wreszcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 237
Posty: 1771
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#841

Post napisał: drzasiek90 » 08 sty 2024, 12:58

Daniu pisze:
08 sty 2024, 12:32
chciałem żeby ludzie pokładający nadzieję w nowych ugrupowaniach napisali co w ich działaniach jest lepsze od tych zepsutych które są od lat u władzy.
Sam sobie odpowiedziałeś.
Te nowe ugrupowania różnią się od tych zepsutych tym, że nie są jeszcze zepsute.
Pewnie, że się zepsują. Ale zanim się zepsują, może chociaż przez moment coś będą podrygiwać ku dobremu.
Ale nie chcesz dać im szansy, wolisz znany smród.




IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#842

Post napisał: IMPULS3 » 08 sty 2024, 13:00

amator7 pisze:a teraz poszukaj sobie informacji np. na temat dziadka bidena i jego rodziny. albo na temat dowolnie wybranego prezydenta usa lub ważnych figur trzymających władzę na zachodzie.

Mało mnie obchodzi pochodzenie kogokolwiek, natomiast zawsze staram się patrzeć na wszystko zupełnie z innej strony niż wszyscy. Tak mam od zawsze.:P
I dlatego jak obejrzysz ten mateiał to zrozumiesz czym są wpływy na inne kraje jeśli ma sę tylko możliwości ku temu. Wojnę militarną zobaczysz ale czy widzisz inne rzeczy?


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#843

Post napisał: szopenn » 08 sty 2024, 13:06

IMPULS3 pisze:kierowca zawodowy ma co roku OBOWIĄZKOWE badania


nie ma, ma co 5 lat, i słabo to wygląda w teorii.... tzn jeśli wierzysz żę tu system działa, to ja nie wiem jak do tego się ma to chodzenie do lekarza skoro to miałoby działać to samo ;)


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 52
Posty: 16251
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: wreszcie

#844

Post napisał: kamar » 08 sty 2024, 13:10

Daniu pisze:
08 sty 2024, 12:32
Jedynie czego oczekuję to spokoju i reprezentowania mojego kraju przez ludzi wykształconych i kulturalnych, a nie żeby to był cham spod budki z piwem albo jakiś oszołom.
Stanowczo za dużo oczekujesz :) Najpierw musisz doczekać takiego elektoratu a to jeszcze potrwa. Ale natura robi swoje :)


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 63
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: wreszcie

#845

Post napisał: Daniu » 08 sty 2024, 13:30

W takim razie w miarę możliwości. 😀
atom1477 pisze:
08 sty 2024, 12:38

Mylisz się. Jedyne czego oczekujemy od polityków (my: antysystemowcy) to to żeby się od nas odczepili. Tzn. żeby usunęli zbędne regulacje prawne.
Brzmi bardzo naiwnie… Ale co kto lubi…
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2797
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#846

Post napisał: atom1477 » 08 sty 2024, 13:59

Naiwne to jest myślenie że to politycy mogą naprawić świat. Choć od tylu dziesięcioleci rządzą/próbują i efektów nie widać.
Natomiast efekty że ludzie samodzielnie coś robią/naprawiają, widać. Tylko że coraz mniej im wolno, i często muszą to robić nielegalnie.
Na przykład, samodzielnie budują piece rakietowe. I w czasie kryzysu energetycznego (drogi węgiel rok temu) pozwoliło to się tym nielicznym ludziom ogrzać. No tylko że niezbyt legalnie, bo są coraz większe wymagania co do montażu pieców.
Co Twoim zdaniem jest naiwnego w myśleniu że zmniejszenie regulacji prawnych coś tu pogorszy? Ludzie i tak sobie radzili. Tylko w końcu mieli by szansę to robić legalnie. A mogąc legalnie, może ktoś by otworzył firmę i takie piece sprzedawał.
Podobnie wygląda sprawa w praktycznie każdej innej dziedzinie życia. Ludzie są w stanie sobie samodzielnie poradzić. Problem tylko że to jest nielegalne. Politycy jakich wybierasz fundują nam coraz więcej regulacji i coraz więcej socjalu. Czyli coraz bardziej jesteśmy uzależniani od produktów wielkich korporacji, albo od produktów państwowych.
Dla Ciebie może tak jest dobrze. Ale jak dla mnie to właśnie takie myślenie jest naiwne.

Kompletnie nie rozumiem jak facet może bardziej ufać innym (że inni coś dla niego zrobią), niż samemu sobie (że sam sobie może zrobić to co będzie potrzebował).


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 63
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: wreszcie

#847

Post napisał: Daniu » 08 sty 2024, 14:20

Naiwne jest myślenie, że ktoś u władzy poluźni Ci lejce. Albo nauczysz się wykorzystywać nadarzające się sytuacje pod siebie i cieszyc się życiem, albo będziesz wiecznym marudą i liczył, że ktoś łaskawie Ci coś podaruje.

A świata i tak nie zbawisz.. więc nie masz co podejmować walki 😀

atom1477 pisze:
08 sty 2024, 13:59

Kompletnie nie rozumiem jak facet może bardziej ufać innym (że inni coś dla niego zrobią), niż samemu sobie (że sam sobie może zrobić to co będzie potrzebował).
Chyba na siłę próbujesz mi coś wmówić… 😀
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2797
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#848

Post napisał: atom1477 » 08 sty 2024, 15:41

Daniu pisze:
08 sty 2024, 14:20
Naiwne jest myślenie, że ktoś u władzy poluźni Ci lejce.
Może i jest trochę naiwne.
Ale lepsze to niż od razu się poddać, i głosować na PIS czy PO, którzy od razu i otwarcie mówią że żadnego luzowania lejców nie będzie. Nie mam nic co stracenia głosując na tych którzy obiecują poluzowanie lejców. Nic a nic. Więc nawet jak to jest naiwność, to nie niesie ona w sobie nic złego.
Daniu pisze:
08 sty 2024, 14:20
Albo nauczysz się wykorzystywać nadarzające się sytuacje pod siebie i cieszyc się życiem, albo będziesz wiecznym marudą i liczył, że ktoś łaskawie Ci coś podaruje.
A to nie można jednocześnie póki co wykorzystywać okazji, i walczyć o inną władzę?


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 237
Posty: 1771
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#849

Post napisał: drzasiek90 » 08 sty 2024, 16:10

Daniu pisze:
08 sty 2024, 14:20
Albo nauczysz się wykorzystywać nadarzające się sytuacje pod siebie i cieszyc się życiem, albo będziesz wiecznym marudą i liczył, że ktoś łaskawie Ci coś podaruje.
No właśnie o to się rozchodzi, że żadne podarowanie czegokolwiek potrzebne nie jest. Wystarczy nie zabierać.
PiS i PO tak was nauczyli, że się wyścigują w obietnicach kto więcej DA. A to, że aby dać, muszą jeszcze więcej zabrać jest przemilczane.

Ja nie chce żeby mi ktoś coś dawał.
I wykorzystuje nadarzające się okazję i cieszę się życiem.
Ale nie lubię, gdy ktoś mnie okrada. Nikt nie lubi.
Co byś zrobił, gdyby Cię okradziono? Zgłosiłbyś na policję, czy machnął ręką i powiedział, mam wystarczająco dużo, nie będę marudził, niech sobie biorą a ja się będę cieszył zarabianiem na to, żeby mieli co kraść?

To, że ktoś się buntuje na władzę, nie znaczy, że siedzi w kącie ponury i cały czas narzeka, że ma źle.


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 63
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: wreszcie

#850

Post napisał: Daniu » 08 sty 2024, 16:16

To teraz się zastanów ile to ma wspólnego z antysystemowoscia, bo mi bardziej wygląda na to że niektórzy chcą zmienić woźnicę trzymającego lejce 😀 na swojego, czyli nie różni się to od innych „wyznawców” pisu, czy po. A co gorsze, można o nich powiedzieć że są większymi naiwniakami bo liczą na cuda. Czyż nie? 😀

Dodane 2 minuty 55 sekundy:
To było do atoma 😀

Dodane 1 minuta 5 sekundy:
A to do drzaska 😀
drzasiek90 pisze:
08 sty 2024, 16:10
Daniu pisze:
08 sty 2024, 14:20
Albo nauczysz się wykorzystywać nadarzające się sytuacje pod siebie i cieszyc się życiem, albo będziesz wiecznym marudą i liczył, że ktoś łaskawie Ci coś podaruje.
No właśnie o to się rozchodzi, że żadne podarowanie czegokolwiek potrzebne nie jest. Wystarczy nie zabierać.
Czytaj ze zrozumieniem..
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”