Sterowanie silnikiem wrzeciona usb rnr motion problem z podłączeniem

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Kubacnc2301
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2022, 19:33

Sterowanie silnikiem wrzeciona usb rnr motion problem z podłączeniem

#1

Post napisał: Kubacnc2301 » 09 lis 2022, 20:11

Wiatm serdecznie. Jestem nowy na forum jednak korzystam z wiedzy tu przedstawianej od dość dawna. W temacie elektroniki jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość. Pracuje na maszynach CNC zawodowo od dawna jednak od pewnego czasu posiadam popularny model frezarki 3040 sterowanej za pomocą sterownika USB Motion Card STB4100. Chciał bym sterować silnikiem wrzeciona z poziomu mach3 a nie jak do tej pory przy pomocy włącznika oraz potencjometru. Na płycie sterującej wrzecionem znajduje się wejcie sygnału PWM, natomiast sterownik USB generuje napięcie 0-10V do sterowania predkoscia wrzeciona więc zakupiłem konwerter tego napięcia na sygnał pwm.
Po dokonaniu prób przy pomocy zwykłego miernika napięcie 0-10v zmienia się płynnie poprzez regulacje w mach3. Do wyjscia sygnału pwm w ramach próby podłączyłem diodę led której jasność również zmienia płynnie w zalezosci jak ustawie suwak od obrotów w machu. Po podłączeniu jednak pod wejscie PWM na plycie sterujacej wrzecionem po załączeniu obrotów nic się nie dzieje. Czy rozwiązywał może ktoś podobny problem?? Frezarka to GERMMINGER CNC W-300I. Zgóry dziekuje za pomoc.



Wróć do „CNC podstawy”