wreszcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 52
Posty: 16248
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: wreszcie

#1211

Post napisał: kamar » 18 sty 2024, 18:36

jasiu... pisze:
18 sty 2024, 18:27
Ponieważ miałem to nieszczęście być pokrzywdzonym w pewnej sprawie, to ci powiem, że "prawie" robi wielką różnicę.
I kto Cię skrzywdził ? Seremet ? I w którym roku działania niezależnej prokuratury?




Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 63
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: wreszcie

#1212

Post napisał: Daniu » 18 sty 2024, 18:37

atom1477 pisze:
18 sty 2024, 18:13

Bo chciałbym zrozumieć niechęć do Konfederacji, przy jednoczesnym wspieraniu PISu lub PO.
Co takiego Konfederacja musi zrobić żeby trafić do tej samej ligi? No bo ciągle piszecie że są dokładnie tacy sami jak reszta, ale jednak na nich nie chcecie głosować a na PIS/PO już tam. No to czymś się jednak różnią.
Może ludzie ostrożnie podchodzą do tematu i nie łapią się na gadanie gości ktorzy nie mają realnych szans na coś więcej niż przekroczenie progu wyborczego i mogą paplać co im ślina na język przyniesie bez żadnej odpowiedzialności…
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2797
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1213

Post napisał: atom1477 » 18 sty 2024, 18:38

jasiu... pisze:
18 sty 2024, 18:27
atom1477 pisze:
18 sty 2024, 18:13
Co takiego Konfederacja musi zrobić żeby trafić do tej samej ligi?
Zmienić program.
Na pewno nie to. Przecież przeciwnicy w większości tego programu nie znają. Uprzedzając pytania czy odpowiedzi: programów PISu i PO też nie znają. Wybierają po czymś innym niż program.

W Konfederacji jest wielu ekspertów, jakich nie ma w innych partiach.
Po drugie, bycie ekspertem ma małe znaczenie w przypadku PISu i PO. Te partie rządzą od lat, i przyzwyczaiły się do rządzenia byle jak. Czyli bez ekspertów, albo do rządzenia z wykorzystywaniem swojej wiedzy przeciwko Polsce (niekoniecznie celowo, czasami tylko dlatego że to jedyny sposób żeby jednocześnie było na korzyść ich prywatnego interesu).
Co tu dużo mówić. Takie czasy. Populizm. I zupełnie nie o ekspertów wtedy tam chodzi.
Jedynie jakaś nowa partia mogła by zmienić styl rządzenia, na taki gdzie ekspertów się używa do dobrych celów.
No i w sumie jedynie Konfederacja dawała by na to jakąś małą nadzieję. Nie mówię że dużą, może max 5%. Ale lepsze 5% niż 0%, bo tyle mamy w przypadku PISu czy PO.


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 75
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: wreszcie

#1214

Post napisał: Avalyah » 18 sty 2024, 18:46

IMPULS3 pisze:Gadanie o wolności jak samemu się na nia nie pozwala to coś chyba nie tak.

Aha. Czyli chcesz zakazać fajerwerków, a oni nie, więc są przeciwko wolności.
IMPULS3 pisze:No widzisz, nie rozumiesz najważniejszej sprawy. Gdybyś rozumiał cokolwiek z tego to napisałbyś inaczej.

To Ty nie rozumiesz. Nie rozumiesz na czym polega polityka międzynarodowa i interes państwa. Ja nie mam kompetencji, żeby Ci to tłumaczyć, posłuchaj, co na ten temat mówią eksperci od geopolityki, w jaki sposób należy postępować z Ukrainą. Jak robią to inne państwa i w jaki sposób można pomagać z sensem, a nie bezmyślnie, jak my.
kamar pisze:Czytać ze zrozumieniem :)

No to chyba nie ja tutaj czytam bez zrozumienia. Przyjrzyj się jeszcze raz, co napisałem. Ale to mniejsza z tym.
kamar pisze:media sobie poradzą bez szujni publicznej, suweren pomału też łapie.

Suweren chyba nieco zbyt naiwny jak myśli, że teraz to media będą niezależne. Telewizja czy mainstreamowe portale internetowe już nigdy nie będą, bo są opłacane przez jedną lub drugą stronę. Informacje trzeba zdobywać samemu, najlepiej u źródła i w ten sposób kształtować sobie opinię, nie przyjmować informacje już przetrawione przez machinę propagandową. Chyba wspominałem w tym temacie już o tym. Myśleć za siebie, nie delegować tego innym. No ale to wymaga wysiłku, więc przeciętny Kowalski skupi się na ważnych dla siebie sprawach, a w politycznych będzie ufał swojemu ulubionemu mainstreamowemu medium. Na tym polega problem mainstreamu - są duże pieniądze, więc nie ma niezależności.
jasiu... pisze:Oni nigdy nie rządzili.

Widzę błąd logiczny w tym, jeśli wymogiem, by rządzić jest już doświadczenie w tym samym rządzeniu. Nie jestem zaskoczony, bo w tym, co piszesz rzadko kiedy jest logika - tworzysz ściany tekstu i anegdotki tak, żeby pasowały do obecnego Twojego widzimisię.
jasiu... pisze:Zmienić program.
Większości wyborców program nie obchodzi. Więc pudło.

Dodane 2 minuty 2 sekundy:
Daniu pisze:Może ludzie ostrożnie podchodzą do tematu

No tak, podchodzą ostrożnie, więc głosują na PIS lub PO. Ci nigdy nie paplają co im ślina na język przyniesie i zawsze dotrzymują swoich obietnic. W przypadku Konfederacji różnica jest taka, że póki się nie powie "SPRAWDZAM" to nie ma stuprocentowej pewności, że to wszystko ściema. W przypadku POPISu taka pewność jest.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#1215

Post napisał: IMPULS3 » 18 sty 2024, 18:55

atom1477 pisze:Bo chciałbym zrozumieć niechęć do Konfederacji, przy jednoczesnym wspieraniu PISu lub PO.

Ja nie wspieram zadnej partii z wielu powodów i tyle w temacie. natomiast albo ktoś coś mówi mądrze albo tylko dla propagandy. Jak dla propagandy to mam prawo się tego czepić i to ocenić bo to są ludzie którzy maja w założeniu rzadzenie tym krajem.
I mnie nie interesuje to że jakiś przykład jest banalny bo jeśli wprowadzimy "wolnosć" strzelania przed sylwestrem nie patrząc na zwierzęta które cierpią to wprowadzmy całoroczne strzelanie pod oknem Sosnierza skoro tak ma wyglądać wolnosć.
Widzisz, albo ktoś jest mądry i wie co mówi albo robi z innych idiotów opowiadajac o "wolności".
jasiu... pisze: że pokazy ogni sztucznych mogą być prowadzone przez specjalistyczne firmy,


Ja jestem z tych którzy lubią sztuczne ognie ale:
Skoro słyszę od osób zajmujących się zwierzętami że to szkodzi zwierzetom, z resztą widzę jak reagują zwierzęta to jestem za tym aby z tego idiotycznego widowiska zrezygnować. I nie jest to dla mnie ograniczeniem bo skoro mam być w tej "koronie stworzenia" to też powinienem mieć wobec siebie jakieś wymagania aby nie szkodzic komuś w imie swojej zachcianki.
Więc tak jak już pisałem, jeśli ktoś tego nie rozumie to nic nie poradzę. Zawsze jest coś za coś i wbrew pozorom nie zawsze jest najważniejszy człowiek, a już na pewni nie jest najważniejsze spełnianie wszelkich zachcianek ludzi kosztem innych.

Dodane 1 minuta 39 sekundy:
Avalyah pisze:Nie rozumiesz na czym polega polityka międzynarodowa i interes państwa.

W tym przypadku inbteresem naszego państwa jest jego bezpieczeństwo. A wszelkich "ekspertów" jak powołają na pierwsza linię frontu to im przejdzie to czcze gadanie.


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2797
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1216

Post napisał: atom1477 » 18 sty 2024, 18:57

Podam taki przykład.
Przychodzi (jest wybierana w głosowaniu) jedna ekipa CNC. Rozwalają narzędzia, robią kolizje z wrzecionem, itp.
Na gościa od tokarki dają faceta z elektrodrążarki. Na elektrodrążąrkę dają spawacza.
Gość od magazynu ma wiedzę o systemach komputerowych do zarządzania magazynem (czyli jest to ekspert), ale tą wiedzę wykorzystuje wyłącznie do tego żeby z tego magazynu podkradać części i żeby tego nie było widać w systemie.
No ale pracują tak przez wiele lat.

Potem wybierana jest inna ekipa.
Teraz już na tokarkę dają gościa od frezarki. Na elektrodrążarkę dają gościa od CADa. Spawacz idzie na magazyn.
Znowu kolizje, zniszczone narzędzia, straty, itp.
No ale pracują tak kilka lat. Lata mijają a wzrostu kultury technicznej nie widać. Jak niszczyli maszyny tak dalej niszczą.

Zbliżają się kolejne wybory.
Przychodzi trzecia ekipa (z ofertą, jeszcze nie zostają wybrani). Mówią że na tokarkę darzą tokarza, na elektrodrążarkę ... elektrodrążarza ( :D ), itd. Ci ludzie nie są idealni, ale przynajmniej po niektórych widać że we własnym warsztacie sobie jednak jakoś radzą. A jak nie, to przynajmniej nie są gorsi od tych dwóch poprzednich ekip.

No ale przychodzą wyborcy, i mówią że wybiorą tylko którąś ekipę z tych dwóch pierwszych, bo te dwie ekipy mają doświadczenie. No bo już pracowali!
A wyborcy zupełnie nie patrzą na to jak pracowali. Jakie były efekty. Ważne że pracowali, więc mają doświadczenie, nie?

Tak właśnie widzę wybory w Polsce, pomiędzy PISem, PO a Konfederacją.

IMPULS3 pisze:Ja nie wspieram zadnej partii z wielu powodów i tyle w temacie.
I tylko to jedno mogę jeszcze zrozumieć. Choć nie popieram, i bym radził oddawać głos nieważny.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 237
Posty: 1769
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#1217

Post napisał: drzasiek90 » 18 sty 2024, 19:02

jasiu... pisze:
18 sty 2024, 18:27
Poza tym są zbyt małą partią, żeby mieć wystarczającą liczbę swoich liderów, swoich ekspertów, swoich fachowców. Ludzie to czują i dlatego nie powierzają im swojego głosu.
Wicerzecznik PiS: "nie zatrudniamy ekspertów, bo jak zatrudnialiśmy ekspertów to nie chcieli oni realizować naszego programu"
:)


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#1218

Post napisał: IMPULS3 » 18 sty 2024, 19:07

atom1477 pisze:Choć nie popieram, i bym radził oddawać głos nieważny.

Wiesz czym jest demokracja na tym forum?
Tym że możesz napisać co chcesz i nie musisz się sugerować że ktoś inny chciałby wymagać abyś pisał inaczej.
A jeśli masz polecenia partyjne, jeśli masz sms-y które coś tam sugerują kolegom z partii to o jakiej demokracji mówimy? Czy tacy ludzi są zdolni na demokracje w społeczeństwie? Widziałeś aby któryś polityk powiedział ze czegoś nie wie i zapyta się społeczeństwa?
Naprawdę oni są takimi wybitnymi intelektualistami ze w społeczeństwie nikt nie ma lepszych pomysłów??????
Teraz wiesz dlaczego? :P


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2797
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1219

Post napisał: atom1477 » 18 sty 2024, 19:16

IMPULS3 pisze:
18 sty 2024, 19:07
atom1477 pisze:Choć nie popieram, i bym radził oddawać głos nieważny.

Wiesz czym jest demokracja na tym forum?
Na niczym, bo tu nie ma demokracji. Nie mówię że to źle, mówię tylko że jej tu nie ma.
IMPULS3 pisze:
18 sty 2024, 19:07
Tym że możesz napisać co chcesz i nie musisz się sugerować że ktoś inny chciałby wymagać abyś pisał inaczej.
To nie demokracja. To wolność słowa.
IMPULS3 pisze:
18 sty 2024, 19:07
Teraz wiesz dlaczego?
Nie rozumiem co opisałeś.
Opisałeś dlaczego nie popierasz żadnej partii?


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#1220

Post napisał: IMPULS3 » 18 sty 2024, 19:28

atom1477 pisze:Nie rozumiem co opisałeś.

Poddaję się! :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”