Wrykrys kopiowanie gcode

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
K4m1los
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2023, 15:30

Wrykrys kopiowanie gcode

#1

Post napisał: K4m1los » 14 lut 2023, 06:57

Witam,
Zna ktoś może sposób na kopiowanie gcode z demo wrykrysa ? Powiem szczerze że przepisywanie gcode to męka a oryginalne oprogramowanie to trochę duży koszt jak na potrzeby hobbistycznie, i drugie pytanie czy coś jeszcze jest niedostępne w wersji demo ?




drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1765
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Wrykrys kopiowanie gcode

#2

Post napisał: drzasiek90 » 16 lut 2023, 10:49

Jeśli oprogramowanie nie pozwala na skopiowanie kodu to znaczy, że nie masz do tego uprawnień, twoja licencja (lub jej brak) na to nie pozwala. Jeśli pytasz jak ominąć obwarowania licencyjne to pytasz jak okraść producenta oprogramowania.
Nie licz na pomoc, raczej nikt ci nie będzie doradzał jak okraść kogoś z jego własności.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7874
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wrykrys kopiowanie gcode

#3

Post napisał: tuxcnc » 16 lut 2023, 11:48

K4m1los pisze:
14 lut 2023, 06:57
przepisywanie gcode to męka a oryginalne oprogramowanie to trochę duży koszt jak na potrzeby hobbistycznie
Kolejny amator cudzej własności, ale nie będę powtarzał tego co napisano powyżej.
Zainteresowało mnie natomiast ile to jest "duży koszt" i dowiedziałem się tyle:
Zakup programu WRYKRYS

Oprogramowanie WRYKRYS jest standardowo dostarczane s nowymi maszynami do cięcia i wypalania, a ofertę cenową określa producent tych maszyn. W przypadku potrzeby aktualizacji programu WRYKRYS, rozszerzenia licencji na więcej stanowisk, wymiany starego klucza HW, itd. prosimy o kontakt z dystrybutorem.

W innym przypadku (np. zakup starszej maszyny lub dostawy od innych producentów oferujących WRYKRYS) istnieje możliwość zakupienia oprogramowania w naszej firmie, a cena jest ustalana za porozumieniem.
Cóż, jeśli sprzedawca ukrywa cenę towaru, to albo jest debilem, albo oszustem.
Ja w każdym razie nie zdecydowałbym się na zakup z łaski producenta, bo to po prostu źle wróży na przyszłość.
W takiej sytuacji rozsądne jest poszukanie alternatywy, a to z kolei zależy od tego co się robi.
Do prostych prac bez wątpienia wystarczy darmowe oprogramowanie na licencji GPL, która to licencja skutecznie chroni użytkownika przed widzimisię autora.
Ja do takich prac używam LibreCAD z dxf2gcode i ten zestaw w pełni zaspokaja moje potrzeby.
Deepnest nie używam, bo nie potrzebuję, ale mam zainstalowane na wszelki wypadek.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1765
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Wrykrys kopiowanie gcode

#4

Post napisał: drzasiek90 » 16 lut 2023, 12:16

tuxcnc pisze:
16 lut 2023, 11:48
Deepnest nie używam, bo nie potrzebuję, ale mam zainstalowane na wszelki wypadek.
Udało ci się kiedykolwiek coś rozmieścić tym programem?
Kiedyś próbowałem wersję na linuxa - wgrałem kilka prostych plików, program mielił chyba z godzinę po czym się wkurzyłem i zamknąłem.
Zainstalowałem także wersję na windows i również ta sama sytuacja.
Nie wiem czy to nadal możliwe, ale kiedyś chyba była wersja online (o ile nie pomieszałem z innym programem) i również nie udało mi się, aby dokończyła pracę w jakimś rozsądnym czasie z chociażby przeciętnym efektem.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7874
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wrykrys kopiowanie gcode

#5

Post napisał: tuxcnc » 16 lut 2023, 12:33

drzasiek90 pisze:
16 lut 2023, 12:16
wgrałem kilka prostych plików, program mielił chyba z godzinę po czym się wkurzyłem i zamknąłem.
No bo on chyba tak właśnie działa, że nigdy nie kończy...
Ale w każdej chwili możesz kliknąć "Stop nest" i wyeksportować to, co udało mu się do tej pory zrobić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”