Brak zaznaczania obiektów ze spacją

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu PikoCNC

Autor tematu
Rafał94
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2022, 12:08

Brak zaznaczania obiektów ze spacją

#1

Post napisał: Rafał94 » 04 gru 2022, 12:11

Cześć
Przerzuciłem się z wersji 4.2.1 na wersję 5.0.0 i nie działa zaznaczanie wielu obiektów za pomocą okna, ktoś jest mi w stanie pomóc?




potek74
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 119
Rejestracja: 21 kwie 2016, 21:28
Lokalizacja: Suchy Las

Re: Brak zaznaczania obiektów ze spacją

#2

Post napisał: potek74 » 04 gru 2022, 19:23

Rafał94 pisze:
04 gru 2022, 12:11
Cześć
Przerzuciłem się z wersji 4.2.1 na wersję 5.0.0 i nie działa zaznaczanie wielu obiektów za pomocą okna, ktoś jest mi w stanie pomóc?
Witaj ja używam najnowszej wersji Piko Cnc 5.5.2 , nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "zaznaczanie za pomocą okna". Jeśli chodzi ci o zaznaczanie tak jak w programach graficznych winietą (wciśnięty lewy klawisz muszki i obrysowanie obiektów) to tak to nie działa.
Ja zaznaczam to tak.
Wybieram obiekt możesz z rysunku jak i drzewa warstw (geometrii), wciskam na klawiaturze klawisz Ctrl i nie puszczając tego klawisza przyciskam obiekty naciskając lewy klawisz myszki. I tak dodaje obiekty do zaznaczenia.W ten sam sposób odznaczasz wcześniej wybrane obiekty.
Nie wiem czy o to ci chodziło, jeśli nie to daj znać może zrób jakiś zrzut ekranu.
Pozdrawiam


Autor tematu
Rafał94
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2022, 12:08

Re: Brak zaznaczania obiektów ze spacją

#3

Post napisał: Rafał94 » 05 gru 2022, 16:46

Chodzi mi o tą funkcje która jest opisana nawet w skrótach klawiszowych w pdf dostępnym na stronie, pod dokładnie taką nazwą jak napisałem, i dokładnie mi chodzi o to zaznacznię "winietą", przydatne jeżeli chcesz na raz zaznaczyć grupę obiektów koło siebie, tym bardziej że w starej wersji to działało.


potek74
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 119
Rejestracja: 21 kwie 2016, 21:28
Lokalizacja: Suchy Las

Re: Brak zaznaczania obiektów ze spacją

#4

Post napisał: potek74 » 05 gru 2022, 21:08

Rafał94 pisze:
05 gru 2022, 16:46
Chodzi mi o tą funkcje która jest opisana nawet w skrótach klawiszowych w pdf dostępnym na stronie, pod dokładnie taką nazwą jak napisałem, i dokładnie mi chodzi o to zaznacznię "winietą", przydatne jeżeli chcesz na raz zaznaczyć grupę obiektów koło siebie, tym bardziej że w starej wersji to działało.
Witam przeczytałem instrukcję skrótów klawiatury piko już wiem o co ci chodzi , ja używam najnowszej wersji Piko 5.5.2 i u mnie ten skrót nie działa, nawet nie wiedziałem że taki jest. Ale sprawdziłem jak to u mnie zaznaczyć jednym kliknięciem i wystarczy nacisnąć lewym przyciskiem myszki w nazwę grupy w drzewie obróbki, zrzut poniżej (u mnie to "draw").
Pozdrawiam
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „PikoCNC”