wreszcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#761

Post napisał: IMPULS3 » 07 sty 2024, 12:02

jasiu... pisze:Tylko że warunki gospodarcze istotne są dla większości tych, co to myślą, że pieniądze dają szczęście.

Dla wszystkich są ważne, dla mnie i dla Ciebie też. Mozemy sie prześcigać kto jest tu bogatszy wewnętrznie ale obaj będziemy inaczej gadali po 3 dniowej głodówce. :) Pewnie ze mi nie potrzebny jest nowy Mercedes i nie wstydzę sie tego że jeżdzę samochodem z 2002 roku, ba nawet mam w pewnym sensie poczucie dumy ze nie czuję z tego powodu żadnego wstydu. A jeszcze bardziej jestem dumny i szczęśliwy jak jadę rowerem.
Ale to nie zmienia fakty że pieniądze sa ważne bo każdy gdzieś musi mieszkać a to kosztuje i każdy ma swoje oplaty a to tez kosztuje itd...
drzasiek90 pisze:A zachód nie zabił? Przy plandemii zabito więcej.

Widzisz, to było na całym świecie, i nawet kraje które na poczatku się nie zgadzały to póżniej już sie zgadzały.
Natomiast to nie jest też tak proste jak się wydaje. Ja mam znajomych co mieli covida i mieli też poważne problemy bliskie śmierci, ale też co stracili smak i węch. Więc choroba to jedno, a to co zrobiono z premedytacją gospodarkom to drugie, z resztą pisałem wtedy dość duzo na ten temat wiec wystarczy.
drzasiek90 pisze:Dlatego uważam, że zachód nie jest lepszy od Putina.

Ocenimy to wszystko za wiele wiele lat, natomiast póki co nie mam ani jednego powodu aby putinowi przyznać nawet jednego plusa za cokolwiek.




drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 237
Posty: 1769
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#762

Post napisał: drzasiek90 » 07 sty 2024, 12:12

IMPULS3 pisze:
07 sty 2024, 12:02
Widzisz, to było na całym świecie, i nawet kraje które na poczatku się nie zgadzały to póżniej już sie zgadzały.
To tylko dowodzi temu, jak wielki wpływ na politykę mają wielkie koncerny.
IMPULS3 pisze:
07 sty 2024, 12:02
Natomiast to nie jest też tak proste jak się wydaje. Ja mam znajomych co mieli covida i mieli też poważne problemy bliskie śmierci, ale też co stracili smak i węch. Więc choroba to jedno, a to co zrobiono z premedytacją gospodarkom to drugie, z resztą pisałem wtedy dość duzo na ten temat wiec wystarczy.
Ale ja nigdy nie negowałem, że choroba była i to wredna.
Ja cały czas "walczyłem" z propagandą szczepień jako jedyna droga wyjścia z problemu. A kosztem tego, aby jak najwięcej ludzi chciało się zaszczepić było masowe zastraszanie, ograniczanie, gnębienie, niszczenie. A najgorsze w tym wszystkim było ograniczenie leczenia. Ale to już wszystko przerabialiśmy, to wszystko już było omówione setki razy, kto ma chociaż odrobinę rozumu to już zrozumiał. Nie dawajmy jasiowi pożywki, aby się znów nie rozpędzał ze swoimi wywodami.
IMPULS3 pisze:
07 sty 2024, 12:02
póki co nie mam ani jednego powodu aby putinowi przyznać nawet jednego plusa za cokolwiek.
A ja mam.
Chociaż nie popieram jego metod, ale niechcący uratował setki, a może nawet tysiące Polaków.
Po ataku Putina, w Polsce plandemia zniknęła, ludzie nagle przestali chorować i umierać w takiej skali jak wcześniej.

A kiedyś putin odejdzie, minie kilka, może kilkanaście lat i Rosja znowu będzie przyjacielem. Zobaczycie.
Ludzie szybko zapominają.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#763

Post napisał: IMPULS3 » 07 sty 2024, 13:02

drzasiek90 pisze:jak wielki wpływ na politykę mają wielkie koncerny.

Też, ale przede wszystkim banki, ja nadal podtrzymuje tezę o wprowadzeniu pieniądza elektronicznego i wcześniej czy póżniej to się uda.
drzasiek90 pisze:Ja cały czas "walczyłem" z propagandą szczepień jako jedyna droga wyjścia z problemu.

I tu jest cały problem. Bo szczepienia zawsze miały małoprocentowe powikłania ale też były wybawieniem z wielu innych chorób. I narracja lekarzy nie jest dla mnie ani zaskoczeniem ani działaniem złym. Problem był w zbyt szybkim wprowadzeniu szczepionek i zrobieniu tego bez konsekwencji dla firm gdyby były one szkodliwe.
To długi temat i dość złożony.
drzasiek90 pisze:Po ataku Putina, w Polsce plandemia zniknęła, ludzie nagle przestali chorować i umierać w takiej skali jak wcześniej.

Nie, po prostu skończyła się narracja medialna. I też z jednej strony przesada, a z drugiej strony dmuchanie na zimne póki mozna. Natomiast jako laik nie wiem co ma wpływ a co nie ma, bo z jednej strony moze być tak ze róznica w pogodzie 3-4 stopni może robić wielką różnicę w ilości zachorowań. Tego nie wiem ale też i nie sledzę.
drzasiek90 pisze:A kiedyś putin odejdzie, minie kilka, może kilkanaście lat i Rosja znowu będzie przyjacielem. Zobaczycie.
Ludzie szybko zapominają.

Polska, zachód pewnie tak, natomiast Ukraina choćby za sprawą wielkiej ilości pozostawionych min które beda wybuchać, będzie pamiętać.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 165
Posty: 7885
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wreszcie

#764

Post napisał: tuxcnc » 07 sty 2024, 13:15

Zajmujecie się pieprzeniem piramidalnych głupot, podczas gdy w Polsce mamy de facto zamach stanu...
Po nieuznawanych sędziach, nieuznawanych sądach, nieuznawanych trybunałach, nieuznawanych ustawach, nieuznawanej konstytucji, teraz będziemy mieli nieuznawanych posłów...
Marszałek Sejmu bezczelnie i publicznie ingeruje w niezawisłe sądy, wybierając sobie izbę, sugerując jej skład i zapewne spodziewając się "właściwego" orzeczenia...
A to wszystko opiera się na hucpie, której podstawą jest kwestionowanie podstaw prawa...
Otóż sprawa jest tak prosta, że nawet Wy powinniście to zrozumieć - Konstytucja nie przewiduje odwołania od prezydenckiego aktu łaski, nie przewiduje też organu który byłby kompetentny do unieważnienia prezydenckiego aktu łaski, więc jeśli Prezydent kogoś ułaskawił, to sprawa jest zamknięta. Nawet gdyby Prezydent popełnił jakiś oczywisty błąd, na przykład ułaskawił kogoś kto o nic nie został oskarżony, no to ułaskawił, koniec i kropka. Natomiast te wszystkie głosy, że ułaskawienie panów posłów było sprzeczne z prawem, to są OPINIE, a opinia nie jest w Polsce źródłem prawa, nawet gdyby to była powszechna opinia prawniczych autorytetów. Przy całym szacunku dla profesorów prawa, ich opinie nie stoją ponad Konstytucją.
Naprawdę nie trzeba skończyć uniwersytetów, żeby tak proste rzeczy rozumieć.
Pajace w koszulkach z napisem Konstytucja, drący mordy o praworządności i trójpodziale władzy, najpierw rozpieprzyli władzę sądowniczą, dzieląc ją na dwie wzajemnie nieuznające się frakcje, teraz rozpieprzyli władzę wykonawczą, która na podstawie uchwał ignoruje ustawy, a jutro rozpieprzy władzę ustawodawczą, nie uznając posłów i być może powołując ich dublerów...
Na koniec Prezydenta zastąpi unijny gubernator, który zadba o to, żeby na naszych ulicach było bardziej kolorowo...
Wtedy wszystko zrozumiecie, tylko będzie już za późno żeby cokolwiek cofnąć...


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 237
Posty: 1769
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#765

Post napisał: drzasiek90 » 07 sty 2024, 13:33

IMPULS3 pisze:
07 sty 2024, 13:02
Problem był w zbyt szybkim wprowadzeniu szczepionek i zrobieniu tego bez konsekwencji dla firm gdyby były one szkodliwe.
Problem był taki, że już na początku, wiele miesięcy przed wprowadzeniem szczepionek mówiono tylko o nich jako jedyne wybawienie. A do tego czasu należy chorować i umierać, masowo aby wprowadzić panikę.
Pewnie, że trzeba było czekać na szczepionkę, ale do tego czasu trzeba było ludzi leczyć wszelkimi dostępnymi metodami i szukać nowych. Tymczasem masowo odmawiano ludziom leczenia. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, po co.
Dobra, nie ciągnijmy tego, bo to już było.
IMPULS3 pisze:
07 sty 2024, 13:02
Nie, po prostu skończyła się narracja medialna.
No właśnie nie o to chodzi.
Nagle otworzono szpitale, zaczęto ludzi leczyć i na statystykach jakby od linijki odciął, zmniejszyły się zgony i zachorowania.
Więcej dowodów nie trzeba.
IMPULS3 pisze:
07 sty 2024, 13:02
Polska, zachód pewnie tak, natomiast Ukraina choćby za sprawą wielkiej ilości pozostawionych min które beda wybuchać, będzie pamiętać.
Polska Niemcom długo pamiętała?


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#766

Post napisał: IMPULS3 » 07 sty 2024, 13:55

drzasiek90 pisze:Problem był taki, że już na początku, wiele miesięcy przed wprowadzeniem szczepionek mówiono tylko o nich jako jedyne wybawienie.

Bo to jest akurat prawda. Nie masz innego remedium na coś co roznosi się niekontrolowanie i szybko. Jeszcze raz przypomne że szczepionki były włąsnie tym co powstrzymało wiele chorób i to dosc skutecznie.
drzasiek90 pisze:Nagle otworzono szpitale, zaczęto ludzi leczyć i na statystykach jakby od linijki odciął, zmniejszyły się zgony i zachorowania.
Więcej dowodów nie trzeba.

To akurat żaden dowód bo gdybyś był wszechmocnym decydentem który teraz ma jakąś niebezpieczną chorobe która zaraza drogą powietrzną i nie tylko to co byś chronił najbardziej? Nie szpitale właśnie? Po czasie możesz sobie oceniać jak chcesz. A jak nie decydujesz to też możesz pisać co chcesz ale gdy decydujesz i podejmujesz decyzję która moze uchronić lub pochłonąć np. 5 milionów obywateli to zmienia perspektywę-prawda?
tuxcnc pisze:Pajace w koszulkach z napisem Konstytucja,

Posłuchaj naiwniaku. Twój były premier to prawa ręka obecnego premiera. Nigdy nie stanął w obronie obywateli za rządów przedpisowskich i pisowskich. Więc jak czegoś nie rozumiesz to już nie zrozumiesz.
tuxcnc pisze:Na koniec Prezydenta zastąpi unijny gubernator, który zadba o to, żeby na naszych ulicach było bardziej kolorowo...
Wtedy wszystko zrozumiecie, tylko będzie już za późno żeby cokolwiek cofnąć...

A to podziękuj swoim guru którzy doprowadzili i tak sąłbą gospodarkę ku przepaści. Słaba gospodarka-słaby kraj-czytaj:poddany, podporządkowany.
A jak czegoś nie zrozumiałeś to ten pozal się Boze były prezes TVP z darma racji nie został mianowany do banku swiatowego w tamtym czasie. Z resztą że akurat on nie zwiazany z ekonomia to już było mistrzostwo świata.
I jak jeszcze nie rozumiesz to najprościej: Światem rządza pieniądze a dokładniej ci którzy nimi władają. A teraz możesz pisać swoje protest-songi. :P Choć już za póżno,


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 237
Posty: 1769
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#767

Post napisał: drzasiek90 » 07 sty 2024, 14:01

IMPULS3 pisze:
07 sty 2024, 13:55
to co byś chronił najbardziej? Nie szpitale właśnie?
Ludzi bym chronił, mobilizując służbę zdrowia do niewyobrażalnych rozmiarów.
A nie zamykał szpitale, ograniczał dostęp i odmawiał leczenia!!!
Ręce opadają.
Może weź ze trzy oddechy i poczytać co wypisujesz.
Jak wyżej, ja nie mam ochoty tego od nowa mielić.
Kto do tej pory nie zrozumiał to już nie zrozumie.
EOT


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#768

Post napisał: IMPULS3 » 07 sty 2024, 14:08

drzasiek90 pisze:Ludzi bym chronił, mobilizując służbę zdrowia do niewyobrażalnych rozmiarów.
A nie zamykał szpitale, ograniczał dostęp i odmawiał leczenia!!!

Wiesz czym jest oddział zakażny? Zamknietym miejscem dla większosci osób. Dlaczego to już sam sobie odpowiesz.
A jeśli takim oddziałem zakażnym masz cały naród?
Nie bronię tych złych decyzji, ale lepiej się je ocenia z daleka niz z bliska. Zwłaszcza ze ówczesny minister to ekonomista nie ktoś choć trochę związany ze służbą zdrowia.
To też jest niestety patologia ze ministrami zostają jacyś losowi osobnicy bez żadnej wiedzy w danym temacie. Tu bym upatrywał tych złych decyzji.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 165
Posty: 7885
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wreszcie

#769

Post napisał: tuxcnc » 07 sty 2024, 14:42

IMPULS3 pisze:
07 sty 2024, 13:55
A to podziękuj swoim guru którzy doprowadzili i tak sąłbą gospodarkę ku przepaści.
Co Wy bierzecie, że macie takie wizje?
Ja jakoś nie widzę tych tłumów bezrobotnych, emerytów szukających jedzenia w śmietnikach i żebraków błagających o kromkę chleba...
Widzę za to kolejki do kas w marketach, gdzie wszyscy mają pełne kosze, z czego w tych koszach połowy towarów wcale nie potrzebują, ale kupują bo mają za co.
Widzę też wskaźniki ekonomiczne publikowane przez wiarygodne instytucje, które póki co katastrofy nie wróżą, o spadającym poziomie inflacji i wyjątkowo niskim kursie dolara nie wspominając.
Nawet anarchia i bezprawie obecnie rządzących, uparcie nie chcą mieć złego wpływu na gospodarkę, oczywiście do czasu, bo biznes nie lubi prawnej niepewności, ale jeśli polska gospodarka się załamie, to najwcześniej za kilka miesięcy i nie będzie to wina PiS.
Widzisz, ja lubię rozmawiać z ludźmi o innych poglądach i opiniach, bo to pomaga w dochodzeniu do prawdy.
Niestety nie widzę sensu rozmowy z zaczadziałymi fanatykami, którzy próbują wciskać mi kit sprzeczny z moimi osobistymi obserwacjami.
Wybacz, ale tutaj naszą rozmowę zakończymy, bo ja nie widzę tego co Ty widzisz, bo niczego nie palę i nie wącham.
EOT.


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 63
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: wreszcie

#770

Post napisał: Daniu » 07 sty 2024, 16:08

tuxcnc pisze:
07 sty 2024, 14:42
...
Widzę za to kolejki do kas w marketach, gdzie wszyscy mają pełne kosze, z czego w tych koszach połowy towarów wcale nie potrzebują, ale kupują bo mają za co.
Miło, że zauważasz jak przejedzone zostają pieniądze które mogłyby zostać zainwestowane w rozwój. Nie długo nie będzie ani pieniędzy, ani inwestycji. Zostanie marudzenie, że znowu zostal podwyższony wiek emerytalny i, że wyprzedaje się polskie firmy. Cóż dla chwili dobrobytu elektoratu „warto poświęcić gospodarkę”.. gratuluję.
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”