Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 174
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1461

Post napisał: IMPULS3 » 05 paź 2022, 13:44

senio pisze:Węgiel, pellet i inne takie są iskrą zapalną, a prąd 2023 i reszta drożyzny dokończy dzieła.

Ale zobacz jak to jest robione. Zamiast zdusić u podstaw cenę to winduje sie ją wysoko a doplaty tworzy się dla odbiorców końcowych. Odwrotnie niż to powiino być robione. :) Czyli uzależnia się ich od ręki państwa. Innym slowy bedziesz grzeczny to coś Ci damy a jak podskoczysz to różnie moze być i bez nas mozesz nie przetrwać. Wiec eksperyment się rozkreca prowadzony rekami polityków/bangsterów wiec z takim dowodzeniem przegrana jest pewna. :)



Awatar użytkownika

Autor tematu
senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 301
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1462

Post napisał: senio » 05 paź 2022, 14:22

IMPULS3 pisze:
05 paź 2022, 13:44

Ale zobacz jak to jest robione. Zamiast zdusić u podstaw cenę to winduje sie ją wysoko
A z czego mają kasę. Z pracy w fabryce ?. Nie. Mają ją od nas pracujących z watu, akcyzy, podatków etc. Więc niskie ceny nie są im na rękę. Po co mają więc dusić ceny jak można je wynieść w kosmos, zebrać z tego krocie, a rozdać ochłapy udając dobrego wujka. Tak jak Roman napisał klapy powoli się uchylają jak nie ma co do gara i kotła włożyć. A to się już tylko będzie nasilało i nadmuchana bańka w końcu pęknie. Nawet średniaki tego nie ogarną za chwilę nie mówiąc o tych najniżej.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 94
Posty: 11581
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1463

Post napisał: RomanJ4 » 05 paź 2022, 14:30

Jak kiedyś, kiedyś, pisałem o tym, że nic nie ma za darmo i za 500+ przyjdzie kiedyś drogo zapłacić, to ze mnie drwili, "że jestem czarnowidzem"...
Teraz miałbym satysfakcję gdyby nie to, że wcale mnie bezmyślność wyborców nie cieszy... :(
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

Autor tematu
senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 301
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1464

Post napisał: senio » 05 paź 2022, 14:54

RomanJ4 pisze:
05 paź 2022, 14:30
przyjdzie kiedyś drogo zapłacić,
Są przygotowani :)

Obrazek


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 174
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1465

Post napisał: IMPULS3 » 05 paź 2022, 15:03

senio pisze:Mają ją od nas pracujących z watu, akcyzy, podatków etc. Więc niskie ceny nie są im na rękę.

Są na rękę bo im większy masz ruch w gospodarce tym wiecej masz ludzi pracujących a jak pracują prawie wszyscy to nie masz ich na głowie. Przynajmniej tak byłoby w normalnej gospodarce. A to co wprowadza się obecnie jest zupełnie czym innym. Nidobór węgla gdzie jeszcze w 2020 był zapas 14.5 mln. ton na pól roku dla elektrowni zniknął bez śladu a teraz nawet brakuje na opal choc import z Rosji byl do czrwca chyba jak dobrze pamiętam. Nie widzisz w tym celowości? :)
RomanJ4 pisze:Jak kiedyś, kiedyś, pisałem o tym, że nic nie ma za darmo i za 500+ przyjdzie kiedyś drogo zapłacić, to ze mnie drwili,

Tyle tylko ze to to nie ta skala problemu co obecnie jest rozgrywany, i nie patrz tylko na Polskę ale popatrz też na resztę świata. Nawet USA które jest samowystarczalne energetycznie nagle jest dziwnie zależne od świata. :) To jest komediodramat czyli komedia obecnie a dramat przed nami. :P

Awatar użytkownika

Autor tematu
senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 301
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1466

Post napisał: senio » 05 paź 2022, 18:00

IMPULS3 pisze:
05 paź 2022, 15:03
Przynajmniej tak byłoby w normalnej gospodarce.
Podsumuję to krótko i zwięźle. Obecnie lecimy bez pilota. Ten co obecnie pilotuje, powinien zająć się już tylko swoimi bogactwami, ponieważ zgromadził na przestrzeni lat ich wiele. Między innymi :

-srebro we włosach
-kamienie w nerkach
-cukier we krwi
-żelazo w tętnicach
-nieruchomość w spodniach
Oraz
-niewyczerpane złoża metanu i siarkowodoru

Dopóki nie będzie pilota, nic się nie zmieni.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 174
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1467

Post napisał: IMPULS3 » 05 paź 2022, 18:09

senio pisze:Obecnie lecimy bez pilota.

Ja uważam że pilot jest jak najbardziej i nawet powiedział wcześniej jak będzie sterował tym samolotem. :) (taśmy z naszym premierem o tym mówią, wystarczy posłuchać).

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 47
Posty: 7888
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1468

Post napisał: tuxcnc » 05 paź 2022, 18:52

Sprawa jest zasadniczo prosta.
Wojna zawsze powoduje, że jedni wpadają w histerię a inni chcą na tej histerii zrobić interes życia...
Tak działa wolny rynek...


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 73
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1469

Post napisał: tristar0 » 05 paź 2022, 19:51

tuxcnc pisze:Sprawa jest zasadniczo prosta.
Wojna zawsze powoduje, że jedni wpadają w histerię a inni chcą na tej histerii zrobić interes życia...
Tak działa wolny rynek...
trzecią obcjią jest taka żeby robić swoje i nie popadać w skrajności .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 63
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1470

Post napisał: amator7 » 06 paź 2022, 06:45

tuxcnc pisze:Tak działa wolny rynek...

a gdzieś ty widział wolny rynek, umyśle ścisły ?
przez dziurkę od klucza?
gdzie w świecie dotacji zapomóg regulacji cen energii itd oraz całej tej destruktywnej działalności wszelkiej maści pseudo rządów i jego urzędników jest jeszcze miejsce na wolny rynek? przecież to mrzonki krótkowidza.
jak to możliwe że gdy tylko zabierzesz głos w tego typu tematach to z miejsca ponosi cię fantazja...
tristar0 pisze:trzecią obcjią jest taka żeby robić swoje i nie popadać w skrajności .

nie lubię się z tobą zgadzać :lol:
jednak w tym przypadku nie będę polemizował
dobrze też wiedzieć co może niedaleka przyszłość przynieść, choć prognozy często są konstruowane w ten sposób żeby nierozważnych sprowadzić na manowce.
ale jeszcze nigdy tak nie było żeby "jakoś nie było" ;)
IMPULS3 pisze:Ja uważam że pilot jest jak najbardziej

i tylko on tak z grubsza wie jakie dyspozycje wydała wieża kontroli lotów i dokąd ma nas zawieźć
RomanJ4 pisze:kiedyś, pisałem o tym, że nic nie ma za darmo i za 500+ przyjdzie kiedyś drogo zapłacić

i nie tylko za to.
za pomocnictwo w wojnie i budowanie nienawiści w narodzie do innego narodu również i oby nie była to wyższa cena niż ta za pińcet z plusem...
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”