aluminiowa łódź

Ogólne dyskusje o naszym hobby.

Autor tematu
Maniek600
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2022, 16:08

aluminiowa łódź

#1

Post napisał: Maniek600 » 11 sie 2022, 16:54

witam, jestem nowy na forum i możliwe że nie trafię z pytaniem...
zamierzam "zrobić" aluminiową łódkę, narazie jedną sztukę, a później może i więcej w zależności jakie koszty poniosę.
1. sprawa wygląda tak, że kupuje gotowy projekt łódki aluminiowej, będzie on dostarczany w pliku do maszyny cnc, ale tutaj juz zaczynają sie schody, ponieważ projekt łódki naniesiony jest na arkusz blachy o wymiarach 2000x6000, natomiast mam dostęp pod nosem do maszyny cnc oraz lasera który obsluzy max blachy o wymiarach 2000x4000... czy jest mozliwość edycji tego pliku aby projekt przeniesc na mniejszy arkusz blachy? łódka ma długość po wyprofilowaniu 360cm. Jeśli tego nie przejdę to ciezko będzie mi znalezc odpowiednia maszyne.
2. gdzie do kogo mam uderzyć z pytaniem o ceny blachy aluminiowej o podanych wymiarach,,,, grubość 3mm, oznaczenie 5083, każdy mnie zlewa bo nie chcę kupić ilości hurtowej, a jak narazie kilka arkuszy. Czy orientuje sie ktos w kosztach takich arkuszy? zakladam ze wiekszosci firm sie to nie oplaca bo blacha o takich wymiarach jest na rolkach, a wlozenie takiej rolki na maszyne dla kilku arkuszy to za duzo roboty.
Jestem na etapie szacowania kosztów takiego przedsięwzięcia, stąd musze rozwiac wszelkie watpliwości, aby nie wylozyć kasy a nic z tego nie wyjdzie.
dziekuje za odpowiedzi



Wróć do „Ogólne Dyskusje o Hobby”