Sinutrain problem z wywoływaniem narzędzia

w symulacji narzędzie pojawia się wewnątrz materiału

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
KontoNaSzybko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2023, 19:04

Sinutrain problem z wywoływaniem narzędzia

#1

Post napisał: KontoNaSzybko » 25 maja 2023, 19:28

Witam serdecznie. Jestem w trakcie kursów na operatora obrabiarek skrawających i dostałem program Sinutrain do nauki w domu oraz rysunek techniczny walca do wykonania w kodzie G. W pewnym momencie jednak pisania programu i przeprowadzaniu symulacji, przy drugim wywołaniu wykańczaka, pojawia się on w materiale przy abstrakcyjnych współrzędnych. Już przy pierwszym wywołaniu pojawił się on gdzieś daleko pod materiałem, gdzie maszyna ma jedną głowicę narzędziową umiejscowioną od góry patrząc w osi X, więc umiejscowienie wykańczaka nie jest możliwe i musiałem sprowadzić go omijając materiał, ale to nie był problem z racji że nic nie zostało zniszczone w symulacji. Jednak przy drugim wywołaniu wykańczaka pojawia się on przy innych współrzędnych niż wcześniej, co gorsza w środku materiału. Początkowo używałem narzędzia z biblioteki jaka była już przygotowana, ale nawet gdy zrobiłem inny identyczny nóż, to pojawia się on w tym samym nieszczęsnym miejscu.
Obrazek
Całkowicie mi to uniemożliwia dalszą część programowania. Czy jest możliwość ustawienia gdzie ma pojawiać się nóż w symulacji? Proszę o pomoc i dziękuję za ewentualne odpowiedzi.



Tagi:


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4146
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sinutrain problem z wywoływaniem narzędzia

#2

Post napisał: Steryd » 25 maja 2023, 19:38

Pokaż po kolei okienka programu.
To jest G-kod, a nie shop-turn?
Można?
Morzna!!!


Autor tematu
KontoNaSzybko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2023, 19:04

Re: Sinutrain problem z wywoływaniem narzędzia

#3

Post napisał: KontoNaSzybko » 25 maja 2023, 20:07

wszystkie okna jakie wydaje mi się że mogą się przydać, jeśli o to chodziło

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4146
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sinutrain problem z wywoływaniem narzędzia

#4

Post napisał: Steryd » 25 maja 2023, 21:09

Ok. Masz obrabiarke, ktora ma wrzeciono frezarskie zamiast głowicy.
Po wyborze narzędzia musisz podać jego orientację. Możesz też wypróbować rozne orientacje z offsetów (ten obrazek z narzędziem w kolumnie typ oprócz rodzaju narzędzia zmienia orientację), ale to może zadziałać tylko w symulacji. Na obrabiarce trzeba dopisać wierszyk z orientacją narzędzia po wyborze ( w ogole powinien się dopisać sam), ZTCPto jest w klawiszach funkcyjnych po prawej stronie ekranu, jak wyjdziesz do samej gory, to tam powinien być ten on.
Można?
Morzna!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”