Spawanie cienkiego materiału

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
Bomerang
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2021, 09:07

Spawanie cienkiego materiału

#1

Post napisał: Bomerang » 10 lip 2022, 22:47

Cześć, mam problem z nową spawarką Weldman Magic Mig 250, otóż mam założony drut 0.8, ustawiona na minimum, gaz mieszanka argon-co2 i Palnik pod + a masa pod - i podczas spawania cienkiej blachy około 0.5mm i takiej jak na np karoserii samochodów zamiast spawać to przepala a spawam punktowo, po przełożeniu palnika na - i masy na + jest lepiej coś tam sobie radzi, ale nie wydaje mi się aby tak powinno być, oddałem spawarkę na gwarancje, przysłali mi nową, ale w niej jest to samo. Wcześniej używałem jakiegoś starego Einhella, który ma ze 20 lat i zakres 0-6 a dawał sobie radę na najniższym prądzie spawania, ale zakres regulacji posuwu miał ograniczony, że nie dało się ustawić aby wolno podawał drut, tylko szybko albo tak średnio szybko co często przeszkadzało przy precyzyjnym spawaniu. Czy spotkaliście się z podobnym problemem w takich marketowych migach ? Na co dzień spawam Esabem i Decą, ale one spawają wszystko i cienki metal i gruby bez kombinacji ze zmianą polaryzacji.

Pozdrawiam




dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Spawanie cienkiego materiału

#2

Post napisał: dudziak4 » 10 lip 2022, 23:17

Spróbuj drut 0.6


allegro8228
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 93
Rejestracja: 01 wrz 2007, 08:47
Lokalizacja: Białystok

Re: Spawanie cienkiego materiału

#3

Post napisał: allegro8228 » 11 lip 2022, 08:22

Sprawdź czy masz końcówkę i pancerz pod drut 0.8mm, zmień punkt przyłożenia masy i sprawdź czy ma wpływ na spawanie, pokombinuj z odległością drutu od mat. spawanego i regulacją gazu, spróbuj spawać tylko na gorącym drucie.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Spawanie cienkiego materiału

#4

Post napisał: IMPULS3 » 11 lip 2022, 08:43

Spojrzałem sobie na ten migomat i nie widze regulacji indukcyjności (łuku spawania). Więc byc może ma zbyt duży łuk spawania nawet na najmniejszym amperażu dlatego przepala. Ale to wszystko domysły bo nie widzę jak on spawa.


Autor tematu
Bomerang
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2021, 09:07

Re: Spawanie cienkiego materiału

#5

Post napisał: Bomerang » 11 lip 2022, 15:35

Sprawdziłem i wszystko jest założone pod 0.8, najmniejsze wartości jakie mogę ustawić jest to 13V oraz spawarka jest przełączona na drut 0.6/0.8. Punkt przyłożenia masy nic nie zmienia w tym przypadku a palnik trzymam praktycznie przy samym materiale i wtedy czasami coś połączy a czasami przepali, dopiero przy zmianie: Masa na - a palnik na + da się spawać taki materiał, ale ta ścieg wychodzi dość kiepskiej jakości, zamiast ładnie rozlać to robi takie dość wysokie i ciemno szare szczepy. Materiał taki grubszy typu 2-10mm ładnie potrafi spawać ścieg wychodzi gładki jak jakiś odlew a na spawarkach, których używam w pracy przy tej technice spawania wychodzi bardziej rybia łuska. Spróbuje skontaktować się jeszcze ze sklepem w którym kupiłem spawarkę aby się określili jak ustawić aby spawała faktycznie cienki materiał, nawet w opisie jest, że nadaje się do napraw blacharskich w warsztatach samochodowych.


dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Spawanie cienkiego materiału

#6

Post napisał: dudziak4 » 11 lip 2022, 16:37

Pokaż zdjęcia ? Drut 0.6 próbowałeś jak pisałem ?


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”