wreszcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#971

Post napisał: IMPULS3 » 12 sty 2024, 12:49

drzasiek90 pisze:Inny wybór jest. I nie wiadomo czy lepszy czy groszy, ale jeśli się nie spróbuje to się nie przekona.

Inny z tych istniejących? Ciekawe jaki? Tylko nie pisz że konfederacja. Bo o nich słucham od lat tylko nic nie słyszę aby któryś coś zaproponował mądrego. Jedynie ogólniki i że my zrobimy dobrze!. Tak tak, ileż takich już było.
A przykład to włącz od 13.30 minuty co ten zbawiciel narodu mówi. Widać co mu pachnie i kogo ma na celowniku bo przecież on potrzebuje tylko laptopa więc on byłby biedny w rozumieniu jego logiki.




szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1945
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#972

Post napisał: szopenn » 12 sty 2024, 12:50

drzasiek90 pisze:Napisałeś, że między innymi za moim przyzwoleniem politycy wchodzą z butami w nasze życie


bo tak jest...
drzasiek90 pisze:A to nie prawda, bo ci co wchodzą wybierani są przez ciebie, tuxa i wam podobnych.


a twój wybór to jaki? robić ze mną to co ty chcesz tak jak i tux ze mną robił 8 lat dla mojego niby dobra?
drzasiek90 pisze:Ja bym chciał im dać szansę, aby się wykazali, ale wy się boicie.


szanse? szaaaansa na sukces.... (i z wojciech man strąca pudełeczko wstążeczką bo dzidzi drzaś chce się dowiedzieć co będzie... )...
IMPULS3 pisze:A przykład to włącz od 13.30 minuty co ten zbawiciel narodu mówi. Widać co mu pachnie i kogo ma na celowniku bo przecież on potrzebuje tylko laptopa więc on byłby biedny w rozumieniu jego logiki.


a widzisz, dopiero co drzaś mówił że takim co w kraju nie mieszkają zabrać prawo wyborcze - popieram. Ale jego mentzen do takiego jedzie i jeszcze sobie piar robi wśród pisowskiego elektoratu bo to o to chodzi, odbić oszołomów na strone oszołomów... no i on tego nie widzi, albo nie chce widzieć :D Dla mnie cejrowski już dawno jest skończony. Ogólnie tym co za komuny coś rzeczowo gadali to się teraz zupełnie odkleiło.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 237
Posty: 1799
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#973

Post napisał: drzasiek90 » 12 sty 2024, 13:02

IMPULS3 pisze:
12 sty 2024, 12:49
Inny z tych istniejących? Ciekawe jaki? Tylko nie pisz że konfederacja. Bo o nich słucham od lat tylko nic nie słyszę aby któryś coś zaproponował mądrego.
Noto dokładnie tak jak z pozostali. Co więc tobą kieruje, że na tych akurat głosujesz? Bo wiesz czym to gówno śmierdzi?
IMPULS3 pisze:
12 sty 2024, 12:49
A przykład to włącz od 13.30 minuty co ten zbawiciel narodu mówi. Widać co mu pachnie i kogo ma na celowniku bo przecież on potrzebuje tylko laptopa więc on byłby biedny w rozumieniu jego logiki.
Widziałem tą rozmowę.
Mentzen kilka razy przed wyborami zaliczył pewne nieprzemyślane wypowiedzi, z czego zdawał sobie potem sprawę i poczuwał się do winy za porażkę.
Ale opinię trzeba mieć na podstawie tego, jak oni siebie przedstawiają a nie jak kreują ich inni.
Ja obserwuję ich od kilku lat i naprawdę w 90 % się z nimi zgadzam.
I prawda jest taka, że sporo tych, którzy głosują na PiS czy PO także się w większości zgadzają z konfederacją, ale o tym nie wiedzą, bo nie dadzą sobie szansy. Ich poglądy są spaczone tym, jak przedstawia je aktualnie rządząc banda.
Już nawet dochodzi do tego, że ludzie boją się poświęcić 2 minuty, aby z czystej ciekawości sprawdzić zbieżność swoich poglądów za pomocą algorytmu. Przecież to jest niewiążące, ale to jest po prostu zamknięcie się na alternatywę.

Dodane 2 minuty 3 sekundy:
szopenn pisze:
12 sty 2024, 12:50
a twój wybór to jaki? robić ze mną to co ty chcesz tak jak i tux ze mną robił 8 lat dla mojego niby dobra?
Nie będę z tobą gadał. bo ty dyskutujesz z faktami, koloryzujesz, dopowiadasz i zaprzeczasz sam sobie.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#974

Post napisał: IMPULS3 » 12 sty 2024, 13:07

drzasiek90 pisze:Co więc tobą kieruje, że na tych akurat głosujesz?

Nie głosuję na żadnych bo wspieranie aroganckiej głupoty nie jest dla mnie rozwiązaniem.
drzasiek90 pisze:Mentzen kilka razy przed wyborami zaliczył pewne nieprzemyślane wypowiedzi,

Ale gdzie Ty masz tam nie przemyslaną wypowiedz?????????????????????
To nie pan Józef na ulicy w ulicznym sondażu gdzie zaskoczyła go kamera i mikrofon i coś palnął, tylko człowiek który zajmuje się pieniędzmi na co dzień, nie wycofuje się z tej wypowiedzi i on jest lansowany jako przyszły minister finansów? No dzięki ale jednak nie.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 165
Posty: 7960
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wreszcie

#975

Post napisał: tuxcnc » 12 sty 2024, 13:15

IMPULS3 pisze:
12 sty 2024, 12:30
biedny i naiwny TUX wierzy że mu gwałcą prawo
Ani biedny, ani naiwny, a prawo gwałcą.
Mamy już dwa wyroki o odmowie wpisu do KRS "nowych władz" TVP i PR.
Wyroki inne być nie mogły, bo od ustalania władz tych spółek jest Rada Mediów Narodowych a nie pułkownik-minister.
Jak to się przekłada na rzeczywistość?
No więc wspomnianymi spółkami nadal (oficjalnie) zarządzają poprzednie władze, z tym że realnie rządzą ludzie bez prawnej legitymacji, którzy zdążyli już narobić milionowych szkód...
Biedni i naiwni to są ci, którzy wierzą że bezprawiem można przywrócić praworządność.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#976

Post napisał: IMPULS3 » 12 sty 2024, 13:20

tuxcnc pisze: a prawo gwałcą.

Jak będziesz miał kiedyś okazję pogadać z prawnikiem to myslę że naprostuje Ci twoje wyobrażenia.
Jakbyś pisał prawo wiedząc że możesz być kiedyś po drugiej stronie to napisał byś je w sposób jednoznaczny?
I czy widziałeś aby prawo szło w tę stronę czyli jednoznaczności? :)
A jak się tak boisz to nie przejmuj się, mają 4 lata aby zmienić prawo tak aby w przyszłości było jeszcze bardziej pogmatwane.


amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 53
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: wreszcie

#977

Post napisał: amator7 » 12 sty 2024, 13:37

szopenn pisze:ja nigdy tutaj nie napisałem że jestem zniewolony

to świadczy tylko o tym, że pewne negatywne aspekty naszego życia przyjąłeś jako normę i przechodzisz nad tym bezrefleksyjnie.
drzasiek90 pisze:opinię trzeba mieć na podstawie tego, jak oni siebie przedstawiają a nie jak kreują ich inni.

tu bym się jednak nie zgodził.
po owocach ich poznacie.
mówić można wiele i się z tego wycofywać, jak już nie raz bywało.
bo ponoć tylko krowa poglądów nie zmienia. albo całkowicie przemilczeć to co się obiecywało a robi się inaczej.
u mnie ludzie którzy godzą się na wyprzedaż lub rozdawnictwo majątku wspólnego, są przekreśleni.
wypadało by pamiętać jak głosowała konfederacja np. w przypadku złóż miedzi i jak to później starali się uargumentować.
żenada.
a dzisiaj miedź coraz droższa jest. tylko że dzisiaj to już nie polska największymi złożami na swoim terenie dysponuje.
a mencen czy jak mu tam, to wychowanek balcerowicza, wyszedł spod tych samych skrzydeł co i petru. ;)
tuxcnc pisze:Mamy już dwa wyroki....
Wyroki inne być nie mogły....

i tu masz rację
prawo zawsze stoi po stronie jego twórcy
a wyroki zatwierdza ten kto został posadzony na stanowisku przez stronę zainteresowaną.
więc tu nie ma się czemu dziwić, ale zastanowić nad tym dlaczego to tak działa, wypadało by...
i tu taki mały przykład.
kiedyś wałęsa przegrał w sądzie sprawę z kaczyńskim i po wszystkim dziennikarz spytał go czy będzie składał apelacje.
a on odpowiedział wprost, teraz nie, ale kiedy będą "odpowiednie sądy" to tego nie odpuści ;)
nie mogę tego teraz znaleźć. ale utkwiło mi to w pamięci.
klasyka,
wszystko mozna byle by "były odpowiednie sądy" ;)
chyba wszyscy ci powiedzą że do sądów nie chodzi się po sprawiedliwość a po wyroki.
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 165
Posty: 7960
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wreszcie

#978

Post napisał: tuxcnc » 12 sty 2024, 13:58

amator7 pisze:
12 sty 2024, 13:37
wyroki zatwierdza ten kto został posadzony na stanowisku przez stronę zainteresowaną
Jak zwykle nie masz pojęcia o czym mówisz.
Krajowy Rejestr Sądowy to coś podobnego do ksiąg wieczystych.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowy_R ... %C4%85dowy
W przypadku TVP i PR sprawa była oczywista - o wpis wystąpił podmiot nieuprawniony.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1945
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#979

Post napisał: szopenn » 12 sty 2024, 14:20

amator7 pisze:to świadczy tylko o tym, że pewne negatywne aspekty naszego życia przyjąłeś jako normę i przechodzisz nad tym bezrefleksyjnie.


a mówienie czegoś takiego, świadczy o tym że masz manie maniakalną bezrefleksyjną

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 26
Posty: 4729
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: wreszcie

#980

Post napisał: pitsa » 12 sty 2024, 15:08

Powtórzę:
Jaki system wyborów, takie z niego wytłoczki.

Był któryś z was u władzy, w jakiś strukturach, odczuł ramy w których należy się poruszać? Na poziomie dyskutanta o wszystkim, przy piwie, herbacie, kawie czy czymś innym co teraz pijacie przed ekranem komputera(*), wszystko jest proste, jasne, powinno być tak, a tak. Wejdziesz wyżej, a odczujesz co robi z tobą system. To co teraz widzimy, to wymuszenie politycznej walki, wciąganie w nią tłumu. Dzicz, a nie inteligentny rozwój.

* - ja piję zbożówkę, taką na wodzie oczywiście. ;-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”