Obliczenie kosztów cięcia plazmą

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Obliczenie kosztów cięcia plazmą

#11

Post napisał: Zienek » 17 lip 2022, 13:41

Poinformuj klienta, że materiał jest pod jego zamówienie. Kupujesz za jego kasę i odpady są też jego. W związku z nietypowym materiałem 100% przedpłaty przynajmniej za materiał (a najwygodniej za materiał i usługę).
Wachlowanie materiałem ja też dodaję do wycen, bo czasem jest tak, że jest dużo obrysów i mało otworów i wrzucanie/zrzucanie detali to się robi dość duży czas zajętości maszyny (pomimo, że de facto nie tnie w tym czasie, to używać jej się nie da).



Tagi:


majewa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2022, 20:44

Re: Obliczenie kosztów cięcia plazmą

#12

Post napisał: majewa » 17 lip 2022, 20:07

Oj nie chcę nikogo oszukiwać :) Od niedawna działam i nie wiem jaka jest praktyka. Czy na ogół przyjmuje się że znajdzie się inny klient na taki odpad nawet w takiej ilości ? Pomyślałem sobie że może uczciwym rozwiązaniem jest przyjąć że to co pozostanie jest warte tyle co złom i odjąć tą wartość od tego co klient powinien zapłacić za blachę ?


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

Re: Obliczenie kosztów cięcia plazmą

#13

Post napisał: mag999 » 17 lip 2022, 20:55

Powinieneś zakupić zakupić materiał, wyciąć i całość oddax klientowi. On płaci oczywiście za wszystko i powinien być poinformowany.

W zakładach gdzie pracowałem zamawiali czasem wypalki i zawsze dostawaliśmy z odpadem. Nawet jeśli to był krążek z otworem to rdzeń też przyjeżdżał

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Obliczenie kosztów cięcia plazmą

#14

Post napisał: Zienek » 18 lip 2022, 09:58

Poinformuj go, że koszt materiału to tyle (100% wraz z odpadem), usługa tyle i może dostać odpad, jeśli chce. Lub zdejmiesz z faktury za 1 zł/kg.

Pełna informacja. Fair-play.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”