sodowanie

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#21

Post napisał: Mariuszczs » 14 lut 2011, 10:40

No to kup tą w kryształkach i jazda.




TPDP
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:17
Lokalizacja: Pomorskie

#22

Post napisał: TPDP » 14 lut 2011, 10:53

Po tym co piszesz widać że zajmujesz się tematem tylko w wolnych chwilach...
Nie rozumiem tylko dlaczego krytykujesz coś o czym nie masz pojęcia.

To, że budujesz pseudo piaskarki w garażu nie upoważnia Cię chyba do krytykowania rozwiązań, których nie widziałeś na oczy.
A to że sprzedajesz "piaskarki" montowane ze starych zbiorników ze skupu złomu to już inna sprawa.
Może się mylę ... (?) Jeżeli tak to podam Ci zaraz namiary i sprzedaj mi swoją piaskarkę, przy okazji proszę o dołączenie:
- faktury
- 2 paszportów technicznych
- protokołu z prób szczelności
- atestu na zawór bezpieczeństwa
- tabliczki na zbiorniku z numermi (te same co w paszportach) oraz znak CE.

Skoro nie jesteś w stanie ogarnąc tematu i Ci "nie idzie" z sodą, to nie pisz że to lipa i służy do naciągania ludzi.
Niczym innym jak tylko naciąganiem można nazwać Twoją sprzedaż piaskarek i f.v. . ;D


ALZ - podeślij zdjęcie tego na [email protected].


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#23

Post napisał: Mariuszczs » 14 lut 2011, 12:50

ale co ja krytukuję ?
sodowanie a nie ciebię to nie pitol - ścierniwo po kilka zł za kilo - tragedia, lepiej od razu rozdac pieniądze ludziom na ulicy
o FV od razu napisałem bo tu na forum lubią ludzie zapytac czy wystawiam i czy legal - sam wiesz, wcześniej się nigdy tu nie reklamowałem bo niestety nie mam czasu już tyle robic oczyszczarek , próbowałem coś doradzic itd nieraz na forum
i co z tą fakturą nie tak ? nie znasz się na tym ? to ci napiszę - ja zanosze zawsze vat do skarbówki i podatek dochodowy jeśli tam przekroczę odpowiedni pułap, a kupujący odlicza sobie vat i wciąga resztę w koszty uzyskania przychodu. Tak to jest wszystko pojebane że nie opłaca mi się za dużo robic bo potem muszę za dużo kasy do skarbówki zanieśc, muszę raczej unikac sprzedaży nie firmom bo potem księgowa marudzi że lada dzień i będe musiał kupic kasę fiskalną.
Co do garażu - hmm - mam dwie spawalnie po ok 16m2 i mam nadzieję że w tym roku przeniosę się w jedną duża gdzie zmieszczą mi się bez problemu wyciąg spawalniczy, narazie 4 urządzenia spawalnicze, plazma i konkretne regały, co do warsztatu z obrabiarkami ma tylko 32m2 ale tu się nie martwię bo tutaj na luzie chodzę ,a nie jak w spawalni z konstrukcją walę w ścianę.

A jesteś producentem zniorników czy kupujesz zbiorniki z paszportem i potem je spawasz ? Bo jeśli to drugie to paszport traci ważnośc bo biornik się nie zgadza z rysunkiem technicznym.
To jedno bo drugie te paszporty to można se wsadzic jeśli oczyszczarka strumieniowo ścierna nie ma odpowiedniego sterowania to i tak UDT na niej nie zrobisz. Tak więc piaskarka kosztuje blisko 10 000 zł i wtedy przejdzie UDT, a ja robię takie poniżej 1000 zł brutto.
Od razu napiszę że nie ma u mnie zaworu bezpieczeństwa, nie będzie ściemy sadził - zakładam że zawór na kompresorze jest sprawny :mrgreen: , jeśli ktoś chce to zakładam jaki chce i to nie wmiejscu gdzie będzie w razie spustu powietrza porywac piach( czy inne ścierniwo ) - bo są takie niedojebane konstrukcje że leci z piachem.


To co widziałem na chyba twoich filmach to ci powiem że szło u mnie na dyszy 6,5 mm kilka razy szybciej i zszedł cały duży worek jednej i drugiej sody bez zapchania się od zawilgocenia z powietrza a odwadniacz na kompresorze mam taki malutki festo który jako tako nie odwadnia a tylko słyży mi do redukowania ciśnienia. Co tu dużo pisac - na tych chińskich piaskarkach to może nie idzie ale na każdej normlanej bez problemu.

I jako tako nie będe stanowic konkurencji dla ciebie bo się nie reklamuję że do sodowania.

Aha Panowie zakup dobrego pistoletu do piaskowania lub piskarki inżektorowej to też ładnie się spisuje w drobnicy i z głowy mamy UDT

No i nie ma szans że jakiekolwiek ścierniwo nie ruszy powierzchni - zrobi to w stopniu bardzo małym tak jak soda, tworzywo sztuczne, lub dużym jak piach z grubą frakcją . Inaczej by nie było ścierania czegokolwiek.

[ Dodano: 2011-02-15, 13:02 ]
EDIT:

ALZ - cukier jest rozpuszczalny w wodzie, jednak może byc za twardy ( no i ta cena )
sól - za bardzo ciągnie wilgoc i będzie się sklejac w piaskarce


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#24

Post napisał: cinematic2 » 05 mar 2016, 17:50

TPDP pisze:Po tym co piszesz widać że zajmujesz się tematem tylko w wolnych chwilach...
Nie rozumiem tylko dlaczego krytykujesz coś o czym nie masz pojęcia.

To, że budujesz pseudo piaskarki w garażu nie upoważnia Cię chyba do krytykowania rozwiązań, których nie widziałeś na oczy.
A to że sprzedajesz "piaskarki" montowane ze starych zbiorników ze skupu złomu to już inna sprawa.
Może się mylę ... (?) Jeżeli tak to podam Ci zaraz namiary i sprzedaj mi swoją piaskarkę, przy okazji proszę o dołączenie:
- faktury
- 2 paszportów technicznych
- protokołu z prób szczelności
- atestu na zawór bezpieczeństwa
- tabliczki na zbiorniku z numermi (te same co w paszportach) oraz znak CE.
Skoro nie jesteś w stanie ogarnąc tematu i Ci "nie idzie" z sodą, to nie pisz że to lipa i służy do naciągania ludzi.
Niczym innym jak tylko naciąganiem można nazwać Twoją sprzedaż piaskarek i f.v. . ;D
ALZ - podeślij zdjęcie tego na [email protected].
Specjalnie sobie sprawdziłem kim jesteś, żeby kupując urządzenie do sodowania przypadkiem nie trafić do ciebie.
Takich oszołomów powinno się banować na forum.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

Re: sodowanie

#25

Post napisał: InzSpawalnik » 27 gru 2018, 19:53

Mam pytanie odnośnie ceny i dostepnosci "suchego lodu" do obrobki strumieniowej.
Zalety technologii sa mi znane - oprocz drobin usuwanego materialu nie pozostawia zadnych osadow, sam material ktorym sie obrabia wyparowywuje. Material czyszczony nie jest uszkadzany ani zabrudzony.
Mozna usuwac np farbe z miekkich materialow bez ich uszkodzenia.

Pytanie jaki jest koszt zakupu materialu ? Jak wyglada jego pozyskiwanie i przechowywanie ?


rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1494
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

Re: sodowanie

#26

Post napisał: rynio_di » 29 gru 2023, 13:26

Temat co prawda umarł w 2018 ale ja go odświeżę . Jako że moje drugie hobby to antyki więc posiadam w swojej dziupli piaskarkę . To protetyczna maszynka Sund Blaser ,lub o podobnie brzmiącej nazwie . Pracowałem tylko na ścierniwie szklanym 0-0,6 i 0.4- 0,8 i korund czy też elektrokorund 0.5 . dysza 1 i ciśnienie robocze od 3-5 atm. Zabieg czyszczenia zadowalający , czasami detal po zabiegu jest za biały. Jednak postanowiłem zrobić to sodą i ... zoonk . Sodę pobiera transportuję ,uderza w detal ale tylko przez 10-15 sek. Sodę ubija mi w dyszy wylotowej. Zmiana ciśnienia nie pomaga , myślę o założeniu dławicy na ilość pobranego materiału , a może ktoś podpowie że ,sodą się nie da . Dlaczego .? A bo tak.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: sodowanie

#27

Post napisał: pitsa » 29 gru 2023, 21:08

Za drobne kryształy sody.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


GumiRobot
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 685
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:51
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: sodowanie

#28

Post napisał: GumiRobot » 30 gru 2023, 01:31

Wilgotna wymaga suszenia albo zawodnione powietrze.


rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1494
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

Re: sodowanie

#29

Post napisał: rynio_di » 30 gru 2023, 09:16

Powietrz puszone przez dwa separatory , jeden oryginalny w piaskarce drugi dodatkowy zamocowany na wyjściu ze sprężarki . Co do wilgotności też pomyślałem ,bo wsypałem ją do syfonu prosto ze sklepu , pomijając piekarnik. Wysuszę i w piekarniku , Dziękuję za podpowiedź . A co to gradacji sody to spożywcza bo taką zakupiłem do próby ma różną gradację , czy spożywcza się do tego nie nadaje. Szczęśliwego Nowego Roku !

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”