Post napisał: ufosi » 24 paź 2020, 21:53

Zdecydowanie czeski prsten, w tribo co prawda nie ma żadnych nadzwyczajnych technologii, ale malowałem wierną kopią prstena polskiego producenta (niestety już się zwinęli) i niestety ręka odpadała po pewnym czasie - gdyż mamy kilogram lub więcej farby w ręce mimo dość dobrego wyważenia pistoletu. Nie chcę wiedzieć co będzie po 5 minutach malowania tym NP11 o którym wspominasz gdzie cały ciężar farby mamy w połowie długiej lufy ;) Co będziesz malował? Może jakaś chińska corona?


Autor tematu
mirko
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2017, 21:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Aplikator farb proszkowych.

#3

Post napisał: mirko » 24 paź 2020, 22:33

Zajmuję się piaskowaniem , raczej niedużych elementów - felgi ,zaciski, starocie , części zawieszeń samochodowych , różne przedmioty użytkowe , żeliwne stoliki, stołki, ramy motocyklowe,rowerowe itd.... Zazwyczaj zawożę do lakierni proszkowej, jeśli klient chce zmalowaniem. Bywa jednak,że komuś się spieszy , a w lakierni różnie z terminami bywa. Mnie też zależy,żeby wypiaskowane elementy nie leżały /oczekiwały zbyt długo na lakierowanie - wiadomo z czasem może pojawić się świeży nalot , szczególnie szybko proces ten zachodzi na żeliwie. Zależy mi na jakości i trwałości mojej pracy, dlatego decyzja by lakierować bezpośrednio po piaskowaniu.


mineque
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 592
Rejestracja: 12 wrz 2010, 01:59
Lokalizacja: Południe

Re: Aplikator farb proszkowych.

#4

Post napisał: mineque » 24 paź 2020, 22:37

A wziąłeś pod uwagę koszt nagrzewania pieca przy jednostkowych wsadach?


Autor tematu
mirko
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2017, 21:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Aplikator farb proszkowych.

#5

Post napisał: mirko » 24 paź 2020, 22:44

Piec jest dopasowany optymalnie do wielkości lakierowanych elementów, oczywiście ,różnie to bywa , może się zdarzyć,że czasami pójdzie po kosztach. Czas pokaże.


tomang
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2017, 16:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aplikator farb proszkowych.

#6

Post napisał: tomang » 26 kwie 2021, 12:35

Mam obydwa pistolety, Prsten 5 razy droższy ale co najmniej 5 razy lepszy, różnica jest naprawdę duża, w każdej kategorii, wyważenie, fluidyzacja, kontrola strumienia, ładowanie, samo wykonanie, daje radę nawet z metalikami. Nordic radził sobie tylko z axaltą, kabe itp., jakieś tańsze farby było ciężko naładować, Prsten ładuje wszystko bez problemu


luki158
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 208
Rejestracja: 28 mar 2018, 17:20

Re: Aplikator farb proszkowych.

#7

Post napisał: luki158 » 19 sty 2024, 21:08

Witam

Wie ktoś może gdzie u chińczyka znajdę ten pistolet tribo? Nie mogę tego nigdzie dorwać, tylko na allegro są dwie aukcje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”